Martin Mystére Lâl Kitap Klasik Maceralar Dizisi 024c - Sergej Orloff'un Gizli hayatı

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Sevgili dostum, Martin'lere asla bir lafım yok. Hatta çok severim kendisini. Demem o ki; Zagor 350'lik seriyi de unutmasa(n)k. Emeklerine sağlık.

Not: Sitem değil hatırlatma...

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,573
Hayallerimiz olmasa, böyle bir diyar da olmazdı zannediyorum.
İlker hocama sormak lazım, bu diyarı kurduğundaki hayali neydi diye,
sağol doktorum, teşekkürler.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Yine, yeni bir kaliite.

Teşekkür ederim sevgili yeryüzü.

Selam ve sevgiler..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Sergei'yi gri alana çekmeleri bir bakıma iyi oldu. Klasik kötü adam-iyi adam çatışmasının ötesine geçerek beraber yaşadıkları serüvenleri daha hayatın içindenmişcesine sunma imkanı yarattı bu. İyi oldu iyi.. :)

Teşekkürler Yeryüzü...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Sergei'yi gri alana çekmeleri bir bakıma iyi oldu. Klasik kötü adam-iyi adam çatışmasının ötesine geçerek beraber yaşadıkları serüvenleri daha hayatın içindenmişcesine sunma imkanı yarattı bu. İyi oldu iyi.. :)...

Evet, Dampyr'deki "Nicolaus" ya da Harlan'ın babası örneğin,
iyi mi kötü mü olduğuna pek karar veremediğimiz karakterler
gibi Sergei Orloff ta iyinin ya da kötünün tarafına geçebiliyor
zaman zaman. Bizler de öyle değil miyiz gerçek hayatta;
filozofun dediği gibi: Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir. :)

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,479
Ellerinize sağlık bugün Martin Mystére okuyalım uzun zamandır Kaptan Swing okuyordum değişiklik şart.
Paylaşım için teşekkür ederim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943

Bizler de öyle değil miyiz gerçek hayatta;
filozofun dediği gibi: Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir. :)

Zaman zaman bi arkadaşımla konuşuruz; Martin'in aslında Kara Adamlar ile aynı amaca hizmet ettiğini. Kahramanımız olsa da bazı tutumları onu Kara Adamlarla aynı çizgiye getirir zira. Tüm buluntuları bir şekilde serüven sonunda yok olur veya edilir, insanlık tarihine ışık tutabilecek çıkarımlarını sadece gizli günlüğüne yazar, filan. Tam da Kara Adamların amaçladığı şey değil mi bu; insanlık tarihinin algılanmasını değiştirecek bilgilerin günyüzüne çıkmaması, bilinen yaşam ve dünya görüşlerinin olduğu gibi kalması?.. Aslında Martin de zaman zaman Gri Alana giriş yapıyor yani...

Öte yandan, iyi-kötü objektif bir gözle bakılmadıkça veya zaman süzgecinden geçilerek yine nötr bir şekilde değerlendirilmedikçe tam yerine oturması mümkün olmayan kavramlar galiba... Çıkar, beklenti, istek, umut gibi şeyler hem iyiyi hem de kötüyü tanımlamak için temel dayanak noktaları oluyor günümüz insanı için ve tabi ki sonuçta hepimiz gri alana doğru çekiliyoruz her hareket ve tercihimizle... Bi nevi alacakaranlık kuşağı sanki.. :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Doktorum teşekkür ederim.
Harika paylaşımlar,hele martin olunca ayrı mutluluk.
Sevgiyle,selamlıyorum.