Martin Mystere Almanak 23 - 2010 - Zamanı Olmayan Ada

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,023
image00001ovo.jpg

image00004vmv.jpg

image00003hyh.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Maşallah Üstadım. Allah nazardan saklasın. Paylaşımlarınıza teşekkür etmeye yetişemiyorum. Saygılarımla...

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
martini çizgi diyarı ile sevdim. yeni martin yeni heyecanlar oluşturuyor. almanakları bitti zannediyordum, ardı geliyor, aceba kaçıncı sayıya kadar var.
paylaşım için teşekkürler.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,023
martini çizgi diyarı ile sevdim. yeni martin yeni heyecanlar oluşturuyor. almanakları bitti zannediyordum, ardı geliyor, aceba kaçıncı sayıya kadar var.
paylaşım için teşekkürler.

Değerli albayım maalesef 1 sayı kaldı elimde onunda taramalarını bu akşam yapar büyük ihtimalle yarın 24 almanakla finalize etmiş olacağız.
Mysterelerin ilgin bir özelliğine italya dışında yalnız türkiyede özen gözterilen bir seri bir çok ülkede 100 sayıyı tamamlamamış olmakla beraber ilk kez almanaklar tam sayı olarak bizim ülkemizde ve sitemizde yer alma özelliği taşıyor.

Son düzenleme:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Sayın vefalı, bunun finali biter ama siz de finaller bitmez. Şimdiye kadar verdiğiniz emekler için çok teşekkürler. Tam sayı olarak bunları arşive sayenizde katıyoruz. Saygılar, kolay gelsin..

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Vefa lı dostumuza gönül dolusu sevgi ve saygı sunmak,elbette emeklerini karşılamaz ama ben bu teşekkür mesajlarını bir alkış olarak görüyorum.Ve her paylaşıma bu alkışı vermeye çalışıyorum.Ellerinize sağlık.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Değerli albayım maalesef 1 sayı kaldı elimde onunda taramalarını bu akşam yapar büyük ihtimalle yarın 24 almanakla finalize etmiş olacağız.
Mysterelerin ilgin bir özelliğine italya dışında yalnız türkiyede özen gözterilen bir seri bir çok ülkede 100 sayıyı tamamlamamış olmakla beraber ilk kez almanaklar tam sayı olarak bizim ülkemizde ve sitemizde yer alma özelliği taşıyor.

tek bir sayının kalmasına üzüldüm, zaten zevk aldığım 3-5 çizgi romandan biri. Gerçi bazı sayılarını almanak serisi haricinde de okumuştum ama ayrı bir arşiv oluşturmanın zevki başka.
Bu arada noktalama işaretleri konusunda seni savok'a havale ediyorum. :D

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
"vefalı" kardeşim,
emek ve paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,088
Eline sağlık değerli dostum.
Bu paylaşımlar gerçekten doyurucu ve güzel.
Emeklerin için teşekkür ederim.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Şu sitede geç keşfedilen ama öğrenildikten sonra takip edilmeyi yüzde yüz hakeden güzel insanlardan birisiniz hocam :)
Bir Şerif amca Martin amcayı okuyup arşivlemezse olmaz :)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,046
Sarıyer
"Lost" tadında etkileyici bir macera.

227. sayfada yer alan yıldızları andıran artistlerin oynadığı bir komedi dizisi var mı, oynayan; yoksa dizinin türünü mü karıştırdılar?

Teşekkürler, üstad.

bylrzgr

Kıdemli Üye
16 Tem 2011
222
203
paylaşım için çok teşekkürler bu macera bana eski Martin Mystere leri arattı doğrusu hikayanin sonundaki Martin Mystkaye eleştirilerine bende katılıyorum hikaye çok havada kalmış martin bi anda adaya düşüyo telefon niye adadaki sistemi bozuyo martin bi anda nası adadan kurtuluyo hiçbirinin üstünde durulmamış belki bunlar kasıtlı yapılmıştır bilmiyorum ama ben eski maceralardaki tadı alamıyorum tabi okumaya devam ama martin den umut kesilmez

12 Şub 2010
15,006
543,714
paylaşım için çok teşekkürler bu macera bana eski Martin Mystere leri arattı doğrusu hikayanin sonundaki Martin Mystkaye eleştirilerine bende katılıyorum hikaye çok havada kalmış martin bi anda adaya düşüyo telefon niye adadaki sistemi bozuyo martin bi anda nası adadan kurtuluyo hiçbirinin üstünde durulmamış belki bunlar kasıtlı yapılmıştır bilmiyorum ama ben eski maceralardaki tadı alamıyorum tabi okumaya devam ama martin den umut kesilmez

Martin Mystere ve Dylan Dog senaryoları yazmak çok zor. Gördüğüm, anladığım şu ki, senarist tek başına değil; ekip çalışması olduğunu tahmin ediyorum. öte yandan bir çok maceranın senaryosu büyük bilgi birikimi, araştırma gerektiriyor. Tarih, mitoloji, coğrafya, dinler tarihi, sanat ve sanat tarihi alanlarında uzmanlık ve kurgu yeteneğinin birleşmesiyle yaratılıyor senaryolar.

Arada bir zayıf senaryolara rastlamak çok normal. Kolay iş değil yaptıkları. Çizgi roman dünyasına Martin, Dylan, Dampyr, Julia gibi kahramanları kazandırdıkları için İtalyan çizgi romancılara büyük sevgi ve saygı duyuyorum. Arada bir bylrzgr dostumuzun işaret ettiği hatalara bu nedenle anlayışla yaklaşıyorum.

Tüm almanaklar için
Teşekkürler sevgili vefalı.