Martin Mystere Almanak 12 - 1999 - Vahşi Batı Akıncıları

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
image00002hph.jpg
image00006wvw.jpg

TEK SAYFA TARAMA.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Vefalı kardeşim,sevgili kardeşim sağolasın.Paylaşımlarının herbiri diğerinden değerli,herbiri için verdiğin emek birdiğerinden daha çok.Sana çok çok teşekkürler ederim,iyi akşamlar dilerim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Kızılderililer kendi aralarında konuşuyor: "...Biz öldürmek, yok etmek ve soymak, sonra da büyük ganimet ateş suyu almak!" Dikkatinizi çekerim aralarında kendilerinden olmayan kimse yok. Yeni öğrendikleri dilin pratiğini yapıyorlar herhalde. Bir çeviri hatası mıdır, orjinalide böyle midir bilmem.

Bu absürd öyküyü bir kez daha okuduk, bu kez üstadımın güzel düzenlemesiyle.

Teşekkür ederim, üstadım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
İçerdeki "Doktor Mystere" başlığını görünce, aha işte sittin sene rütbe alamayan Tom Miks'den sonra bir de "ünvan kaybına" uğrayan Profesör Mystere çıktı karşımıza diye düşündüm, kendi kendime. Meğerse kazın ayağı öyle değilmiş, bahsedilen Prof. un bir atasıymış. Bu konuyu 3-5 sayfa sonra çözmenin tadını çıkartamadan kafama kapakta kızılderili olarak çizilmiş olan "Jawa" takıldı. Geçmişte geçen macerada rastlamamıştım, döndüm kızılderilileri teker teker bir daha inceledim. I - Iıh, Jawayı hiç bir yerde bulamadım. Kapak çizeri, kafasına göre takılmış sanırım.

Teşekkürler, dostum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Teşekkür ediyorum sayın "vefalı";
çizgiler güzel,
eminim ki tarama da güzeldir.
Daha önce okumadığım bu macerayı bu sefer okuyacağım.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Bu sayını linki yenilenmiş fakat inen dosyada sadece ilk 18 sayfası var. Sanırım bir hata olmuş, kontrol edebilir misiniz?

Nostromo

Kıdemli Üye
14 Eyl 2010
138
38
Martin'in bu serisinin elimde olmayan tek sayısı bu.
Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.
Fakat bu sayının linkindeki dosyada sadece ilk 18 sayfası var.
Tam halini yayınlayabilir misiniz.
Teşekkürler.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,690
4,845
Macera çok sürükleyici görünüyor bakalım nasılmış. Teşekkürler kardeşim.