Mandrake Tay Yayınları Fasikül 1. Seri Sayı 026 - Ölüm Adası

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
qqfkh5.jpg

Forumda mevcut olan sayının çeviri ve balonlama olduğu için
bu sayınında orjinal Tay yayınları ile olması en doğal hali.:)
ozanbarış & palio68 çalışması ile Tüm dostlarımıza
direnc11 şahsında keyifli okumalar dileriz.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Olağanüstü katkılarınız ve nezaketiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum, üstadlarım. Hârikasınız.

Bu sayıya sahip olunca forumda mevcut bulunan çeviri-balonlama çalışması ile karşılaştırabildim. Üstadlarımın bu başlıkta paylaştığı kitapta yer alan macera ile farklı maceralar. Muhtemelen isim benzerliği nedeniyle çeviri-balonlama çalışması, listede 26. sayı olarak yerleştirilmiş. Listede gerekli düzeltmeyi yapacağım.

Ellerinize sağlık...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
İşte budur. Bir seriyi tamamlarken aynı zamanda arşiv kalitesini yükseltmek böyle bir çalışkanlık gerektiriyor.. Sağolun dostlar..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Mandrake - Tay Yayınları Fasikül 1. seri listesinde daha önce 26. fasikül olarak yer alan kitabın başlığını "Renkli Mandrake - Korku Adası(Çeviri)" olarak değiştirdim. Meraklıları ilgili kitaba şu linkten ulaşabilirler:

http://www.cizgidiyari.com/forum/mandrake/5189-renkli-mandrake-korku-adasi-ceviri.html

palio68 ve ozanbarış dostlarım tarafından bu başlıkta paylaşılan sayı olması gerektiği gibi listedeki yerini doğru sayı olarak aldı.

Seriyi takip eden dostlarımız arşivlerinde gerekli değişikliği yapmalı.

Üstadlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,029
Denizli - İstanbul
Ganimurat ın çevirdiği macera S158-The Young Prince adlı macera... Indrajan Comics'te "The Dreaded Island" adıyla yayınlanmış. Ganimurat'ta oradan çevirmiş zaten.
Bu macera Tay Yayınları tarafından hiç yayınlanmadı. Macera 1988 yılına ait Tay Yayınları 1984 yılı maceralarından sonrakileri yayınlamadı.

Sonuç olarak bir sayı daha orjinaline kavuştu. Umarım 159. sayıda da aynı şey olur. Çünkü o da liste de var görülmesine rağmen hatalı yanları var.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
İlham geldi, şiir yazdım sevgili üstadlarım :D

Önce albümleri değil de fasikülleri bir bitirseniz,
Hayat ne bayram olacak bir bilseniz.

Sanatçı fındıkfındık

Valla bana her gün bayram değil :Z

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
Ganimurat ın çevirdiği macera S158-The Young Prince adlı macera... Indrajan Comics'te "The Dreaded Island" adıyla yayınlanmış. Ganimurat'ta oradan çevirmiş zaten.
Bu macera Tay Yayınları tarafından hiç yayınlanmadı. Macera 1988 yılına ait Tay Yayınları 1984 yılı maceralarından sonrakileri yayınlamadı.

Sonuç olarak bir sayı daha orjinaline kavuştu. Umarım 159. sayıda da aynı şey olur. Çünkü o da liste de var görülmesine rağmen hatalı yanları var.

Hatalı sayıları bidiriseniz bizde yenileriyle takas yaparız..:d