Mandrake Tay Yayınları Fasikül 1. Seri Sayı 079 - Uzaya Davet

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,755
İstanbul
Yıldızları maviye boyamışlar,

Benim de elimde böyle bir güç olsun isterdim. Beşiktaşlılar alınmasın, evreni olmasa da en azından dünyayı rengarenk yapardım. :)

***SPOILER***

Fakat gezegenleri yıldızları hatta bulutları boyamayı becerebilen bir teknolojinin doğacak çocuğun cinsiyetini karıştırması da epey ilginç olmuş doğrusu :)

Ellerine sağlık, Nadir Abi.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
Yıldızları maviye boyamışlar,

Benim de elimde böyle bir güç olsun isterdim. Beşiktaşlılar alınmasın, evreni olmasa da en azından dünyayı rengarenk yapardım. :)

***SPOILER***

Fakat gezegenleri yıldızları hatta bulutları boyamayı becerebilen bir teknolojinin doğacak çocuğun cinsiyetini karıştırması da epey ilginç olmuş doğrusu :)

Ellerine sağlık, Nadir Abi.

Alındım üstadım :mad:

Heman açıklayalım :rolleyes:

"Balkan savaşından Osmanlı imparatorluğu yenik çıkmıştı. Koskoca Balkan toprakları artık yoktu. Ülkede bu durum büyük üzüntü yarattı. Özellikle gençler savaşın sonucunu uzun süre kabullenemediler. Bu ortamda, adı daha sonra Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirilen kulübün üyeleri Balkan savaşlarında verilen kayıpların anısına renkleri içinde bulunan kırmızıyı siyaha çevirmeye ve Balkan toprakları geri alınıncaya kadar spor alanlarında siyah-beyaz renklerle mücadele vermeye karar verirler.
Ama ondan sonraki yıllarda Balkan toprakları geri alınamadığından Beşiktaş'ın renkleri kırmızı-beyaz'a döndürülmeden siyah-beyaz olarak kalır."

Yaa işte böyle, Beşiktaş tüm renkleri sever, ama karalara bağlamasını da bilir ;)

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
gulyabani üstadım mandrake paylaşımlarının devamı dileği ile çok teşekkür ederim,senin kaliteli taraman ile zevkle okuyor ve arşiv yapıyorum