Mandrake Tay Yayınları Fasikül 1. Seri Sayı 157 - Uzay Tüccarı

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

bu sayıda her iki sayfada bir "Balin Grand Hotel" genel müdürünün damgası var. Çizgi romanı bu kadar kirlettiğine göre şahsın çizgi romansever olduğunu düşünmüyorum. Demek ki bu sayı otele aitmiş, zamanında. Buradan yola çıkarak eskiden en azından "bir" otelin müşterilerine çizgiroman okuma hizmeti verdiğini varsayıyorum. Basit bir ekonomi mantığına göre de "şayet arz edildiyse, talep de olmalı"! Nereden nereye gelmişiz... Otellerde bile çizgi roman bulunan günlerden, kitapçılarda bile çizgi roman satılmayan günlere...

Sevgi & Saygı

mndrkglybn15701.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,632
Çok enteresan bir tespit ama doğruluk payı muhtemelen çok fazladır. Her odada Tv.olmadığına göre o yıllarda müşterilerin istekleri doğrultusunda hizmet için çizgi roman koymuşlardır odalara.

Şimdi de olsa ne güzel olur, hiç yoktan her odada 1 çizgi roman bir dergi, esasında kaldığımız yerlerde otel çıkışlarında istekleri belirtmek lazım.

Teşekkürler emekleriniz için.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Ellerinize sağlık üstadım. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,615
hiçbiryerde :)
Doğrudur kesin,yaşıtlarım ya da bir kuşak
büyük biri elimde
çizgi roman gördüğünde "aa! hangisi bu,
zamanında ne çok okurduk bunlardan" diye
tepki veriyor genellikle.
Ne yazık ki Çizgi Romanın altın çağlarında
değiliz artık ama çok güzel çizgi romanlar
çıkıyor ve bitmez diyorum bu sevgi.
Teşekkürler ağabey,selam ve saygılarımla.

virtualman

Yeni Üye
23 Ara 2010
66
215
Çanakkale
1980'lerde çizgi roman gazete bayilerinde satılırdı, çocuklar olarak alırdık. İtalya'da halen öyle. Belli kitapçıların raflarında çocukların uzanamayacağı yerlerde satılmasına halen alışamadım,sevemedim, çizgi roman nasıl bu hale düştü bilemiyorum. İtalyan çocuklarında da internet, TV var ama halen eskisi gibi okunuyor. Çocuklar okumuyorsa ne olur ki biz eskilerin okuması!

12 Şub 2010
15,006
543,764
Mandrake'miz yine esrarlı bir maceraya sürüklüyor bizi.İki bantlı olduğu için bu sayıda da macera bitmediği gibi henüz gizemli düşmanla da tanışamadık ama uzaylı olduklarını sanıyorum. Böylece kitabı damgalamaya meraklı kişinin Otelin Genel Müdürü mü yoksa işgüzar bir personel mi olduğu muammasıyla birlikte çözülecek iki sorunumuz oluyor:)
Devam sayısını da sevgili gulyabani'nin paylaşmasını bekleyeceğiz bittabi:)
Teşekkürler dostum.