Mandrake Tay Yayınları 80'lik Süper Albüm Serisi Sayı 67

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Sevgili dostum sarkomer'e ithafen taranmıştır. Keyifle okuyun :)

001000bnb.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Her yerde o adamlardan
en az bir tane vardır.
Eğer yoksa hiç durmayın orada.
Dünya tatlısı, paylaşımcı,
candan, kendini sakınmayan
fedakarlık yapan,
geldiği yere neşe katan,
dostum sen böyle bir adamsın.
Biraz da deli.
Kısaca adam gibi adamsın.
Kendine iyi bak.
Sevgiyle kal.

tafamus'un da hakkını yemeyelim.
Onun sayesinde okuyoruz bunları.
Saygı ve sevgilerimiz onun olsun.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Teşekkürler tafamus, ellerine sağlık börteçinefb, yorulmak bilmez paylaşımcı, varol kardeşim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Değerli kardeşim;
öncelikle bu güzel paylaşımla şahsımı onure ettiğiniz için bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum.
İnsanın sevgi, saygı, üzüntü, neşe vb gibi duygu veya düşünceleri samimi dahi olsa kendi benliğinde kaldığı sürece bir anlam ifade etmiyor. Ne zaman ki bu tür duygular öncelikle söze, daha sonra da hareket tarzına yansıyor; o zaman anlam kazanıyor.
Tabbi bu mantıklı bir düşünce... Fakat anladım ki bu mantıklı düşünce aynı zamanda insanı bir beklenti içine sokuyor ve de rahatsız ediyor.
O zaman çare ne?
Çare; "işi deliliğe vurma."
Siz bu işi uzun zaman önce çözmüşsünüz ve bugün itibarıyla sizleri çok daha iyi anlıyorum.
Dünden beri düşünüyorum da; sizin şu "köyün delileri" diye adlandırdığınız bir grubunuz var. Köyün muhtarı kim bilmiyorum ama söyleseniz hatta ikna etseniz de beni de o köye kabul etse...
Böylece daha rahat, daha huzurlu olacağımdan eminim. Her şeyi deliliğe bağlar, geçerim.
Bunu bir başvuru dilekçesi olarak kabul edebilirsiniz...
Gereğini sizin aracılığınızla köy encümeninin bilgilerine saygılarımla arz ederim.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Öncelikle tüm dostlarımın güzel düşünce ve yorumları için teşekkür ederim. Sevgili sarkomer, bizim köy öyle bir köy ki kapısı ardına kadar açık, kabul etmek kabul edilmek diye kavramlar yok orda, gönlü ısınan, herkes zaten köyün bir ferdidir, delilik iyidir bu arada. Delidir ne yapsa yeridir gibi atasözleri olsada unutmamak lazımdır ki "Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli" denir. Birde kendi şahsi fikrim olarak hep savunurum, akıllı olupta dünyanın kahrını çekeceğine, deli ol dünya senin kahrını çeksin :)