MALKOÇOĞLU Endülüs'te İsyan - Cumhuriyet Gazetesi Derlemesi

12 Şub 2010
15,006
543,638

57c12l8.jpg

bavrw5v.jpg

kcht183.jpg

9xdycdz.jpg

Malkoçoğlu Endülüste İsyan, Cumhuriyet Gazetesi'nde 12 Ağustos 1970 ile 29 0cak 1971 tarihleri arasında tefrika edilmiştir.168 Sayfadır.

Gazete kupürleri ERHAN DÜNDAR arşivindendir.

Taramayı ben yaptım. Malkoçoğlu sevdalısı Karargah Komutanımız da üç ayrı düzenleme yaptı. Birisi ham, birisi beyazlatılmış ve diğerinin adını ben bilemedim, siz anlarsınız:). Ben üçünü de sevdim.

Saygılarımla.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Ooo ! güzel bir hikaye.. ah keşke şu sahaflarda, malkoçoğlu'nun gazete tefrikalarını bulabilsem. :)

Onu bunu bilmem; çizgi romanda olsa(ki o da bir anlatım türüdür), güzel bir öykü ve güçlü bir anlatımı, yüzeysel-yavan anlatımlara tercih ederim her zaman. eline alıp, okumaya başladığınız zaman, azda olsa doyurması ve keyif vermesi lazım, çünkü öyle daha bir değer taşıyor. ;) yoksa hikaye zayıf olduktan sonra, sadece resim niyetine almanın bir manası yok. :)

anka168

Yeni Üye
8 May 2015
30
175
Elinize sağlık Profesör üstadım. Kitap olarak yayınlananlar, Milliyet ve Cumhuriyet gazetesi kupürleri derken toplam 23 maceranın tamamlanmasına az kaldı. Ancak sadece Tercüman gazetesi için çizilmiş ve yayınlanmış 6 macera daha var. Bunların izine; farklı ortamlarda paylaşılmış birkaç kupür dışında, rastlayamadım. Umarım bunlar da paylaşılır.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Yine meşakkatli bir arşiv çalışması ve her beğeniye hitab eden zaman alıcı üç farklı düzenleme. Çizgi Diyarı'nı çizgi romanın hafızası, hatta bir ÇR akademisi haline getirme yolunda döşenen taşlardan biri daha. Çizgi Diyarı size her zaman minnettar kalacaktır, sevgili "profesör" üstadım. Karargah komutanımıza da katkıları için sonsuz teşekkürler.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Üçünüde indirdim,ekip çalışması olmuş.Erhan dündar'a,sevgili haluk dostuma,illaki karargah komutanımıza teşekkürler ediyorum.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok teşekkür ederiz.Sayın Erhan bey başta olmak üzere bu değerli eseri bizlere ulaştıran Sayın Profesör ve Sayın Ertuğrul a saygılarımızla.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Üç seçeneğin arasında-arşivlemek için- tercihimi ham taramadan yana kullandım.
Ama beyazlatılmış versiyonunu da indirip inceleyeceğim.
Belgeleri biriktiren, tarayan ve düzenleyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Ellerinize sağlık.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Teşekkürler üstadım.
Bizlere ulaşmasına vesile olan tüm dostlara,gönül dolusu teşekkürler...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hamı, beyazı, üçüncü rengi farketmez ben hepsini indirdim...
Hepsini kare kare inceleyeceğim.
Yine temennimi tekrarlamak istiyorum;
Bütün malkoçoğlu maceralarını bir arada görmeyi umarım başarırız.
Bu arada sevgili Ahmet ağabeyimizden de malkoç düzenlemelerini bekliyorum.
Dündar kardeşlere arşivlerini açtıkları için, Haluk abiye mükemmel tarama için, komutana da neydi unuttum ama ona da teşekkür ediyorum.
Saygı, sevgi, hürmetler..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep

Bütün malkoçoğlu maceralarını bir arada görmeyi umarım başarırız.
Bu arada sevgili Ahmet ağabeyimizden de malkoç düzenlemelerini bekliyorum.
Dündar kardeşlere arşivlerini açtıkları için, Haluk abiye mükemmel tarama için, komutana da neydi unuttum ama ona da teşekkür ediyorum.
Saygı, sevgi, hürmetler..

"Çelik Hançer" macerası hoşuma gitti.
Onu düzenleyeyim dedim, baktım ki 140 sayfa.
birçok sayfada özellikle yan çizgiler silinmiş.
Ayrıca bütün sayfalarda klişe lekeleri var.
Bir ara başlayayım.