Dampyr Süper Cilt 21 Çıktı!

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Dampyr Süper Cilt - 21

dampyr21.jpg

(384 Sayfa)

dmp81250x325.jpg
dmp82250x325.jpg

dmp83250x325.jpg
dmp84250x325.jpg

Palyaço
Büyü Sokağı
Hayalet Pilot
Batan Ay Tarikatı

Yazar: Mauro Boselli
Çizerler: Michele Cropera, Mario Rossi, Fabrizio Russo, Arturo Lozzi,
Çeviren: İnci Aslıer

RAFLARDA! ALALIM, OKUYALIM! YAYINEVLERİNE DESTEK OLALIM!

12 Şub 2010
15,006
543,642
Duyuruya teşekkür etmeden önce İlyas'ı aradım
Sesimi duyar duymaz " abi Dampyr 21 çıkmış " dedi
Gülümsedim, " ben de onun için aradım zaten " dedim
Kargoya verdin mi diye sordum, Edremit'teyim dedi
Elemanı yarın sabah kargo yapacak
Maalesef araya pazar girdiği için ancak pazartesi günü okuyabileceğim
Dampyr'i bekletmeye gelmez:)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Aldım ve kütüphanedeki yerine koydum.
okumak, dampyr okumak özen ister. zaman ister dinginlik ister. bunların gece yarısından sonra olmasını ister. Brrrr

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Dampyr, severek takip ettiğim bir çizgi roman ki bunda vampir temalı eli yüzü düzgün film, roman gibi diğer sanat eserlerini sevmemin etkisi de çok. Merak ediyorum acaba Dampyr de filme çekilmiş de ben atlamış olabilir miyim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Yok henüz filme çekilmedi. ufuktada gözüken bir şey yok ama bonelliden dylan dog 2 kez filme çekildi birinci filmde rupert evert baş roldeydi adı dellomore dellamuarte idi. ve filmin bir sahnesinde sen seni bil senseni parcası radyoda çalıyordu. filmde grocho karakteri yoktu. 2. filmi dylan dog adıyla amerikalılar çekti bence 10 üzerinde - (eksi) lerde geziniyordu adı hariç hiç bir şeyini benzetememişler.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Dellamore dellamuarteye yazdığımız istismar sinemasi kitabında yer vericeğiz. oldukca ilginç bir film. özelliklede filmin kadın oyuncusuanna falchinin bir mezarlıkta rupert evert ile seviştiği sahne görülmeye değer.

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
Macerapest çizgiler Dampyr'e verdikleri o uzun üzücü aradan sonra iyi çalışıyorlar. Bazen oturup italyancadan çeviresim gelse de eninde sonunda Maceraperest'ten çıkar nasılsa deyip vazgeçiyorum. En kısa zamanda alacağım :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Dylan Dog, zaten Rupert Everet'den esinlenerek yaratılmış bir karakter

Filmi çekilmiş çizgi roman kahramanlarından hoşuma giden tek bir film olmadı bugüne kadar

Hiç bir film çizgi roman kadar güzel olamaz

Ne Karaoğlan, ne Conan, ne Zagor, ne Killing, ne de diğerleri

Çizgi filmi yapılan Tenten ve Red Kit hariç ki, onlar da zaten çizgiydi

Bu nedenle Dampyr'in de filme alınmasını istemem

Bir Kurjak'ı, bir Tesla'yı, Caleb Lost'u, hele Nicolaus'u canlandıracak artist tanımıyorum

Jack Nicholson'un çok sayıda klonunu yaparlarsa bir şey demem:D

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
Dampyr%5Ctn_Tav.21_crop.jpg

293251068db915d5391962bgr0.jpg

Harlan hazır zaten, dediğiniz gibi esas sorun gerisini bulmak :D
Ama ne diyeyim son Dylan Dog filminden sonra bende bilgisayar efektleriyle süslenmiş büyüyüp küçülen gece efendileri yada şeytanlar görmek istemem. Zaten vampirizmin yeniden moda olduğu günümüzde neredeyse artık her hafta ufak bütçeli bir vampir filmi çıkıyor... Senaryoya son derece bağlı bir proje olmazsa, karakterin sorunlarını yansıtmazsa, yine abuk sabuk espriler uğruna yanına Kurjak'ı maymuna çevirip, Tesla'yı cinsellik objesi bir amazona dönüştürüp koyarlarsa sıradan bir aksiyon filmine dönecektir.

Son düzenleme: