Lotoloto Teks Renklendirme Örneği

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
file

Sevgili üstadım, hocam sevgili Fikret Kol'un bana öğrettikleri doğrultusunda Tex'in bir sayfasını renklendirdim. Ondan daha çok öğreneceklerim olduğu kanısındayım. Kendisi bir fotoshop uzmanı büyük bir çizer. Burada kendisine teşekkür ediyorum. umarım beğenirsiniz. Daha nice yıllara Çizgi Diyarı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,758
Son karede Tex'in gömlek rengi biraz dağılmış ama geneli çok iyi
Çalışmaya devam adaşım, fevkalade olacak
Fikret Kol usta Çizgi Diyarı'na güzel İzmir'imizden omuz vermiş
İstanbul'da Hikmet Yamansavaşçılar ve Yıldırım Örer ustalar başta e-dergi olmak üzere desteklerini veriyorlar
8. yılında nerelere gelmiş Çizgi Diyarı
Çeviri balonlama derken renklendirmeye el atılmış ve daha neler neler
Bu bir rüya sanki, uyanmak istemeyeceğimiz bir rüya

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Sevgili arkadaşlar, atın ayağı gizli kaldığından oraya bilerek ışık verdim. Aslında otların arasında da saklanabilirdi. Işık sarı olduğundan dışarı taşmış gibi görünüyor. Tabii o ışık atın terkisini de açacaktı ama o kısmını da yeni öğreneceğim.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Bence çok başarılı olmuş.
Kesinlikle yakın zamanda çok daha üst düzey çalışmalar olacaktır.
Nerden nereye geldik...
Kutlarım sevgili üstadım.
Bu arada Ali ve sevgili Fikret KOL üstadı da unutmamak ve teşekkür etmek gerek.
Saygılarımla.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,629
Bende öğrenmek isterim, neler çıkar kimbilir.

Neden nereye, çizgide belkide yeni bir oluşum başlatacaksınız.

Üstad Fikret KOL'a saygılar sunarım.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
İlk çalışma olmasına rağmen çok güzel olmuş. Ufak tefek hatalar gün gelir hiç olmaz. Bilhassa resmin ortasındaki manzara mükemmel renklendirilmiş.
Artık yıllardır hep mazide kalan eski Türk filmleri gibi siyah beyaz olan Kaan'ımızı ve Karaoğlan'ımızı da böyle rengarenk görmek nasip olur umuyorum.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Beyaz alanlar boyanmamış yerleri ele veriyor.
Tonlamaları açıktan koyuya yaparsan çok daha iyi olacak.
Genelde iyi bir çalışma olduğunu da hemen belirtmek isterim tabiii.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Kutluyorum. 8. Kuruluş yılı armağanı gibi. Başlangıç için müthiş güzel. Dikkat çektiği gibi; Gömlekle topraktaki ışık karışmış. Toprağın rengi gibi olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Toz gibi de boyanabilir mi? Konuşma balonlarını boyamayın beyaz kalsın, renklendirince güzel olmuyor.

dıgılmıgıl

Kıdemli Üye
2 Mar 2016
186
581
Çok çok çok güzel bir şey bu,mükemmel heyecan verici!
Artık Çiko mor ceketinden,Zagor sarı-kırmızı tişörtünden belki de Teks sarı gömleğinden kurtulur:d

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Tebrik ediyorum vallahi Haluk abi, bu yaşta biz gençlere örnek oluyorsun bu muhteşem öğrenme ve öğretme azminle. Bu renklendirme işini iyice kapmak lazım Fikret abiden, benim başladığım Martin sınıfta kalacak gibi görünüyor yoksa.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,013
denize sıfır
Renklendirme işi sanıldığı kadar zor değil, ancak yaparak öğrenmek çok uzun zaman alır ve ilk takıldığınız yerde keyfiniz kaçar hemen vazgeçersiniz.
Biz Fikret ustanın verdiği talimatlara göre ilerliyoruz ve 1 ay gibi bir sürede anlatımını sizlere sunacağız.
Artık hayatımızı renklendireceğiz biraz daha sabır.
Kısaca bir tüyo, 1 kitap 1 hafta-10 gün gibi sürede rahatça sıkılmadan renklendirilir.:)

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Bu konuda fazlasiyla size yardimci olabilirim, heleki eski türk yapimi cizgi romanlari yepyeni renkli olarak yeniden duzenlemek harika bir sey olur.

Gerekli seyler ve yollar gösterilirse seve seve yardimci olurum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
Güzel bir çalışma. Bizleri iyi şeylerin beklediğinin habercisi.
Eğitim videolarını merakla bekliyorum.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Renklendirme işi sanıldığı kadar zor değil, ancak yaparak öğrenmek çok uzun zaman alır ve ilk takıldığınız yerde keyfiniz kaçar hemen vazgeçersiniz.
Biz Fikret ustanın verdiği talimatlara göre ilerliyoruz ve 1 ay gibi bir sürede anlatımını sizlere sunacağız.
Artık hayatımızı renklendireceğiz biraz daha sabır.
Kısaca bir tüyo, 1 kitap 1 hafta-10 gün gibi sürede rahatça sıkılmadan renklendirilir.:)

Ali abi, kitap başı bir hafta on gün diyorsun da ben başlayalı kaç ay oldu, sayfalar bana bakıyor ben sayfalara... :)

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Su anda hic Italyanca bilmememe ragmen italyancadan turkceye Martin Mystere ceviriyorum sanirim 1 ay zamanimi alacak ama eski turkce cizgi romanlari renklendirmek daha zevkli olaur sanirim. Ne gerekiyorsa maddi olarak karsilayacak maddi gucum var ama birinin yol göstermesi lazim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,013
denize sıfır
Su anda hic Italyanca bilmememe ragmen italyancadan turkceye Martin Mystere ceviriyorum sanirim 1 ay zamanimi alacak ama eski turkce cizgi romanlari renklendirmek daha zevkli olaur sanirim. Ne gerekiyorsa maddi olarak karsilayacak maddi gucum var ama birinin yol göstermesi lazim.

Dostum para pul gerekli değil.
Yakında resimli anlatımını yapacağız ilgilenen arkadaşlara
belli kriterleri göstererek yol almayı düşünüyoruz.
Biraz zamana ihtiyacımız var. Yani tam pişmeden
Ortaya sunmayacağız.
Herkes hem eğlenecek, hemde renkli romanlara sahip olacağız.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,003
Hayranlıkla izledim,konunun takipçisi olacağım.Renkli bir dünyaya kim hayır diyebilir ki?

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep

Sevgili Ali;"Kısa bir tüyo" yu birazcık açarmısın. 1 Hafta-10 gün gibi bir sürede renklendirilecek kitap kaç sayfa?:)
Örneğin; Bilgisayarın başında 6 saat oturarak 100 sayfalık bir kitap kaç günde biter.

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
10-15 dakika içinde bir sayfa kardeşim. 100 er sayfalık kitaplara başlandı. Yakında sunulacak. Ancak tabii bu kitapların balonlaması da yapılacağı için biraz daha zaman alacak. Tim ya da jikop veya Rodeo bunlardan biri.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
10-15 dk. da bir sayfa renklendirme. Hayal gibi.
006a.jpg

Ben bu sayfayı iki oturumda yaklaşık 4 saat sürede renklendirdim.
Merakım iyice arttı.​

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Dört saatte bir sayfa. Yani günde 1 sayfa...
100 sayfalık bir kitap, 3,5 ayda. Haydi biraz işi öğrendik 2 ayda renklendirme.
Merak sarmıştım ama en iyisi hiç bulaşmamak.

Öğretmenim Baybora'nın börkü hiç olmamış. :)

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Mouse ile iskence olur tablet veya daha kolay bir yol varsa seve seve bende katkida bulunurum. Asagidaki sayfayi mouse ile 1 saate yakin bir zamanda renklendirmistim ama cok zaman aldigi icin devamini yapmadim ama bir tablet almayi dusunuyorum.
F5YuxNI.jpg

7J8eShs.jpg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,321

Sevgili "extreme", imgur'a yüklediğiniz resimleriniz, bu sitenin ülkemizde yasaklanmış olması nedeni ile ekranda gözükmüyordu. Vpn sunucu (Zenmate gibi) kullanmayan takipçilerimizin de olabileceğini hesaba katarak resimleri tekrar oluşturup postimage'den yükledim ve seçimlik olarak aşağıya alıyorum.

image.jpg

image.jpg

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Tesekkur ederim Scanfan yurtdisinda oldugum icin bu tur seylerden maalesef haberim yok bir dahaki sefere postimage kullanacagim.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Simdi bir daha denedim gercekten cok zaman aliyor :)
file

file

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,321
Simdi bir daha denedim gercekten cok zaman aliyor :)
Imajlar görunmedi postimg.cc'da

Sevgili "extreme", resimlerin gözükmemesinin nedeni ufak bir sentaks (sözdizimi) hatası. Aşağıda Çizgi Diyarının "Resimli Anlatımlar" bölümünde yer alan "Resim Yükleme" konusunun bağlantısı var. Bir göz atarsanız çok kolay ve çabuk olduğunu göreceksiniz. Postimage'da "doğrudan bağlantıyı" seçin. Sizinkinde sonunda .jpg soneki yoktu. İlk ikisinin sentaks hatasını düzelttim. Son ikisi de galiba aynı resimler olduğu için onlara dokunmadım.
Kolay gelsin.

Resim Yükleme Nasıl Yapılır

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Eline saglik ustat ama isin garibi bende resimler görunmuyor, bilgisayarin acemiside degilim ama neyse :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,321
Eline saglik ustat ama isin garibi bende resimler görunmuyor, bilgisayarin acemiside degilim ama neyse :)

Endişelenmeyin dostum. Bu sorunlar sitede (Türkiye'deki birçok sitede olduğu gibi) daha önceleri de yaşandı. Erişim kısıtlamasıyla ilgili olabilir, sizin bulunduğunuz bölgeyle sınırlı olabilir. Bir vpn yardımcısı (ben ara sıra "Zenmate" kullanıyorum, ücretsizdir) sorunu çözer. Ara sıra dedim, çünkü bir müddet sonra sorun kendiliğinden düzeliyor, ben de normal erişime geçiyorum. Aslında yurt dışından bağlanıyorum demişsiniz, oralarda böyle sorunlar olmaması gerekir. Önbelleği filan da boşaltın bu arada. DNS ayarını da değiştirebilirsiniz. Size daha önce yaşanan benzer sorunlarda yapılan tartışma ve önerilerin olduğu sayfaların ve resimli anlatımların bağlantılarını veriyorum.

Postimage.org'a Yüklenen resimler Görülmüyor
Mediafire'a Giriş Sorunu
Erişimi yasaklanan Mediafire yükleme sitesine girebilmek için yapılması gerekenler (resimli anlatım)

Son düzenleme: