Tex 432 renkli

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
tex_432_Sayfa_001.jpg

Alternatif link Ekenciz dosttan.

saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Atlı Polis'teki Jim Brandon dikkatimi çekti.
Üstat, Charles Branson'u referans almış.
Yer yer duruş ve tavırlarını çok benzetmiş,
Gerisinde de fazla benzetme kaygısı taşımamış.
Elinize sağlık çok teşekkürler. Güzel bir kitap.

Şu an resim ekleyemiyorum, yoksa bir kaç örnek koyardım.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Bu renkli sayıyı da gece okumak üzere ayıralım.
Yalnız geçen gün de konusu geçmişti,
çok sevdiğim Yenilmezler macerasına doğru renkli renkli geleceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyorum, tabii önce bu maceralarını tadını çıkarmak kaydıyla.Sağ ol var ol üstadım.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Aklıma gelmişken söyleyeyim bu arada. Teks'in bu macerasını çizen Giolitti üstat İtalyan çizgi romanının babasıdır, Ticci'nin de hocasıdır. Benim de çok sevdiğim kaliteli Tex çizerlerindendir.
60'lı yıllarda Amerikan çizgi romancılığının da önemli isimlerinden biriydi. Gunsmoke, Turok, Tonto, Cisco Kid, Lone Ranger, Jungle Jim gibi karakterleri o çizmiştir.
Lone Ranger'ın ünlü At "Hi-Ho Silver", "Sergeant Preston of the Yukon", "Başkan Abraham Lincoln" diğer çizdiklerinden bazılarıdır.
İtalya'ya döndüğünde çizdiği 3 ciltlik Star Trek'i çok detaylı ve gerçekçidir.
Tex'e ilk olarak Nizzi'nin yazdığı Özel Albümlerin ikincisi, "Kanunsuz Topraklar"ı çizerek başlar.
Yanlış bilmiyorsam Tex'in "Red Hill katliamı" (forumda var), Atlı Polis ve Çavuş Preston'u çizerken 1993'de ani ölümü nedeniyle Ticci tarafından tamamlanmıştır diye biliyorum.
Orhan Dündar ustaya da sordum, yanlış bir şey yazmayayım diye... Kanadalı Çavuş çizimlerinin çok güzel olduğunu, bunları fırçayla yaptığını söyledi.

Keşke bütün eserlerini bulabilsek de paylaşsak forumda...

k0NxOq.jpg

Son düzenleme: