Tarzan Ormanlar Kralı (Renkli)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
İşte bana göre en güzel çizimlerini yapıp, eski Doğan Kardeş dergilerindeki siyah beyaz maceralarından tanıdığımız çizer Russ Manning'in Tarzanı bizlerle.
Tercümeyi yapan Ali Bey'e, balonlama ve düzenlemesini gerçekleştiren Haluk Bey arkadaşlara çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Haluk beye en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.
Bu harika paylaşım için yürekten teşekkürler...

52308R.gif

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Bu kitap daha önce Aksoy yayınları tarafından siyah beyaz olarak yayınlanmıştır. Lotoloto usta renklisi çıkınca yeniden balonladı.:)
Fontu yazarsa seviniriz.
Alternatif mediafire linki ekledim, indirmede sorun yaşayanlar kullanabilir.
Bu kitap son sayfasında da yazdığı gibi bir başyapıt.
Okumayan üzülür.:)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Üstadım çok güzel bir çalışmaya imza atmışsınız.Çözünürlüğü çeviri kalitesi balonlaması mükemmel elinize sağlık.Ben yinede Hogarth diyorum.
Tarzan cılar ikiye ayrıldı.
1-RUSS MANNİNG çiler
2-BURNE HOGARTH çılar.
Ben ve Petranyus ile yine çok tanıdık bir çizgi roman ressamı dostumuz ismini vermiycem ( iznini almadım ) ortak kanımız Hogarth.Bu dostumuzun farklı çalışmaları da mevcut yakında büyük bir çalışma ile raflardaki yerini alacak bir aksilik olmazsa.
Keşke Tarzan ın bir macerasınıda Ferri çizseydi.

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,783
Hiçbir Şey Ülkesi
Ben Tarzan'ı her hâliyle seviyorum. Yeter ki Tarzan olsun. :)

Eseri şimdi indirdim ve biraz göz attım. Bu albümün Edgar Rice Burroughs'un ilk dört romanının çizgi roman adaptasyonu olması ilgimi çekti. Arşivimde hak ettiği yeri alacak ve özenle, zevkle, keyifle okuyacağım bir eser olacak.

Emekleriniz için çok teşekkürler Sayın lotoloto.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Ben bu eserin çıktısını alır ciltlerim elimin altında bulunsun TARZAN olurda okunmazmı ? Bu konuda değerli üstadlar hakkaten müthiş işler yapıyorlar.Teşekkürler tekrar.

ayene

Yeni Üye
9 Eki 2014
19
51
Bu maceraları vaktiyle okumuştum.
Ama Tarzan yeniden okunur tabiki.
Hele de böyle renkli ve kusursuz bir balonlama ile hazırlanmışsa...
Teşekkür ederim üstadım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,619
İzmir
Aksoy yayınlarının siyah beyaz baskısını okumuştum.
Renkli olması ayrı güzel, tekrar okununacak bir çizgi roman.
Teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Akim ile başlayan Tarzan maceralarını okumamız, daha sonra bizim kuşaktan önce yayımlanmış olan dergilerde çoğu kez kopya çizgilerle tanımaya çalıştığımız Tarzan, bu kez sevgili Lotoloto üstadın eşsiz emekleriyle derli toplu ilk maceralarıyla elimizin altında. Büyük Albüm formatıyla bir kaç macerayı arkası yarın veya haftaya olmadan okumak iyi geldi. Tarzan hakkında daha bir kanaat sahibi olmak yanında gerçekten usta elinden çıkan çizgilere doyum olmadı. Devamının da geleceğini bilmek çok güzel.

Çeviri, balonlama, düzenlemede övüncümüz olan lotoloto dostuma emeği, nazik ithafı için yürekten teşekkür ediyorum.