18 Kredi - Ersin Karabulut (Çizgi öykü - 2 Farklı Versiyon)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

18 Kredi - Ersin Karabulut (Çizgi öykü - 2 Farklı Versiyon)
Lombak Mizah Dergisi Derlemesi
Aynı Öykünün 5 Yıl Arayla 2 Farklı Çizimi

Çizen: Ersin Karabulut
Lombak dergisi 2001 ve 2006
26 MB, 2300px, 300 dpi, kapaklarla birlikte 11 sayfa, CBR

Çizer Ersin Karabulut, aylık "Lombak" mizah dergisinin Aralık 2001 tarihli 8. Sayısında çıkan üç sayfalık öyküsünü, 5 yıl sonra aynı derginin Kasım 2006 tarihli 67. sayısında yeniden çizmiş, bu kez öyküyü 6 sayfaya çıkarmış. Karabulut'un çizgilerinde beş yıl içinde meydana gelen değişimi gözlemek açısından ilginç olabilir. İkinci versiyonda renk de kullanmış. Ortada sanki sanki iki farklı tarz var gibi. Ben ikisini de beğendim. Her iki öyküyü aynı CBR dosyası içinde sunuyorum.
Saygılarımla...

18_KRED_EK_Kapak.jpg

(Mega)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,446
hiçbiryerde :)
Uzun süredir mizahçıların çizgilerini takip etmiyordum,
sizlerin paylaşımlarına göz atmakla yetiniyordum ama
yorum yapacak olursam Thomas Ott gibi bol "çizgili" tarzı
beş yıl içinde gerçekten çok değişmiş genç çizerin.
Bir de hikayedeki karakterler daha çok açıklama yapıyorlar,
sanki beş yıl sonraki okuyucular daha anlayışsızmış gibi.
Teşekkürler üstadım.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Öyküde boy gösteren aşağıdaki şu tipleri gözüm bir yerden ısırıyor. Sanki "Heavy Metal" dergilerinden birinde bunları veya çok benzeyen tipleri gördüm gibi. Üstünkörü aramaya çalıştım, ama onca derginin arasında bulamadım, yüzlerce derginin teker teker tüm sayfalarına bakmayı da göze alamadım. Sizlerden de hatırlayan var mı? yoksa ben yanılıyor muyum?

18_KRED_EK_2006_Kas_m_67_004.jpg

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Değerli dostum,harika paylaşımlar ile ihya olduk.
Emeklerin ve bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul

Öyküde boy gösteren aşağıdaki şu tipleri gözüm bir yerden ısırıyor. Sanki "Heavy Metal" dergilerinden birinde bunları veya çok benzeyen tipleri gördüm gibi. Üstünkörü aramaya çalıştım, ama onca derginin arasında bulamadım, yüzlerce derginin teker teker tüm sayfalarına bakmayı da göze alamadım. Sizlerden de hatırlayan var mı? yoksa ben yanılıyor muyum?

18_KRED_EK_2006_Kas_m_67_004.jpg

Kesinlikle haklısın üstadım. Bana da çok aşina. Fırsat bulur bulmaz Heavy Metal çalışmalarıma geri döneceğim. Bu mevzuyu aklımda tutuyor olacağım.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Avatarımdaki yaratıklara benzeyen yaratıkların bulunduğu uzay ajanı valerian çizgi romanında bu insanlara benzeyen iri uzay yaratıkları vardı. Tercüman Çocuk dergisinde okumuştum.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Aşağıdaki haber doğruysa, mutlaka seyredeceğim bir film çevrilecek demektir.

Feature film[edit]
Main article: Valerian and The City of A Thousand Planets
In 2012, it was announced that Luc Besson planned to make a movie for the big screen of Valérian and Laureline.[53][54] On May 12, 2015, Besson announced the movie would begin shooting in December 2015, would star Dane DeHaan and Cara Delevingne and would be released on July 21, 2017.

ayrıca: