The Flintstones - 01

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896

The Flintstones - 1. sayı

Eski dostlarımız Taş Devri ailesi geri döndü!

Eskisine göre biraz daha depresif, biraz daha günümüz sorunlarına parmak basan, biraz daha kara komedi olsa da yine de eski dostlarımıza kavuşmak güzel.

2016 yılında DC Comics tarafından çıkarılan bu seri büyük bir sükse yaptı ve birçok çizgi roman sitesi tarafından 2016'ın en iyi çizgi romanları arasında gösterildi.

Mark Russell ve Steve Pugh tarafından oluşturulan bu seri hakkkında Google'da övgüye değer sayısız makaleler bulabilirsiniz. En büyük hayal kırıklığı ise sadece 12 sayı sürmesiydi!

Biz de keyifle okuduk, keyifle çevirip balonlamaya başladık.

Keyifle okunması dileklerimle; saygılar, sevgiler..

Çeviri: Lobador
Düzenleme ve Balonlama: Aniror
Fontlar: Caper Comic, Attic Antique, Beniolo, CCBattleDamagedOpen, Herculanum
Hikaye: Mark Russell
Çizimler: Steve Pugh

49320837856_78d7542f9d_h.jpg

49320837756_219c73985d_h.jpg

İndirmek İçin

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Çocukluğumun kahramanları.
Sezai Aydın'ın seslendirmesi hâlâ efsanedir.
Bu güzel serinin tamamlanması dileğiyle.
Çok teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Labador ve Aniror. Sayı 01. Yepyeni. Mükemmel. Okumalıyım. Taş devrini bilmiyorum. Kabataş, yontma taş, cilalı taş diye öğrenmiştik, sonra filmini de seyrettik. Ama bu yeni dünyamıza gelmiş. Ne işi var diye akıl vermek lazım. Teşekkürler, arkadaşlar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,335
hiçbiryerde :)
Ben de çocukken hiç kaçırmadan
izlerdim. Bu seri de madem biraz
daha yetişkinlere göre, demek ki
bizim kuşağı düşünmüşler...
Harika çalışmalar için çok teşekkür
ederim sevgili "Lobador" ve "Aniror"
dostlar, elinize sağlık.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Karamba !
Harika bir çalışma.
Ulu büyük dedemdem şöyle rivayet edilmişti ;
Taş devri her devre lazım.
Bu çalışma da emeği geçen sevgili Lobador ve Aniror dostlarımıza çok teşekkür ederim.
Mutlaka izlenmesi ve okunması gereken MEB tavsiyeli çok kıymetli bir eser.:)
Adam olacak çocuklara duyurulur.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Biz de keyifle okuyoruz. Günü güzelleştiren paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Ellerinize sağlık dostlarım. Taş Devri çizgi filmini bayılarak izlerdik. Yalnız bu çizgi romanı bayağı "sert" buldum. Biraz daha naif yapabilirlermiş... Teşekkürler.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Gerçi kitaptaki imajlar bizim hatırladığımız "Taş Devri" çizgi film figürlerinden biraz farklı ama nostalji açısından bizim için değerli bir paylaşım . Emek ve paylaşım için çok teşekkürler .

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Ellerinize sağlık dostlarım. Taş Devri çizgi filmini bayılarak izlerdik. Yalnız bu çizgi romanı bayağı "sert" buldum. Biraz daha naif yapabilirlermiş... Teşekkürler.

Maalesef dostum naiflik denilen kavram X kuşağı ile sona ermiş gibi. Yeni nesil tüketiciler naif kahramanları pek sevmiyor. Daha çok şiddet görmek istiyorlar. Şu an tüm eski kahramanların yeni düzenlemeleri her zaman çok sert. Kanlar içinde kalmış yeni nesil sevgili kızılmaskemizi de hatırlayacağını düşünüyorum :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Sahiden aşina olduğumuz "Taş Devri"nden epey farklı. Aslında isimlerden başka her şey farklı gâliba. Ama olsun, ben bu yorumu da çok beğendim.

Şu medeniyet tarifi de fena değil sanki, ne dersiniz?:

mdnyt48754t.jpg

Lobador ve Aniror dostlara çok teşekkür ediyorum.