Çizgi Roman Fontları

• Konuyu Başlatan panda78
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P

panda78

acmet.jpg

animeace.jpg

arnoldt.jpg

cccoomiccrazy1.jpg

cccoomiccrazy2.jpg

ccjimlee.jpg

cclosvampiros.jpg

dupree1.jpg

laffayette.jpg

mangatemple.jpg

rivenshield.jpg

twelvey.jpg

wildwords.jpg

youmurderer.jpg

Bu Fontları bulabileceğiniz Link:

Arkadaşlar bu başlık altına 5000-10000 fontun olduğu bir link koymanın anlamı yok. Bunlar benim kullandığım Türkçe Karakter Destekli Fontlardır. Nasıl göründüklerini de yukarıda ki resimlere bakarak görebilirsiniz. Tabi ki diğer arkadaşlar da bu şekilde başka fontları bu başlık altında paylaşırlarsa iyi olur. Fontlar nasıl yüklenir biliyorsunuz sanırım ama kısaca indirdiğiniz Rar dosyasından çıkan dosyaları Windows klasörünün altındaki Font klasörünün içine atmanız yeterli, bazı üst Windows sürümlerinde bu Font klasörüne Denetim Masasından ulaşılıyor.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Balonlamada en önemli konu doğru font kullanımı.
Ne yazık ki windows'un standart fontları içinde bizim genel kullandığımız çizgi roman fontları yok. İnternetten indirip başlat>denetim masası>yazı tipleri klasörü içine yüklemek lazım.

Ben kendi adıma yaptığım çalışmalarda mümkün mertebe orjinal fontunu kullanmak isterim. Lakin, bazen öyle fontlar karşımıza çıkıyor ki orjinalini bulmak mümkün olmuyor. Bu durumlarda orjinaline en yakın fontu kullanıyorum. (Laf aramızda her çalışmada aynı font kullanımını beğenmiyorum.)

Bu başlık altında ihtiyaç olan ve bulunmayan fontları veya kullandığımız fontları paylaşabiliriz.

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Sitelerde birçok font bulunuyor ama Ç Ğ Ş Ö Ü karakterlerini desteklemiyor.Türkçe olarak bulabileceğimiz siteler yokmu?

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Güzel bir paylaşım olmuş. Fontları türkçe yapmam mümkün. Fontographer ve FontLap bu iş için kullanılabilcek en iyi uygulamalar. Hem mac hem de windows için yazılımları var.

bull76

Kıdemli Üye
17 Eki 2011
133
84
selamlar PANDA78'in paylaştığı fontların linki ölmüş. İlgilenip tekrar yükeleyecek kimse var mı ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...