Punisher Max Comics - Get Castle (Tek Sayı) Çeviri ve Balonlama

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
CobraCaptain ve House Gururla Sunar!

Bi' dakika bi' dakika. House kim yahu?

CobraCaptain'in milyarlarca hatasını eleye eleye bu hale getirebildik. Çeviride en az 155 kere değişiklik yaptık ve ben artık yeter deyip paylaşayım dedim :D Dil bilgisi hataları eğer varsa %50 CobraCaptain'in %50 benimdir :D

Daha iyi balonlama yapabilmemi sağlayan, bu eserde de font seçimiyle yardımcı olan Glint hocama teşekkür ederim

CobraCaptain'in ilk kez çeviri yaptığı, balonlamasını benim yaptığım ve ilk defa yeni nickimi kullandığım çeviri ile iyi okumalar!

1236170_639848972726096_72342541_n.jpg

Not: Çevirirken küfür ve argodan taviz vermedik. Argo ve küfür içerikli çizgi roman sevmeyenlerin indirmesi tavsiye etmeyiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,165
Far Far A Way
Başlığı da çevireyding eyiydi.
Hehehe. Yeni nick hiç olmamış.
Çizgi roman zaten hiç olmamış.
Geriye bir şey kalmadı. Hadi görüşürüz.

Şaka bir yana. Ravage'nin yeri dolmaz fakat
beğendim yahu :) Balonladığın birkaç başlık
güzel olmuş. Cobra Captain sen çeviri yapar
mıydın? Ortaklık ve çeviri konusunu sıkıntı
etme. Daha yeni bir ortağımdan ayrıldım.
Off, zaten kaç kişiyle çalıştığımı bilen mi var?
Çeviriye çok yorum yapamam. Balonlamayı
da sen yaptın diye kıyak yapalım :D
Bu arada ben de Thor çalışmamı kaldırdım.
Hadi kolay gelsin. Her zaman neşeli olun dostlar.

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
437
valla benim genelde gramer hatalarım düzeltildi güya. Geri kalanını abdullah kendine göre kısalttı. Emeği tabi ki çok fazla ama %50 hisse vermem. :D Bu sayıyı sadece kendimi denemek için çevirdim ileride photoshop falan öğrenirsem belki solo çalışma da yaparım. (İleri dediğim en aşağı 2 yıl) O zamana kadar bu tek çalışmam olarak kalacak.

Ravage hocanın yerini tabi ki tutamayız keşke gelsede Punisher Max'i balonlamaya devam etse. O gelene kadar bu sayıyı idare edin :)

Bu arada şu iç kapağı ''Castle'ı Yakala'' yapmasına sinir oldum bende kendi hünerlerimle yeni kapak yaptım şimdi abdullah düşünsün :D :D :D

972420_654448137907056_203592754_n.jpg

Son düzenleme:

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
437
Türkçe'si cidden Castle'ı yakala bu arada :D

valla get'in İngilizce'de çok fazla anlamı var. Ve çizgi romanının konusuna göre falanda yakalamayı çok yakın göremedim kendime o yüzden bayağı tartıştık o konuyu sonra abdullah ın inadı tuttu böyle uploadladı ne edek :D

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
CobraCaptain ve Şükrü tartışmayın! :D CobraCaptain dua et kapağı bıraktım :D

Brawod iki balon silme öğrettik diye hoca mı olduk cık cık cık :D

1 balonu unutmuşum onu düzeltip tekrar uploadlayım :D

Neyse bu arada reklam da yapayım :D

Gelecek proje: Batman!

Son düzenleme:

brawod

Yeni Üye
13 Tem 2012
71
122
CobraCaptain ve Şükrü tartışmayın! :D CobraCaptain dua et kapağı bıraktım :D

Brawod iki balon silme öğrettik diye hoca mı olduk cık cık cık :D

1 balonu unutmuşum onu düzeltip tekrar uploadlayım :D

Neyse bu arada reklam da yapayım :D

Gelecek proje: Batman!

klonlamayı da öğrettin ya :D

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çok güzel bir seçim yaptığınız için sizi kutlarım.
Gerçekçi hikayeler başılığıyla MAX Comics Punisher serisini çok tutarım.
Kitap içinde geçen Yorkie kim diye soranlara bakınız : http://www.cizgidiyari.com/forum/punisher-max-comics/21055-punisher-max-comics.html

Kapak ise en sevdiğim kapak çizeri Tim Bradstreet tarafından yapılmış.
Hikaye güzel, çizim güzel, çeviri güzel, balonlama güzel.
Daha ne olsun.
Elinize sağlık.

brawod

Yeni Üye
13 Tem 2012
71
122

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
abdullah ne olmuş sana hastamısın sararmışsın :p

balonlamayı beğendim çeviri benim işim değil ama hiç insafınız yok mu sizin ya? "optimize" diye bişi duymadınız mı arkadaş 34 sayfa 80 mb'ta yakın... "optimize" öğrenin öyle paylaşın yapamıyorsanız bırakın bu işi :p

ellerinize sağlık dostlar... :)
yeni çalışmaları bekliyoruz...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Forumdan bir hafta ayrı kalınca sonra böylesine büyük emeklerle hazırlanmış çalışmaları yakalayabilmek için koşuşturmacaya başlıyorsun işte. Epey gecikmeyle yanıt verebildiğim için kusura bakmayın, çocuklar. Çalışmanız için teşekkür ediyorum. Balonlamayı çok beğendim, sevgili abdullah. Sarı rengin de sana çok yakıştığını söylemeliyim. Bunun için de ayrıca tebrik ederim.

Çeviride yer yer sorunlar olduğunu söylersem darılmazsın umarım, sevgili Cobra Captain. Genel olarak iyi bir çeviri ama yer yer anlam kayıpları var. Bir süre devam etmeyeceğini söylemişsin ama eminim yeniden başladığın dönemde çalışmalarındaki bu ufak sorunları da gidereceksin.

Tekrar teşekkür ederim.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Tek sayılık çevirilere bayılıyorum tek hamlede sonuç Teşekkürler CobraCaptain ve Abdullah yeni nikinde fena değil House beğendim...

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
437
Forumdan bir hafta ayrı kalınca sonra böylesine büyük emeklerle hazırlanmış çalışmaları yakalayabilmek için koşuşturmacaya başlıyorsun işte. Epey gecikmeyle yanıt verebildiğim için kusura bakmayın, çocuklar. Çalışmanız için teşekkür ediyorum. Balonlamayı çok beğendim, sevgili abdullah. Sarı rengin de sana çok yakıştığını söylemeliyim. Bunun için de ayrıca tebrik ederim.

Çeviride yer yer sorunlar olduğunu söylersem darılmazsın umarım, sevgili Cobra Captain. Genel olarak iyi bir çeviri ama yer yer anlam kayıpları var. Bir süre devam etmeyeceğini söylemişsin ama eminim yeniden başladığın dönemde çalışmalarındaki bu ufak sorunları da gidereceksin.

Tekrar teşekkür ederim.

Yok hocam estağfurullah. Farkındayım, gerçekten beni çok çok pişman eden çevirilerim oldu harbiden kötü batırdım bu sefer artık bilemiyorum bi dahaki sefer olur mu olmaz mı o zaman bakacağız. Yorumunuz için çok teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Yok hocam estağfurullah. Farkındayım, gerçekten beni çok çok pişman eden çevirilerim oldu harbiden kötü batırdım bu sefer artık bilemiyorum bi dahaki sefer olur mu olmaz mı o zaman bakacağız. Yorumunuz için çok teşekkürler.

Bu kadar haksızlık etme kendine yahu. :) Bazı yerlerde birazcık daha konsantrasyon lazım o kadar.