LeMan - Sayı 0099 ( 4 Ekim 1993 )

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,874
52,436
Kendi Koltuğunda
Lemanda artık önüne neresi gelirse dıçıyor.olmadı leman midemiz böyle kapakları kaldırmıyor.
Murtaza üstadımızıda inadına ben güldüreyim dedim.
Teşekkürler üstadım.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Ağır ve anlamlı bir kapak olmuş sözün bittiği zamanlarda arada ki boşluğu bu tür derin manalar taşıyan fiiller kaplar.:)
Bazan basit bir sövgü komplike bir konuyu itkileriyle ve çevresel çıktılarıyla çok derinden izah edebiliyor.:)
Benzer içerikli bir nakış olmuş.Burada eser sahibi mana aleminin derinliklerinde batın aleminde sörf yapan seyrü sefer halinde ki insanı kamil adayı irşadı bekleyen ana seyrin başında ki zat, nefsin türlü hallerini göstermek ve onun denetiminden kurtulduğunu dünya aleme ilan etmek için içinde ki kötülüğü , dürtüleri , büyük bir içkinlikle somut hale getirmiş kalın kalın bağırsak kanallarından peristatik hareketlerle dünyanın en büyük icadı televizyon denen mübarek aletin üzerine seri hareketlerle bırakmış.Ancak gaitada meydana gelen eşsiz kıvrımlar bizlere hayatın gelip geçiciliğini anlatırken duruş pozisyonu ise insanın bazan durması gerektiğini adem oğullarına izah etmektedir.
Yine taharetlenme amacıyla istenilen kutlu evraklarda dünyaya bağlanmama gerektiği konusunda ki zuhuratlarını ifade etmektedir.Er kişinin geriye dönüp söylediği sözler ise eğri dursan bile doğru konuş lafın eğri olmasın bilgeliğini ifade etmektedir.

GÜLMEKTEN YAZAMIYCAM ARTIK.:):)
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Tam isabet.
Saygılarımla.