Telif uyarısı Hakkında!..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Sayın üyelerimiz Lal Kitabevi
Zagor Orijin
Mister No Revolution ve yeni başlayan serisi
Teks Willer serisi
Büyülü Rüzgar yeni seri'nin teliflerini almış ve en yakın zamanda satışa sunacaktır.
Bu nedenle bu serilere ait kitapların forumumuzda yayınlanmaması ricası ile bilgilerinize sunarım.

Bu arada bu kitaplarla açılmış olan konulardaki linkler silinecektir.
Yayınevlerine özellikle Lal Yayınevine destek olmak çizgi roman okurları ve Türkiye'nin Bir numaralı forumu olarak önceliğimiz ve isteğimizdir.
Saygı ile duyurulur.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Yayınevlerine destek vermek amacıyla yapılan güzel bir hareket,linklerin kaldırılması iyi olmuş.
Bu sayıların ülkemiz de devam edeceğini duymak ayrı bir mutluluk,bekliyoruz.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Yeni serilerin yayınevleri tarafından basılması muhteşem.

Çeviri yapılarak forumumuzda yayınlanması daha muhteşem. Böylelikle yayınevi ve okuyucunun dikkatini çektiğimize inanıyorum.

Bir avuç çizgi basan yaynevlerine sonuna kadar destek.

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
524
6,367
İyi haber...
En azından kendi çevirilerimizle mukâyese etme imkanımız da olmuş olur.
Hatalarımızı görürüz...

Bana ait olanlarda linkler silinmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Eğer buradaki çevirileri okumamış olsaydım yeni çıkan serileri alır mıydım bilmem...Yayınevleri nedense bunlar hep göz ardı ediyorlar ama lal yayınevini listenin dışında tutuyorum.Hoş kağıt kalitesini hiç bir zaman onaylamasam da kitaplığımdaki yayımların % 80 lal yayıma ait.lal tarafından basılacak olması mesajını alıyor ve basıldığı an alacağıma söz veriyorum.

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,683
Silinen linkler arasında benimkiler de var ama hiç sorun değil. Yeter ki yayınevleri bu muhteşem çizgi romanları Türkçe olarak yayınlasın ve kitaplığımızdaki yerlerini alsınlar. (Özellikle Mister No'nun Türkçe yayınlanan her serisi elinde bulunan biri olarak sabırsızlıkla bekliyorum.)

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,013
İstanbul
Lal Kitap yöneticilerini hiç bir çizgi roman sitesinde bilgi verirken görmedim. (oysa bir çok yayınevi bu formlara üyedir ve bilgiler paylaşır)
Acaba Lal'a ulaşabilen biri/leri bu yeni yayınların daha kaliteli bir baskı ile piyasaya sürülmesini önerebilir mi?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Lal Kitap yöneticilerini hiç bir çizgi roman sitesinde bilgi verirken görmedim. (oysa bir çok yayınevi bu formlara üyedir ve bilgiler paylaşır)
Acaba Lal'a ulaşabilen biri/leri bu yeni yayınların daha kaliteli bir baskı ile piyasaya sürülmesini önerebilir mi?

Bir şekilde okuyorlardır eminim ama umarım senin bu isteğine uyup İtalya'da nasıl yayınlanıyorsa aynı şekilde, ebatta ve sayfa sayısında yayınlarlar... Zaten alan kaç kişiyiz yine alırız...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,991
Çizgi diyarının yüz akı oldu bu çalışma.Karşılığını hemen bulması çok güzel.
Kitaplığımdaki kitapların yarısından fazlası lal yayınları.Fiyat politikası diğerlerine göre daha insaflı.Umarım bu seri de fiyatlar güzel olur.
Zagor ve teksi atlamadan almaya çalışan biri olarak yanına mister noyu da koymak güzel olacak.Bu güzel seriler kitaplıklarımızı süslesin.
Desteğe devam,güzel kitaplar okumaya devam...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Lal yetkililerine çok teşekkür ederim.
Benimde kişisel arşivimde rekor Lal yayınlarının.
Beklediğimiz bir tavır gösterdiler özellikle takip edip alacağım bu yayınları.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,207
5,001
Umarım bir gün Nathan Never'ları da eskiden yayınlamış oldukları gibi, şu anda kaldığı yerden programlarına alırlar.

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
524
6,367
Bu serilerden bir veya bir kaçının tel-if'ini alıp, biz de (Çizgi Roman Diyarı) kitap olarak basabilirdik...! En azından bundan sonrası için düşünülebilir bir fikir bence... Baskı öncesi tüm hazırlıkları zaten kendimiz yapabiliyoruz ki geriye de sadece baskı işi kalıyor... Sonra da üyelere maliyet fiyatına verilebilir...

Diğer yayınevlerine göre bir diğer avantajımız, sayısını bildiğimiz için elimizde stok kitap kalmamış olacak ve bu da maliyeti iyice düşürecektir.
Artı satış noktalarına verilen belli bir meblağ da olmayacaktır... Maliyeti, tahminim epey düşük çıkar gibi geliyor...

Şirket kurulum masrafı deseniz zaten taş çatlasın 4-5 bin civarı ve gayet basit iki günlük iş...

Burada karanlıkta kalan tek kısım "Tel-if bedeli"...!?

Un var, yağ var, şeker var, pişirecek ahçı da var, yiyecek adam da var...

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Bu serilerden bir veya bir kaçının tel-if'ini alıp, biz de (Çizgi Roman Diyarı) kitap olarak basabilirdik...! En azından bundan sonrası için düşünülebilir bir fikir bence... Baskı öncesi tüm hazırlıkları zaten kendimiz yapabiliyoruz ki geriye de sadece baskı işi kalıyor... Sonra da üyelere maliyet fiyatına verilebilir...

Diğer yayınevlerine göre bir diğer avantajımız, sayısını bildiğimiz için elimizde stok kitap kalmamış olacak ve bu da maliyeti iyice düşürecektir.

Un var, yağ var, şeker var, pişirecek ahçı da var, yiyecek adam da var...

Onu da yaparız!..

Tormenter666

Aktif Üye
1 Nis 2019
429
655
Bu çok mantıklı ve olabilitesi çok yüksek bir fikir ben de tuttum. Kendi çizgi roman markamızı yaratsak ne güzel olurdu :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Kolay gibi görünsede bence zor bir iştir kitap basıp dağıtmak.

Hadi bastırdık, üyeye veya alacak kişiye nasıl ulaştırılacak ve kim ulaştıracak. (Dağıtım görevlisi)

İlk önce yapılacak masraflar, kim karşılayacak. Hadi buda okeylensin.

Kaç adet basılacak. Elde kalan eserler ne olacak. Bu işlerle kim ilgilenecek.

Bence zor çok iyi düşünmek lazım.