LakLak - Sayı 077

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
Sanatçı muhalif olur (İlla her şeye muhalif olacak diye bir şey yok, şayet ortada muhalif olması gereken bir durum var ise olur tabii ki); maalesef Orhan Gencebay sürekli güçlünün yanında, ezilenin karşısında olarak bestelediği şarkılara ters bir duruş sergilemiştir. Nerede "Batsın bu dünya"yı nerede "Bitecek dertlerimiz"'i ve onlarcasını söyleyen Gencebay, nerede sarayın kapısını aşındıran ve tanımakta zorlandığım bir zamanlar idolüm olan Gencebay?!. Gene de eski günlerin hatırına kendisine sevgim ve saygım vardır, lakin bende yarattığı hayal kırıklığı çok büyük boyuttadır. "Kula kulluk edene yazıklar olsun!"

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,512
85,428
İzmir
Sanatçı muhalif olur (İlla her şeye muhalif olacak diye bir şey yok, şayet ortada muhalif olması gereken bir durum var ise olur tabii ki); maalesef Orhan Gencebay sürekli güçlünün yanında, ezilenin karşısında olarak bestelediği şarkılara ters bir duruş sergilemiştir. Nerede "Batsın bu dünya"yı nerede "Bitecek dertlerimiz"'i ve onlarcasını söyleyen Gencebay, nerede sarayın kapısını aşındıran ve tanımakta zorlandığım bir zamanlar idolüm olan Gencebay?!. Gene de eski günlerin hatırına kendisine sevgim ve saygım vardır, lakin bende yarattığı hayal kırıklığı çok büyük boyuttadır. "Kula kulluk edene yazıklar olsun!"
Nokta.Başka söze gerek bırakmamışsın üstad.

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
535
1,298
Orhan Gencebay'ı anladık, Sezen hanım ne yapmış ki? Meraklandım şimdi, onu da cevaplarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,512
85,428
İzmir
Orhan Gencebay'ı anladık, Sezen hanım ne yapmış ki? Meraklandım şimdi, onu da cevaplarsanız sevinirim.
Müziği ve Türk müziğine katkıları onun müziğini sevenlerin takdiridir. Benim sevmemem tamamen siyasi duruşlarıyla ilgilidir. Baltimora üstat gayet net özetlemiş konuyu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
Sezen Aksu'yu hala çok severim, o da bir çoğumuz gibi maalesef kandırıldı, bunlardan biri de benim zira.. :) Neyse.. Forumda fazla siyasete girmeyelim de başlık amacından sapmasın! :)