L-Manyak Sayı 120

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir

Bugüne kadar paylaştığım ve sıralı listesi olan tüm dergiler yöneticilerimiz tarafından sıralı listelere eklenmediği sürece yeni paylaşım yapmama kararını üzülerek almış bulunmaktayım.
Büyük emek,zaman ve para harcayarak yaptığımız paylaşımlar sıralı listelere eklenmediği zaman arada kaybolup gidiyor. Tarama yapan ve paylaşan birçok arkadaşımız yönetici olmadığı için, başkasının açtığı sıralı listeleri düzenleme yetkisi olmadığı için, bu paylaşımları ya liste başlığını açan kişinin ya da bir yöneticimiz tarafından sıralı listeye eklenmesi gerekiyor.Bunu yapmaya zaman ayıramadığı zaman emeklerimiz boşa gidiyor.
Yöneticilerimizin kendine göre işleri olabilir, listelerde düzenlemeye zaman ayıramıyor olabilirler ama buna bir çözüm bulmak da onların görevidir diye düşünüyorum.
Yanlış anlaşılmasın; kırgın küskün falan değilim, bir yerlere falan da gitmek gibi bir derdim de yok, yönetici olmak gibi bir beklentim hiçbir zaman olmadı ve olmayacak, yine buralardayım. Sadece paylaşımlarım hak ettiği değeri görene kadar burada paylaşım yapmaya ara verdim.
L-Manyak-Say-120-1.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Bugüne kadar paylaştığım ve sıralı listesi olan tüm dergiler yöneticilerimiz tarafından sıralı listelere eklenmediği sürece yeni paylaşım yapmama kararını üzülerek almış bulunmaktayım.

Ustam bu sayı zaten var. murtaza üstadım paylaşmış Muhtemel ondan sıralı listeye ilave edilmemiş. Ama ekleriz bunlarıda.

Anlıyorum bir sürü mizah dergisi paylaşıyorsunuz nette ve forumumuzda. Şunu bilmelisinizki bazen yönetici olan bizlerinde özel yaşamları oluyor ve konular atlanıyor. Veya forum 2 nci 3 ncü sorunumuz oluyor veya boşver nasıksa biri yapar da oluyor.

Siz nete attıktan sonra zaten paylaşımınız ölmüyorki.

Tabiki taramak zor, üstüne yüklemek dada zor. En kolayı paylaşmak ve indirmek.

Şahsi almış olduğunuz kararınıza saygı duyarım. Paylaşım yaparsanız alırım. Yapmazsanız almam.

Yöneticilik konusunda da dediğim gibi hemen hemen tüm paylaşımlar öyle veya böyle zamanlı veya zamansız listelere ekleniyor.

Şu hiç bir zaman bence unutulmamalı Forum yöneticileri de bir insan ve özel hayatları var.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Bunu yapmaya zaman ayıramadığı zaman emeklerimiz boşa gidiyor.
Yöneticilerimizin kendine göre işleri olabilir, listelerde düzenlemeye zaman ayıramıyor olabilirler ama buna bir çözüm bulmak da onların görevidir diye düşünüyorum.
Gandor08 üstad bu konuda en hassas davranan yöneticilerimizden birisiniz,bu konuda daha önce de defalarca teşekkür etmiştim,yine teşekkür ederim.Söylediklerinizde haklısınız,o yüzden yukarıdaki cümleleri yazmıştım. Tekrar ediyorum; Yöneticilerimizin sıralı listeleri takip etmeye zamanları olmayabilir ama buna çözüm bulmak da görevleridir.

emraq

Aktif Üye
14 Kas 2018
330
5,397
Üstad, sen bu tarz forumlar için çok değerlisin. Kararına saygılıyız. Ancak hangi dergiyi, hangi konu altında paylaşıyorsan, o konu üzerinde sen de kendi sıralı listeni oluşturabilirsin istersen. Aynısını gorgon üstad da yapmıştı sanırım L-Manyak'ta.. Şahsına ait taramaları, kendi özel listenden bulabiliriz biz de. Sağlıklı da olur hem

Alternatif tavsiyem ise, yöneticilerin de uygun görmesiyle, Murtaza üstadımızın kendi adında bölümü olduğu gibi, "akşamsefası" üstadımıza da aynı tarz bir başlık açılabilirlerse, buradan da şahsına ait taramaları bulabiliriz. Bu da bir seçenek.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Üstad, sen bu tarz forumlar için çok değerlisin. Kararına saygılıyız. Ancak hangi dergiyi, hangi konu altında paylaşıyorsan, o konu üzerinde sen de kendi sıralı listeni oluşturabilirsin istersen. Aynısını gorgon üstad da yapmıştı sanırım L-Manyak'ta.. Şahsına ait taramaları, kendi özel listenden bulabiliriz biz de. Sağlıklı da olur hem

Alternatif tavsiyem ise, yöneticilerin de uygun görmesiyle, Murtaza üstadımızın kendi adında bölümü olduğu gibi, "akşamsefası" üstadımıza da aynı tarz bir başlık açılabilirlerse, buradan da şahsına ait taramaları bulabiliriz. Bu da bir seçenek.
Herkesin kendi adına liste yapmasını doğru bulmuyorum, listenin amacı konuyu özetlemekse liste kalabalığı konuyu amacından uzaklaştırır bence.
Kişiye özel başlık da bence doğru yöntem değil, derginin başlığı altında kalması okuyucunun daha kolay bulmasını sağlaması açısından önemli.
Benim çözüm önerim sıralı listeleri takip edecek daha fazla yönetici ya da kullanıcı görevlendirilmesidir.

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,757
İstanbul
Kıymetli aksamsefasi kardeşim,

Bugüne kadar forumda yer alıp da, sıralı listelere forum yöneticilerimizce aktarılmamış paylaşımların, sıralı listelere konuluncaya kadar ara verdiğini yazmışsın.

Yönetimle ilgili bir aksaklık olduğunu düşündüğün bu konuda, paylaşımlarına ara vererek, aslında senin paylaşımlarınla nefes alan bizleri cezalandırmış olmuyor musun? Konuyla hiç alakası olmayan, herhangi bir kusuru bulunmayan bizleri, değerli paylaşımlarından mahrum bırakmaya hakkın var mı?

Sanat sanat için değil, sanat toplum içindir düsturuna sarılıp ben de Çizgi Diyarı'na geldim. Şimdi, sen neredesin?

Lütfen, bu kararını bir kez daha düşün, forum yöneticilerimiz mesajlarında belirtmiş olduğun durumla ilgili olarak elbet bir çözüm bulacaklardır. Ancak, o çözüm bulununcaya kadar paylaşımlarından bizi yararlandırmama kararını yeniden gözden geçirmelisin. Diğer platformlarda paylaştıklarını burada da paylaşmanı dört gözle bekleyenler var, onların beklentilerini boşa çıkarma.

Senin paylaşımlarının bir kısmı şu an için oluşturulmuş sıralı listelerde bulunmuyor olabilir ama o paylaşımların her biri hak ettikleri yerde hepimizin arşivlerinde ve gönüllerinde zaten yerlerini almış durumdadırlar.

Yeniden paylaşımlara başlaman ümidiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

gorgon

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Kıymetli aksamsefasi kardeşim,

Bugüne kadar forumda yer alıp da, sıralı listelere forum yöneticilerimizce aktarılmamış paylaşımların, sıralı listelere konuluncaya kadar ara verdiğini yazmışsın.

Yönetimle ilgili bir aksaklık olduğunu düşündüğün bu konuda, paylaşımlarına ara vererek, aslında senin paylaşımlarınla nefes alan bizleri cezalandırmış olmuyor musun? Konuyla hiç alakası olmayan, herhangi bir kusuru bulunmayan bizleri, değerli paylaşımlarından mahrum bırakmaya hakkın var mı?

Sanat sanat için değil, sanat toplum içindir düsturuna sarılıp ben de Çizgi Diyarı'na geldim. Şimdi, sen neredesin?

Lütfen, bu kararını bir kez daha düşün, forum yöneticilerimiz mesajlarında belirtmiş olduğun durumla ilgili olarak elbet bir çözüm bulacaklardır. Ancak, o çözüm bulununcaya kadar paylaşımlarından bizi yararlandırmama kararını yeniden gözden geçirmelisin. Diğer platformlarda paylaştıklarını burada da paylaşmanı dört gözle bekleyenler var, onların beklentilerini boşa çıkarma.

Senin paylaşımlarının bir kısmı şu an için oluşturulmuş sıralı listelerde bulunmuyor olabilir ama o paylaşımların her biri hak ettikleri yerde hepimizin arşivlerinde ve gönüllerinde zaten yerlerini almış durumdadırlar.

Yeniden paylaşımlara başlaman ümidiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

gorgon
Öncelikle ilgin alakan iyi dileklerin için çok teşekkürler üstad. Ama istediğim cevabı alana kadar paylaşım yapmama kararım sizlerin paylaşımlarıma daha kolay ulaşabilmeniz veya ulaşabilmeniz açısından gerekliydi. Ama malesef gördüm ki 2 gündür beklediğim cevap gelmediğine göre bu durum yöneticilerimizin pek de dikkatini çekmemiş anlaşılan.
Sıkıntı yok ben taramaya devam ediyorum. Arayan bir şekilde bulur zaten.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
Hem yönetimi hem de paylaşımları rahatlatıcı bir çözüm aklıma geliyor:
sıralı listesi ne düzenleme yetkisi o listeye en çok katkı sağlayan 1 -2 kişiye daha tanınsın.
En azından öncelikle aksamsefasi arkadaşımızın katkıda bulunduğu süreli yayınların sıralı listelerine güncelleme yetkisi verilmesini öneriyorum ve ben bunun bir sakıncasını da görmüyorum.

Not 1: aksamsefasi arkadaşımızı sadece bu forumdaki konular içinde yazışmalardan tanımama ve de başka hiçbir özel tanışıklığım olmamasına rağmen kendisine kefil olmak istiyorum kabul ederseniz.

Not 2: Kendisinin başka yerlerdeki paylaşımlarının da takipçisi olduğum için örneğin Ot dergisinin 19. ve 20. sayılarını bile indirip okumaya başladım dolayısıyla bu işten benim değil aksine forumun ve de diğer üyelerinin kazancı olacağına inanıyorum.

Yanıldığıma inananlar yanıtlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: