Göztepe şampiyon!

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
11mfxZG.png

İzmir'in sarı kırmızılı ekibi Göztepe, Türkiye 2.Lig Kırmızı Grup'ta bitime bir hafta kala şampiyonluğu garantileyerek PTT 1.Lige çıktı. Tebrik ediyorum. Bu grupta bir de hüzünlü haber var. Bir başka İzmir takımı Altay ise ligi sonuncu sırada tamamlayarak 3.Lige düştü. 101 yıllık Altay kulübünün bu duruma düşmesine çok üzüldüm. Netice olarak bu akşam sevinç ile hüznü bir arada tattım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Altay için ben de çok üzüldüm. Ama Seneye geri geleceğine eminim.
Göztepe'yi de kutluyoruz.:)

boragoren

Yeni Üye
27 Ocak 2015
47
70
Bir Bandırmalı olup ; Bandırma dışında yaşayan ve Bandırmasporu takip etmeye çalışan biri olarak sizi kutlarım. Bizim Bandırmaspor kimseye kızmasın . 22 hafta lider ol ve sonra kaybet.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
262
1,442
Radyolu çocukluk günlerimin güzellikleridir İzmir takımları.

"Benim futbolda iki yuvam oldu, biri Altay biri de Galatasaray...
Biri beni Büyük Mustafa, diğeri de Mustafa Denizli yaptı."
dediydi dün akşam Lig TV'de Mustafa Denizli...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Altay için üzgünüm ama İzmir'in ağası biziz. Bizans ile başedebilecek tek İzmir takımı da biziz. Umarım kısa sürede Altay da kendini toparlar.

AqPp7ti.jpg

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Altay için üzüldüm. Göztepe için sevindim.
Başta Mehmet Ali olmak üzere Göztepe'li arkadaşlarımı tebrik ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İzmir'in efsane temsilcisi Göztepe'nin şampiyonluğunu kutlarım..

Bu arada Profesyonel liglerde mutlu sona ulaşan tüm takımlar belli olurken,
ortaya ilginç bir tablo çıktı. :) Ne mi? Şampiyonların ortak rengi sarı-kırmızı... :):)

Süper Lig'de Galatasaray bitime 1 hafta kala 20. şampiyonluğunu ilan etti.

PTT 1. Lig'i ilk sırada tamamlayan Kayserispor, ipi göğüsleyip Süper Lig'e terfi etti.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta İzmir temsilcisi Göztepe, şampiyonluğa ulaştı.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta da Yeni Malatyaspor şampiyonluğa sona ulaştı.

Yukarıda da belirttiği üzere, bu takımların tek bir ortak noktası var;
o da hepsinin "Sarı - Kırmızı" renge sahip olmaları...

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
İlginç bir ayrıntı gerçekten. Şampiyonların renklerinin sarı kırmızı olması beni mutlu etti. 3.ligde de İstanbul takımları başarılı oldu. Tuzlaspor, Eyüpspor ve Anadolu Üsküdar 1908 gruplarını şampiyon tamamladılar. İstanbulspor da play off maçında 2.lige terfi etti. Yine benim çok sevdiğim Ankara Demirspor da 2.lige çıktı.Ege takımlarında ise genellikle hüsran oldu. Bucasapor, Manisapor, Turgutluspor, Altay bir alt lige düştüler. PTT 1.ligde Altınordu play off şansını kaybetti. Tek teselli Göztepe oldu. İnşallah Göztepe'yi Süper ligde de görürüz.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İlginç bir ayrıntı gerçekten. Şampiyonların renklerinin sarı kırmızı olması beni mutlu etti. 3.ligde de İstanbul takımları başarılı oldu. Tuzlaspor, Eyüpspor ve Anadolu Üsküdar 1908 gruplarını şampiyon tamamladılar. İstanbulspor da play off maçında 2.lige terfi etti. Yine benim çok sevdiğim Ankara Demirspor da 2.lige çıktı.Ege takımlarında ise genellikle hüsran oldu. Bucasapor, Manisapor, Turgutluspor, Altay bir alt lige düştüler. PTT 1.ligde Altınordu play off şansını kaybetti. Tek teselli Göztepe oldu. İnşallah Göztepe'yi Süper ligde de görürüz.

Bir Galatasaraylı olarak, Allah bu sene bana çifte şampiyonluk görmeyi nasip etti,
zira Eyüpspor; doğup, büyüyüp ve hala yaşadığım semtin takımıdır. :)

BJS1p8D.jpg

İzmir'in köklü takımlarından Altay'ın küme düşmesine her şeye rağmen üzüldüm.
Zira Eyüpspor maçında taraftarlarının yaptıklarını bu takıma mal etmek yanlış olur..​

Son düzenleme: