5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
c7u9bsucmdlod4xdm.jpg

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.​

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
basogretmen.png

Dünya Öğretmenler Gününde Dünyadaki Öğretmen maaşları:

İngiltere 5 Bin Dolar

Abd 3 Bin Dolar

Almanya 2500 3000 dolar

Avusturalya 3000 dolar

Fransa 2500 3000 dolar

1327535803sozcu1uiu.jpg

'Biz Güneydoğuda Doğu anadolu'da yokluk çeken çocuklara üzülerken kendi çocuklarımıza 1500 - 2000 liralık cep telefonları veriyoruz.Sonra 1500-2000 lira cebine koyduğumuz çocuğu ayda 1000 lira maaş alan 30 gün çalışan Öğretmene emanet ediyoruz. TELEFONA VERDİĞİ PARAYI ÖĞRETMENİNENE VERMEYEN BİR MİLLET GERİZEKALI KALMAYA OKULSUZ KALMAYA MAHKUMDUR.(YILMAZ ÖZDİL)

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Ne yazık ki Eğitime Öğretime önem verilmiyor Eskiden sırtımızı sıvazlarlardı.Artık onuda yapmıyorlar hakaret edip duruyorlar. Eminönünde kuşlara benzetiyorlar. Öğretmenleri itibarsızlaştırdılar Öğretmenimizin hali bu... Günümüz kutlu olsun

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Ne yazık ki Eğitime Öğretime önem verilmiyor Eskiden sırtımızı sıvazlarlardı.Artık onuda yapmıyorlar hakaret edip duruyorlar. Eminönünde kuşlara benzetiyorlar. Öğretmenleri itibarsızlaştırdılar Öğretmenimizin hali bu... Günümüz kutlu olsun

Hadi ordan, arkadaş moralini bozma, işlerine geldiğinde:

Bir harf öğeretenini kırk yıl kölesi olurlar
Fatih Sultan Mehmed'in hocasına verdiği değeri anlatırlar.

Bir tek şeyi eklemeyi unuturlar:

İşimize geleni öğreteni severiz.

Biz Atatürk nesliyiz âlimi değil bilgini, ilimi değil bilimi, hocayı değil öğretmeni severiz. İnancım kalbimde, bilgim beynimdedir. Öyle olmayanlar ufacık çocukların oynadığı bebeklerden tahrik olacak kadar kendilerini bilmez hale geliyorlar :mad: . Koca Yunus ne demiş;

ilim ilim bilmektir,
ilim kendin bilmektir
sen kendini bilmezsin
ya nice okumaktır.

Biraz kendinizi bilin efendiler !

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,227
benim ağzım bozuk çenem düşük bu konuda susma hakkımı kullanıyorum!!!!

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Biz geldik geçiyoruz ama okulunu bitirip atanamayan,hala utana sıkıla anne ve babasından harçlık almaya mahkum olan o arslan gibi delikanlılar ve dünya güzeli kız çocukları.Ümitlerini yitirmiş,kimileri asgari ücret ile özel dershanelerde çalışıp ezilen,sömürülen o civanları gördükçe içim içimi yiyiyor,kutlayamıyorum,kutlanamıyorum.
Ümitsiz de olsa,iyi bir geleceği görebilmek hayali ile,günümüzü kutlarım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Dedemin babası okutman'dı..
Dedemde okutmanlık yaptı..
Babam öğretmen emeklisi, 30 seneyi geçgin çalıştı..
Sülaledeki diğer öğretmenleri saymıyorum bile..
Yeryüzünün en onurlu mesleğidir.
İnadına onurludur..
Bu onurlu insanları saygıyla selamlıyorum..

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
diyarımızda ne kadar çok öğretmen varmış... her zaman söylüyorum çizgi diyarı aydın insanların sitesi diye ve bu konuda da haklı olduğumu görüyorum... ne ilginçtir ki dün çaylarımızı yudumlarken liseden öğretmenim olan gazeteci ve araştırmacı yazar orhan suat'a çizgi diyarını anlatıyor ve tavsiye ediyordum... kendisinin yeni kitabı Balkan Savaşı Acısı 100 Yaşında 1912-2012 çıktı...

12 Şub 2010
15,006
543,639
Fedakar, çilekeş ama hep onurlu ve dik duran, bildiklerimizi borçlu olduğumuz öğretmenlerin ellerinden öpüp minnetle anıyor ve günlerini kutluyorum.

Ben genelde özel günlerin kutlanmasına lakayt olsam da öğretmenler söz konusu olduğunda lakaytlık aklıma bile gelmez.

Daha güzel günlerimiz olacaksa, bunda öğretmenler en büyük pay sahibi olacaktır.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
öğretmen insan denen eserin ressamı, yazarı, mimarıdır... öğretmene değer vermeyen, insana, insanlığa değer vermiyor demektir...