Çizgi Diyarı 14. Yaşına Giriyor!..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Sanırım çok güzel bir şeyi hep birlikte başardık.
Çizgi Diyarı binlerce üyesi ile çizgi roman konusunda Dünyada benzeri olmayan bir forum haline geldi.
Binlerce üye onbinlerce konu yüzbinlerce resim paylaşıp muhteşem bir arşiv oluşturdular.
Geride bıraktığımız 13 senede dostlukları ile yaşanmışlıkları ile kayıpları ile canlı yaşayan sürekkli gelişen bir organizasyon haline geldik.
Umarım yuıllarca devam eder.
Bizden de sonra devam ettirenler çıkar.
Hepinize teşekkürler.
Böylesi bir seçkin grup içersinde olmanın onuru ve mutluluğu ile sizleri selamlıyorum.
Nice yıllara Çizgi Diyarı!..
14. yaşın hayırlı olsun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,604
Çocukluğumuzu yaşadığımız hatta ve hatta okumayı pekişdirdiğim çizgi romanlara kavuşmam çocuğuma aradığım bir ödevle 9 yıl önce başladı, daha sonraki yıllarda iyi veya kötü bir sürü olay yaşamışımdır ama Çizgi Diyarından kopmadım, buradaki dostluğu (Tanışmasakta) hiç bir yerde yakalayamadım. Umarım yıllarca bu forum devam eder ve bir avuç bile olsak çizgiyi sevenlerin buluşma yeri olmaya devam eder.

Yeni yaşın kutlu olsun Çizgi Diyarı.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,980
8,387
Kuruluşunda ve bugüne kadar büyümesine katkı sağlayan değerli üyelere sevgi ve saygılarımla teşekkür ederim. Bu büyük ailenin bir ferdi olarak mutlu ve sevinçliyim. Daha güzel nice senelerce birlikte olmaya ve bu ailenin daha fazla büyümesini, büyük kitlelere ulaşmasını dilerim. İyi ki varsınız. Sevgili Çizgi Roman Dostlarım.

Son düzenleme:

fırat

Aktif Üye
Yeni Üye
4 May 2012
328
799
Çizgi diyarı sayesinde eşi bulunmaz bir arşiv sahibi oldum. Teşekkürler paylaşım yapan herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
974
Öncelikle böyle bir siteyi kuranlara, fikri ortaya atanlara, maddi manevi hayatından zaman ayırıp değerli paylaşımlar yapanlara, paylaşımları yapanlar kadar katkı sağlayanlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendi adıma konuşmam gerekirse siteye emek yönünden ek bir katkım olmadı maalesef. Bütün özveriyi sizler ortaya koyuyorsunuz. Arada bir; buluşmalarınıza, toplantılarınıza ait konulara, resimlere bakıyorum da sizin gönülden yaptığınız paylaşımların pek te karşılıksız olduğunu söyleyemem. Türkiye'nin her şehrinden ömürlük dostlar edinmişsiniz. Bu arkadaşlıkları, tüm çabanıza değecek en değerli ödül olarak yorumluyorum. Çizgidiyarı çatısı altında daha nice seneler sınırsız paylaşımlar yapılmasını ve yeni dostlukların temellerinin atılmasını dilerim.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
Yıl 1998'in başları. İlk bilgisayarımı (yüklüce bir para ödeyerek) almışım. Aradan bir sene geçmeden, adına "tarayıcı" denen bir aygıt olduğunu öğreniyorum. Hemen alıyorum ve nasıl kullanıldığını öğrenir öğrenmez işe koyuluyorum. İlk olarak Mandrake'nin "Şeytan Kutusu" adlı macerası, sonrasında Atlantis "Nuh'un Gemisi" en son da Zagor "Yaratık" adlı macerayı tarayıp bilgisayarıma arşivliyorum.

Benim maceram da böyle başlıyor. Forum sayesinde, bulamadığım, "acaba bu macera nasıl bitiyor?" dediğim pek çok sayıya sayenizde ulaştım, okudum. Pek çok dostlar edindim. Zaten her zaman "Çizgiroman okuyan kişiler asla kötü biri olamazlar." diye düşünürüm. Çünkü bizde her zaman iyiler kazanır.

Yeni yaşın kutlu olsun Çizgi Diyarı. Daha nice yıllara, nice dostluklara...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Çizgi romanı seviyorum, kendimi 14 yaş genç hissediyorum. Teşekkürler.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Hemen her gün acaba ne var diye girdiğim, hayatımın 10 senesini dolduran tüm dostlara sağlık sıhhat içinde nice seneler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,436
hiçbiryerde :)
Çizgi Diyarı ile tanıştıktan sonra hayatım değişti!
Yok yok acaip bir şey olmadı :) Zaten her gün
farklı bir güne uyanıyoruz ama bu güzel forum
bizi her gün zenginleştirmeye devam ediyor ve
yukarıda bahsedildiği gibi yeni dostluklar bizi
sürekli yeniliyor, geliştiriyor.
Nice 14 yıllar hep beraber, saygıyla, sevgiyle,
güzelliklerle...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Çizgi diyarı ile tanışmam hayatımın her yönden ters gittiği bir döneme rastlar, işte o dönemde hayatımda giden tek düz şey Çizgi diyarı ile tanışmam oldu. Tanıştığım birbirinden güzel insanlar ve onların hiç bir karşılık beklemeden bizlerin istifadesine sunduğu; çocukken okuduğum bir çok esere bu sayede ulaşıp, moral bulup bol bol stres attım. Kendi imkanlarım dahilinde elimden geldiğince diyarımıza faydalı olmaya ve katkı sunmaya çalıştım, umarım bundan sonra da sağlığım elverdikçe sunmaya devam edeceğim. Bu rüya gibi sitenin kurulmasında emeği geçen herkese minnetlerimi sunuyor, ebediyete irtihal edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. İyi ki varsın Çizgi diyarı, iyi ki hayatıma girmişsin, sen olmasan çok şey eksik olurdu şu çekilmez dünyada.. Hep beraber nice 14 yıllara!..

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
356
4,076
Evren
Kara kara bu kış ne yapacağım diye düşünürken tesadüfen rastladım bu foruma. İyiki varsınız, sayenizde çok güzel bir kış mevsimi geçiriyorum, evde oturup çocukluğumu hatırlamak güzel bir duygu.

Nice aydınlık ve güzel yarınlara hep birlikte. Şuanda bizlerle olmayan ve ebediyete göç etmiş olan tüm üyelere de yerlerinde huzur bulmalarını diliyorum.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Ben üç hafta önce üye oldum. Forumun duvar kağıdındaki 12 sayısını görünce de 12'inci seneniz sandım. Meğer 14'üncü yaşınıza girmişsiniz. Nice yıllara. Başarılarınızın devamını dilerim. Zengin ve kaliteli içerikleriniz takdire şayan.

Son düzenleme:

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
7 Eylül 2012'de kayıtlı üyeler arasına girmişim... İşin doğrusu daha önce de üyelik alıp girmiştim ama birkaç aylık bir aranın ardından şifreleri unutunca yine üye olmuşum. Kütüphanede ne okuyacağını bilmeden, bir rafta beni cezbedecek bir kitabın bulunduğunu hayal eden hevesli bir okurun hissiyatıyla en az 12 yıldır neredeyse her gün Çizgi Diyarı'nda dolaşırım. Bir başlık eklediğinizde, bir başlığın altına yorum yazdığınızda, her geçen gün büyüdüğünü gördüğünüz favori kütüphanenin rafına başka birine seslenen bir kitap koyduğunuzu hissediyorsunuz. 12 yıl önceki o çekingen giriş ile bugünü kıyaslayınca, çizgi roman, edebiyat, yazı, resim ve hayat hakkında çok daha fazla şey -şüphesiz en önemlisi paylaşmanın hazzıdır- öğrenmiş olduğumu söyleyebilirim... Diyarın kendisine gelince, sadece Türkiye'nin en iyisi değil, dünyanın en kapsamlı Çizgi Roman arşivlerinden birinin kurulduğunu, büyüdüğünü ve büyümekte olduğunu, daha önce okur olarak giren -benim gibi- birçok kişinin katkı sağlayıcı mevkiine terfi ettiğini görüyorum... Çizgi Romanın giderek görsel ve edebi sanatları birleştiren özgün bir sanat türüne dönüştüğünü, yarım asır önce tarih kitabının arasında kaçamak şekilde okunan fasiküllerin hakiki değerine kavuştuğunu, büyük çizerlerimiz için yeni bir motivasyon kaynağı oluştuğunu görüyorum... Tüm Çizgi Roman alemi kendini yeniden üretiyor. Emeği geçenlere selam olsun.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Nice nice güzel yıllara "Çizgi Diyarı"...
Kuranlara, geliştirenlere, emekleriyle yaşatanlara selam olsun.
İyi ki varsınız; iyi ki sizlerleyim.

52308R.gif

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,094
İstanbul
14 Ağustos 2009 da üye olmuşum.
Geçen 13 yıllık sürede paylaşılanlarla, paylaştıklarımla, kurduğum
dostluklarla mutlu oldum, kaybettiklerimle üzüldüm.
Çizgi Diyarı ile hayatı yaşadım.
Uzun yıllar hep birlikte olmak dileğimle "Nice Yıllar Çizgi Diyarı."

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
718
Başta site yönetici üstatlarımız olmak üzere, katkısı olan herkese sevgi ve saygılarımla nice 14. yıllar diyarımız varolsun...

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,028
317,668
Karanlık yollardan geçdim,
Zehir gibi sular içdim,
Bir degil,
Bin bir kere sırat köprüsünden geçdim,
Bir yanımda ÖLÜM,
Bir yanımda ÇİZGİ DİYARI SEVDİM.

NİCE YILLARA ÇİZGİ DİYARI...

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,190
Daha nice yıllara Çizgi Diyarı...
Başarılı olduğunuz şüphe götürmez...
Var olmanız çok güzel.
Saygı ve sevgilerimle...

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,689
14 yıl önce doğan bebek, Dünya'nın en kültürlü delikanlısı oldu. Nice nice yıllara ulaşması dileğiyle yetişmesinde katkısı olan herkese teşekkürler.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,453
7,963
Nice Yıllara Çizgi Diyarı...

Hayatımın alabora olduğu dönemde tanıştım kendisiyle.
Fırtınanın şiddeti arttığında sığınacak bir liman arar ya insan.
İşte Çizgi Diyarı bu limanların en huzurlu ve en güvenlisiydi.

Emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Minnettarım.
Saygı ve Sevgilerimle...

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Türkiye'de 14 yıl forum sürdürebilmek bence okuduğumuz kahramanların mücadelelerinden daha kolay değil! Başarımız, dostluğumuz, neşemiz ve Diyar'da Diyar için yapmak istediklerimiz Rahmetli Haluk Bey'in ruhuna değsin...

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,187
3,557
Bilecik
Çizgi Diyarının kuruluşundan bu güne değin emek veren, katkısı olan herkese gönülden teşekkür ediyorum.
Daha nice kuruluş yıl dönümlerini kutlama fırsatına kavuşmak dileğiyle.

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,459
Yalova
12.Ekim 2009 tarihinde tesadüfen bulup üye olduğum Çizgi diyarında 13 yıl ne kadar çabuk geçmiş...Bu diyarın büyüyüp gelişmesinde emeği olan bütün arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Çizgi roman seven arkadaşlarımla birlikte daha nice 14 yıllar diliyorum ....

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
974
Kuruluş hikayesi paylaşıldı mı daha önce sitede ? Fikir nasıl ortaya çıktı, hangi üyeler tarafından kuruldu, hangi zorluklarla karşılaşıldı, kuruluştan ne kadar süre sonra beklenen ilgi görüldü ? Bu hikayeyi okumak isterdim açıkçası. Özellikle sitede paylaşılan ilk mesajı ve ilk kitabı.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993
Benim için bir büyük gemiye binip,uçsuz bucaksız okyanusu izlemek gibiydi çizgi diyarının içerisinde olmak.Her yeni doğan gün, yeni yeni sürprizleri getirdi beraberinde.Geminin her köşesinde yeni yeni dostlarla tanıştım; arkadaş oldum, sevindim.Bu uzun süreçte yitirdiğimiz çok değerli insanlarda oldu,hep birlikte çok üzüldük.Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.
İkmal için yanaştığımız her kıyıda yeni yeni çizgi romanlarla tanıştım,hayran hayran izledim.Gerçek dünyadan kopup çocukluğumun düşlerine kucak açtığım doyasıya yüzdüğüm sularda oldukça keyif aldım.
Emeği geçen tüm diyar yönetici ve üyelerine müteşekkirim.
Nice nice 14. yıllara...

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Ülkemizde çizgi roman'ın çok daha az yayınlandığı yıllarda Çizgi Diyarı vardı.
uzunca bir süre çizgi roman okuyucuları sadece forumlar sayesinde çizgi roman okuyabilme ,takip edebilme fırsatı buldular.
Kendileri ile diğer çizgi roman okuyanlar arasında köprü oldu bu forum.
Benim kahramanım önce Winston'du, sonra Profesör oldu.
Büyük başkan Profesör'e hem beni bu ekibe dahil ettiği için hem de bugün en iyi dostum olan bir çok kişi ile tanıştırdığı için 14'üncü senede kendisine tekrar teşekkür ederim.
Bugün kimse Çizgi Diyarı'nın ülkede ki en büyük çizgi roman arşivi ve baş danışma adresi olduğunu inkar edemez.
Bir çok yayın sadece çizgi diyarı kaynakları kullanılarak hazırlandı.
Bir çok eksik bilgi buradan tamamlandı.
Araştırma kitaplarında bulunamayan son konular yine Çizgi Diyarı' ndan tamamlandı.
Elbette çoğunda kaynak belirtilmedi.
Ama, malesef çoğunda resimler üzerinde kalan isim ve izlerden bizler anlıyoruz.
Tekrar büyük başkan ,sevgili Profesör,Canım abim Haluk Yücesoy'u rahmetle anıyorum.
İyi ki varsınız.
Nice 14 yıllara,

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Hayatıma renk ve anlam katan Çizgi Diyarı'mın yeni yaşını kutlarım. Nice senelere, iyiki varsın.​

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,206
Çizgi Diyarı'mızın 14. yaşı kutlu olsun.

Çizgiromanlar, Kitaplar ve nice nice başarılar ile dolu güzel yıllara "Çizgi Diyarı"...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Hepimizde bir anı birikimi oluşturan kalitenın zirvesi sitemizin 14.yılını daha ileri taşıma temennisi ile.İyi ki varsınız.

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
İçinde olmaktan her zaman zevk aldığım nadide oluşum.
Nice yıllara iyi ki varsın.