Tebrikler Çizgi Diyarı Ailesi...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Çizgiromanın dijital ortamda okunmasını başlatan sevgili Hüsnü ve arkadaşlarının ilk çabalarından sonra, gitgide gelişen ve büyüyen Türkçe çizgi romanın internet üzerinden erişilebilirliği amacına yönelik girişimler arasında, Çizgi Diyarı'nı "ÇİZGİ ROMAN HEPİMİZİN!" ve "BEN OKUDUM, SEN DE OKU!" paylaşım bilinciyle geliştirip büyüten tüm dostlara ve en son ÇROP tarafından birincisi düzenlenen, 1. Türk Çizgi Roman Okurları Çizgi Roman Ödülleri anketinde verdiği oyları ile Çizgi'nin Özgür Diyarı'nı "En İyi Çizgi Roman Forumu" olarak belirleyen tüm çizgiromansever dostlara teşekkürü borç biliriz.

Türkiye'nin en özgür ve en iyi çizgi roman forumu olarak herkese selam ve saygılarımızla.

Not: İkinci olarak değerlendirilen Resimliroman sitesini de kutlar ve başarılar dileriz.

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,048
Veren el alan elden üstündür dedik , çizgiromanı herkes özgürce okumalı dedik , bu amaç etrafında doğru insanlarla buluştuk , hakkımızla birinci olduk. Tüm emeği geçenlere ve hakkımızı teslim eden tüm çizgiroman sever dostlarımıza çok teşekkürler :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Bağımsız,özgür,karşılık beklemeden bir arada oluşan paylaşımcı arkadaşların gayretleriyle formumuzun hakettiği bir başarı,hiç bir internet ortamında bizimkisi gibi candan gönülden bağlı dostlukların olabileceğine inanmıyorum,katkıda bulunan arkadaşlara gönül dostlarına bende teşekkür ederim

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Veren el alan elden üstündür dedik , çizgiromanı herkes özgürce okumalı dedik , bu amaç etrafında doğru insanlarla buluştuk , hakkımızla birinci olduk. Tüm emeği geçenlere ve hakkımızı teslim eden tüm çizgiroman sever dostlarımıza çok teşekkürler :)

Bozan Dostum bu cümlen herşeyi açıklamaya yetiyor.Tabi bunun ağırlığını taşıyabilene.Forumumuza hayırlı uğurlu olsun.

Son düzenleme:

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,403
Çizgi diyarının Türkiye'nin en özgür ve en iyi çizgi roman forumu oldugunu biz zaten biliyorduk bu vesileyle baskalarıda ögrenmiş oldu.. Bu kazanımda emegi geçen tüm dostlara bende kucak dolusu tesekkür ediyorum..

Aslında ben çok az gururlanırım.. ama bugün dolu dolu gururlandım.. iyiki varsınız hepiniz..

:37::44::44::45::45::44::44::37::45::45::44::44:

fahri359

Süper Üye
28 Mar 2009
774
260
Bende arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum, nasıl derler "ne ekersen onu biçersin", zamanında sabırla eken dostlara canı gönülden teşekkürler...

Baykuş

Yeni Üye
2 Mar 2010
52
26
Hiç bir karşılık beklemeden sahip olduğu çizgiromanları/kitapları binbir emek sarf ederek paylaşan, buna rağmen bazen haksızca kalbini kırsalar da kimseyi terslememeye özen göstererek farkını belli eden, sokağına gelmiş herkesi arkadaşı kabul edip içtenlikle yaklaşan iyi yürekli çizgiromansever çocukların yuvası...

...Çizgidiyarı...

Tebrikler. Hakkınızdı.

childrenreading.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Sonbahardı.
Hava kötü mü kötü! Bir karamsarlık , bir iç sıkıntısı.
Aklıma çizgi romanlar geldi. İnternet'te şöyle bir dolanayım, bakayım dedim.
Ondan ona, buna derken
yolum "Çizgi Diyarı"na düştü.
Ücretsiz üye olabilirsiniz deniyordu. Öyleymiş.
Sonra kimi mi gördüm?
Tsubasa diye bir arkadaş'la bakunin diye bir dost elele vermiş,
ellerindekini internete, çizgi diyarına yerleştirmişler,
Ne diye?
Çizgi romanı ben okudum, sen de oku diye,
okumaya başladım.
Bir,iki, yahu böyle olmaz, bir teşekkür etmeden indrilmez dedim,
teşekkür derken bu sefer de elime eski bir kitap geçti, şunu bir tarayayım dedim,
Saçımdan çok kitap taramaya başladım, saçlar dağınık kaldı.
@serkan@ denen ve adının yanında süpermod yazan arkadaş, hababam kitap yüklemiş,
Sonra bozan denen müthiş adam var,
kardeşim, 50 yaşına yakın ben
bu dostun siteye koyduğu hiç bir kitabı bilmiyorum,
sonra pegasus, neptunn, hele ertuğrul o zamanlar 25'i de var idi.
Rawenx'i unutmak ne mümkün!
Sonra colinmccay, Mehmet Ali,
Aman allahım çıldıracağım, birde deli kurt gelmez mi?.
sarkomer, cakiciali ve diğerleri.
Kalbimi açtım, yüreğimdekileri ve beynimdekileri paylaştım.
Dostluk dedim, güzel Türkçe olsun istedim.
Sanal olmasın, gerçek olsun istedim.
Baktım tüm dostlar istiyor.
İşte o zaman benim kıymetlim oldu.
Sonra ne oldu binlerin kıymetlisi oldu.
Özgür ve tek.
İşte o zaman dostluk kazandı.
Sevgi kazandı. Saygı kazandı.
Paylaşmak yeniden erdem oldu.
İşte böyle oldu.
Yaşasın İyilik.

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Tebrikler arkadaşlar. Daha büyük ödülleri de hak ediyorsunuz.

Ben Çizgi Diyarı dışında bir foruma üye değilim. Yani diğerlerini bilmiyorum. Buraya üye olduktan sonra başka bir site aramadım. Çünkü buradaki düzey çok iyi ve bunu sizler sağlıyorsunuz.

Çizgi Diyarı'nda kendimi evimde gibi hissediyorum.

Hem tebrikler, hem teşekkürler...

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Benim internette çizgi roman'a atlayışım çoğumuz gibi o yer ile olmuştu."VIP üye olacağız" diye de az çekmedim oradan.Uğraştığım taramaları sadece elit bir kesim farkedebilecekse ne anlamı var ki uğraşmanın? Sonunda baktım olmuyor ne yüklediysem aynen silip terkettim siteyi.

Sonrada çizgidiyari'nı buldum, şu an siteyi her gün (hatta neredeyse bulduğum her boş vakitte) bir kez inceler hale geldim.Ayrıca burada paylaşım yapmak hiç sıkıcı değil, ben ki önceden bir kitabı zar zor tarayan bir insan olarak burada tarama yapamadığım günler bir üzüntü duyuyorum.Ana bilgisayarımın bozuk olduğu şu anlarda bile dizüstü bilgisayarımdan az biraz çeviriler yapmaya boş durmamaya savaşıyorum.

Sonuçta bu site beni iki Mister No için üye olmak zorunda kaldığım binbir türlü alakasız oyun/sohbet forumlardan ve gereksiz VIP yağcılık sistemiyle boğuşmaktan kurtardı.
Paylaşımın tamamen özgür olması ile benim için bir ilk ve asla unutulmayacak bir efsane Çizgidiyarı.Katkıda bulunan herkese teşekkürler...

Son düzenleme:

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,679
Elbette hak etmiştik ve hepinizle gurur duyuyorum. Karşılıksız paylaşımın esas olduğu, birbirine değer veren insanların bulunduğu, şahane yorumlarla paylaşımcıların yüreklendirildiği, dost ve arkadaş denilebilecek insanların bir araya geldiği forumumuz değil de kim birinci olacaktı ki?
Bazıları başka bir şey mi sandılar acaba?:cool:
Bir kaç ay önce ilk taramalarımı paylaştığımı anımsıyorum da; onlarla ilgili olumsuz yorumlara karşı -ki hakikaten kötülermiş, şimdi bakıyorum da- dostlarımın nasıl destekleyip yol gösterdiğini, bu sayede taramalarımın daha okunabilir düzeye geldiğini anımsıyorum da; elbette bizim forumumuz diyorum.
Başka da bir şey demiyorum.
Hepinize saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Elbette hak etmiştik ve hapimizle gurur duyuyorum. Karşılıksız paylaşımın esas olduğu, birbirine değer veren insanların bulunduğu, şahane yorumlarla paylaşımcıların yüreklendirildiği, dost ve arkadaş denilebilecek insanların bir araya geldiği forumumuz değil de kim birinci olacaktı ki?
Bazıları başka bir şey mi sandılar acaba?:cool:
Bir kaç ay önce ilk taramalarımı paylaştığımı anımsıyorum da; onlarla ilgili olumsuz yorumlara karşı -ki hakikaten kötülermiş, şimdi bakıyorum da- dostlarımın nasıl destekleyip yol gösterdiğini, bu sayede taramalarımın daha okunabilir düzeye geldiğini anımsıyorum da; elbette bizim forumumuz diyorum.
Başka da bir şey demiyorum.
Hepinize saygılar.
Eleştirmek Hıncal Uluç'çuluk oynamak demek değildir :6:, daha iyisini yapabileceğine inandığın insanları yüreklendirmek için yol gösterecek en sert eleştirilere her zaman (en azından ben kendi şahsıma) açığız. Yok amaç bağcıyı dövmekse orada duracaksın. Bazen susmak birşeyler söylemekten daha etkili oluyor. Hani derler ya "Biliyorsan söyle ibret alsınlar. Bilmiyorsan sus insan sansınlar". Ben burada bulduğum dostları ve dostluğu ayrı bir yere koyuyorum. İnşallah bu dostluğu ve arkadaşlığı daha ileri boyutlara götürüp sanal alemden gerçek hayata taşıma planlarımızda var. Bunun ilk adımını sevgili bozan, ertuğrul ve savok'la geçen cumartesi günü attık. Kaptanımız bakunin ileriki günlerde bu girişimimizle ilgili detaylı bir açıklama yapacak. Birinciligimiz hayırlı olsun, gerçi son günlerde moda olan bir söz var, biz zaten gönüllerin birincisiyiz :). Ben biraz şarkılar ve şiirlerle yaşayan biriyim, bazı söyleceklerimide şiir ve şarkılarla dile getirmeyi seviyorum. Şu kısacık ömrümüzde birbirimizi kırmamamız lazım, Barış Manço'nun dediği gibi KAZMA olmamak lazım sanıyorum.

Selam büyükler merhaba çocuklar
Bu akşam size yeni bir öyküm var
Dilim sürçerse kusura bakmayın
Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var

Diyeceğim o ki kişi yetinmeli
Yaşam dediğin kısacık bir çizgi
Namus şeref onur hepsi güzel ama
En önemlisi helal alın teri

Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür dersen
Kaz gelen yerden tavuğu esirgemezsen
Bu kafayla bir baltaya sap olamazsın ama
Gün gelir sapın ucuna olursun kazma

En güzel pilav dimyatta pişer
Yanında hoşaf pek güzel gider
Sen yan gelip yatar karnın guruldarken
Evdeki bulgur herkese yeter

Şam ipeğinden urba giysen bile
Zemzem suyuyla yıkansan bile
Dünya ahret bir keyif sürmek için
Mutlak dökmeli helal alın teri

Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür dersen
Kaz gelen yerden tavuğu esirgemezsen
Bu kafayla bir baltaya sap olamazsın ama
Gün gelir sapın ucuna olursun kazma

İnsanın bir kez ters gitmesin işi
Muhallebi yerken kırılır dişi
Kazma olmaya özenmeyin dostlar
Alın teriyle kazanan en mutlu kişi.

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Dediler ki;"Lütfen,rica ediyoruz,konuşun VIP MIP olun".Konuştuk."Amacın nedir?" demezler mi!Meğer sanal ağalıkmış niyetleri.Hiç bir şey diyememiştim."Siz konuşun monuşun demediniz mi la?",bile diyemedim.Keşke;"Amacım laik,demokratik,sosyal,hukuk devletini yıkıp yerine Marksist-Lelinist bir devlet kurmak",deyip dalgamı geçseymişim.Sonra,sanal köyün ağalarının en has adamı sürekli takibe aldı."Hass......tiiiiir".Ağası yumuşadı da yalakası..Zor!

Bir borazan sesi.

Askerler!

Hurra!

Çizgi Diyarı açılmış.

Yiiihhhuuuuuuu!

BUGÜN BİR NUMARA.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bu sitenin kıymetini bir ben bilirim bir ben bilirim.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Ben bu forum kurulduğu günden beri buraya hep bir yuva olarak baktım.Birileri bana zamanında hoooop dur bundan sonra ıııııııh sana yok demişlerdi.Bu forumdan önce.Aynen yıllar evvel okul çıkışı 10 yaşındaki bir çocuğa parası yetmediği için deli gibi sevdiği Zagor'u vermeyen bakkal gibi.O zaman gözleri dolan o çocuğa bakkala gelen komşu bir amca almıştı o kitabı.O çocuk o amcayı hala ziyaret edip elini öpüyor.İşte sevgili dostlarım Tsubasa ve Bakunin aynen o amca gibi bizlerden esirgenen dostlarımıza kavuşturdular bizleri.Bu forumun neferi Mehmet Ali elindeki tüm kitapları nefes aldığı sürece tüm dostları ile paylaşacaktır. Aynen diğer dostlarımında yaptıkları gibi.Ama herşeyden öte en önemli paylaşımımız DOSTLUĞUMUZDUR.Hepinizi çok seviyorum var olun.

Dracula

Süper Üye
1 Ocak 2010
45
2
Tebrik ediyorum çok yerinde bir sonuç olmuş bu güzel siteye ancak birincilik yakışırdı:)

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Bazı gerçekler acıdır ve bazıları kaybetmeye mahkumdur. Yazmayacaktım ama birilerinde kaşıntı başlamışsa tımar etmekte farzdır...
Pohpohlamalarla başlayan, vatan millet Sakarya nidalarıyla doruğa çıkan, aday oldukları bir anketin oylamasının yapıldığı sayfanın yarısına yakınında reklamı yapılırken sesleri sedaları çıkmayan birileri için şimdi anket tukaka oldu. Birinci olsalardı sorun yoktu şimdi uyarmışlarmış daha önceden zarttırı zart zurtturu zurt. Hazret ilk başta en iyi forum konusuna deyinmeyerek bunu yalakalarına bırakmış, onlarda üstlerine düşen dalkavukluk görevlerini bihakkıyla yerine getirmişler. Yalakalık had safhada ama iş hakarete de dönmüş aynen aktarıyorum.
"Üst düzey bilgilerin paylaşıldığı forumumuzun kalitesi ortadayken, bizden alınanlara ellerini ovuşturup eline,emeğine sağlık söylemlerden ibaret forumun sayıca çokluğu nedeniyle 1.seçilmesi açıkca adaletsiz olmuştur.Aradaki arşiv farkı bile mukayese edilemez.
Elin scanneriyle foruma girenlerin ,benim kesemden hovardalık yapanların,benim yada bu forumdaki dostlardan birinin taradığı bir kitabı çalıp arkadaşına doğum günü hediyesi verenlerin,''el kesesinden sultanım,develer olsun kurbanım'' diyenlerin oluşturduğu taklit forumun sıralamaya bile sokulmaması gerekirdi."

Şimdi bunlara karşı gelde cevap verme. Çok daha ağırlarını bildiğim halde iki noktaya değinip şimdilik kısa keseceğim.
Birincisi; benim taradığım kitapları o siteye aktarak vip olan jack sparrow'un (şu anda vipliği kaldırıldı) mesajlarına kaç admin, s.mod ve mod teşekkür etti ?
İkincisi; bizi hırsızlıkla suçlarken kendilerinin daha büyük arşive sahip oldukları için bile bizden üstün olduklarından dem vuran I.Q'su tavan yapmış bu arkadaş, banlandığı halde paylaşımları yeni linkler açılarak verilen bakunin'in kaç taramasının o arşivde olduğunu biliyor mu? O taramalar 14-03-2009 tarihinden beri siteye giriş yapmamış bakunin'in izni alınarak mı paylaşılıyor. Hangi admin, mod ve süper mod'lar o mesajlara hala teşekkür yazıyor ?
Ama haklılar, çizgi roman demek onlar demek, tarama yapmak demek sadece onların istediği kişilerin okuması demek. Bu diyardan uçurulup orada tarayanın ismi bile verilmeden sadece alıntıdır demek yeterli görülünce ismi paylaşım, burada tarayanın ismi verilip alıntı olduğu söylenince hırsızlık.
Ne güzel söylemiş şairler sultanı Necip Fazıl;
"BU TAKSİMİ KURT YAPMAZ
KUZULARA ŞAH OLSA"

Uyan beyim uyan Üsküdar'da sabah oldu, çizgi roman tarama ve paylaşımlarının yapılmadığı, sadece tanıtım ve fikir tartışmalarının varolduğu Resimliroman'da ikinci oldu. İlgililere duyurulur.
Madem hazım probleminiz vardı aday olmasaydınız.
Bunca bıdı bıdı biz birinci olamadık, ödül alamadık hesabına yapılıyorsa, al benden sana ödül...
lkprodbnz01.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Söyleyecek laf bırakmıyorsun.
Ama utanmazlığın ve saldırganlığın bu kadar artması
doğru yolda olduğumuzun göstergesi.
Bunlara cevap verirsen muhatap almış olursun.
Anlamlı bir Atasözümüz şöyle der
"İt ürür, kervan yürür".
Yoksa konfüçyus mu demişti?
Önemi yok aynı yere çıkar.
Biz yine teşekküre devam.
Dostlara selam.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Bu konuyu tartışmak anlamsız artık bence.Çünkü anlamadılar, anlamamakta da inat ediyorlar."Benden çalınan kitaplar."takmışlar bu cümleye. Be Allahtan korkmaz Kuldan utanmaz sen bu kitaplara telif mi ödedinde sahipleniyorsun? Tamam forumumuzda senin üyelerinin taradığı sürüyle kitap var.Ama bak isimlerine dokunulmuş mu? Yüzlerce konuda kitabın kapağındaki isim silinmediği gibi ...... tarafından taranmıştır ifadesi var.Senin tarama yaptığın kitaptaki hakkın bu kadardır ancak. Ama sizler benim Colin'in Bakunin'in,Ertuğrul'un ve daha pek çok arkadaşımın kitaplarını sitenize koydunuz isimlerimizi de bir güzel sildiniz.Hakkını savunanları banladınız.Mesajlarını sildiniz ,yayınlamadınız.Bunun için en son verdiğiniz renkli swing paylaşımına bakmanız bile yeter.Saygı değer modunuz ismimin silinmesinden en küçük bir rahatsızlık duymadan konuda düzenleme yaptı. Ama emin olun eğer ben ve diğer tüm arkadaşlarım sizin isminizin silindiği bir paylaşım görsek aynısını yapmazdık. Başta söylediğim gibi anlamayacaksınız görmeyeceksiniz o gözlükleri çıkarmadığınız sürece

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Diyecek laf bırakmamışsınız bu konuda onun için üstelemeye gerek duymuyorum.
Ankete oy veren biri olarak hepinizi tebrik ederim canı gönülden dostlar.
Ben tarama yapmadım hiç yapmayıda bilmem yalan yok.
Ancak başkalarının görmesini istemediğim bir şeylerim varsa pc de saklı şifreli durur nete asla atmam.
Eğer amaç başka insanlar okumasın görmesinse sadece egoları tatmin etmekse hiç yapmasınlar da o ulaşılmaz kişilikleri yorulmasın diyorum.
ben doğru gördüğümü doğru söylemeyi seven birisiyim.
Burada arkadaşlar içlerindeki çizgi roman sevgisini hiç bir karşılık beklemeden ortaya koyuyorlar bazen bakıyorum yüzlerce defa incelenmiş bir konuda 2 bilemedin 3 teşekkür yazısı güç bela çıkıyor.
Bunada şükür diyen bu alçak gönüllü dostlara saygılarımı sunuyorum.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Dostlar herşeyi söylemiş küçük bir ekleme yapmak istiyorum, bunlar artık gölgemizden bile korkmaya başladılar, oylama sonuçları açıklanırken forumumuzun ismini yazmaya bile korkuyorlar, kimbilir Ç.Ü.K olabilmek uğruna hergün kendilerine 'ne de güzel gizliyorsunuz linkleri biz müritleriniz henüz layık değiliz bunları okumaya' yalakalanmalarından vazgeçer de özgür ortamlara kaçarlar diyedir herhalde. Biz çalmıyoruz adı www olan bir ortamda paylaşılmış olanları paylaşmaya devam ediyoruz sadece, ama onlar emeklerimizi çalıyorlar ve biz taradık diye yalan söylüyorlar. Ben onları çoktan Allah'a havale ettim, ettikleri hakaretler ve benden çaldıkları için de hakkımı helal etmiyorum.

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Dostlar herşeyi söylemiş küçük bir ekleme yapmak istiyorum, bunlar artık gölgemizden bile korkmaya başladılar, oylama sonuçları açıklanırken forumumuzun ismini yazmaya bile korkuyorlar, kimbilir Ç.Ü.K olabilmek uğruna hergün kendilerine 'ne de güzel gizliyorsunuz linkleri biz müritleriniz henüz layık değiliz bunları okumaya' yalakalanmalarından vazgeçer de özgür ortamlara kaçarlar diyedir herhalde. Biz çalmıyoruz adı www olan bir ortamda paylaşılmış olanları paylaşmaya devam ediyoruz sadece, ama onlar emeklerimizi çalıyorlar ve biz taradık diye yalan söylüyorlar. Ben onları çoktan Allah'a havale ettim, ettikleri hakaretler ve benden çaldıkları için de hakkımı helal etmiyorum.

Katılıyorum Kroker.Bu konu konuşulup uzatılmak istenmiyor ama bende son birşey söylemek isterim.

Sadece meraktan az önce orada yazılanlara göz attım.Gerekli başlıklarında bir normal/VIP üyenin bile çıkıp size oy attım dememesini bırakalım, aynı başlıkta sadece belli demirbaşların kendi aralarında kimsenin sallamadığı konuşmalarını okurken bile gülmekten öldüm.Biri çıkıyor çalıntı mallarını bizim çaldığınızı ima ediyor, diğeri diyor "en iyi foruma 100 oy atıldıysa digerlerine 10 atılmış nasıl birşey bu hile var" gibi gibi komplo teorileri üretiyor ama Admin/Mod/Yalaka üçgenine dahil olmayan kimseler çıkıp ta söylenilenleri savunmuyor.

Kazananların listesini yayınlayıp "en iyi çizgi roman forumu" sonuçlarını da tamamen kaldırıp, yok görmeleri ayrı bir komiklik.Yenilgi dünyanın sonu değil, eminim biz kaybetsek bile gerekli bildirileri oynamadan koyardık, insanca tartışırdık ama çocuksu zihniyete gel işte...

Son olarak demek isterim Bakunin emekleri çalınarak ve kovularak gittiği bu çocuksu foruma en gerekli cevabı verdi bence.Karşımızda ikinciliğe bile erişemeyince, atıp tutmaları doğaldır.Ne yazık ki sürekli saçmalayarak her an kendilerini biraz daha küçültüyorlar.

Cellatbey

Aktif Üye
7 May 2010
336
235
Bende edeyim iki kelam;

Çizgi romanı çizgi roman tutkunu okur.
Çizgi roman okuyan,önceleri sanal bilgisayar ortamında okuyarak başlasa bile zamanla çizgi roman tutkunu olur.
Çizgi roman tutkunu, okuduğu kitabın, kitap halinde elinde olmasını ister.
Kitap halinde sahip olma tutkusu,Çizgi roman yayıncılarını destekler.
Çizgi roman yayıncıları okuyucudan destek bulursa yayın hayatına devam eder.
Böylece çizgi romancılık ölmez.

Onbeş yirmi kişilik bir gurubun kendini elit sayıp,kendi aralarında paylaşım yapmasının çizgi romancılığa hiç bir katkısı olmaz.Sadece kendi aralarında değiş tokuş yapmaktan öteye gitmemiş olur.Genele yayılmayıp,az sayıda okuyucuyla paylaşım yeni çizgi roman tutkunları kazandırmayacağı için,sektöre fayda değil zarar getirir.

Ben buraya üye olduğum ilk dakikadan itibaren benden hiç bir link gizlenmedi.
Benden hiç birşey istemeden, teşekkür yazmak mecburiyeti bile olmadan.Tüm dostlar,kardeşlerim,dost oldular kardeş oldular.
Baktımki hiç kimsede art niyet yok,herkes elindekini,tutkunlara ve yeni tutkun olacaklara,ayrım yapmaksızın sunuyor,işte almadan vermeyi bilenlerin mekanı dedim.
İşte bizim forumumuz,teşekkür bile etmeseniz,yine alırsınız.Burası almadan vermeyi bilenlerin yeri.
Ha belki vip üyelikli vipler bunu anlayamazlar,doğrusu anlamalarınıda beklemiyorum.
Zaten beni ilgilendirmiyorlar.
Ben oyumu verirken;Dost olmayı bilenlere,herkesin herşeyi beceremeyeceğini bilenlere,elinde olmayanın,olmayanı veremiyeceğini bilenlere,elinde olmayanında olmayanı edinebilmesi gerektiğini bilenlere,en önemliside çizgi roman tutkunu artarsa çizgi romancılığın ölmeyeceğini bilip çizgi roman tutkunlarının artması gerektiğini bilip,henüz çizgi romanla hiç tanışmamış birinin bile rahatlıkla girip, üye olup,çizgi roman okurluğuna adım atmasına vesile olabileceklere,OYUMU VERDİM.

Ben ve benim gibi,vip olmaya,ne elinde imkanı nede yeterli bilgisi olmayan,nice kardeşim,forumumuzda kendini aşağılanmış hissetmedi.O nedenle onlarda benim gibi forumumuza oy verdi.

Birinci olamayanların zırıltı yapmasına gerek yok.Önce çizgi roman tutkunu olsunlar ondan sonra birincilik tantanası etsinler.

Şunuda unutmamak lazım;Çizgi roman tutkunu olmak demek;Çok çizgi romana sahip olmak demek değildir.O ruhu anlayabilmektir.Çizgi roman tutkunları arasında vip olan olmayan diye bir kavram yoktur.Eğer ikiside çizgi roman tutkunu ise,padişahla çoban aynı masada çizgi roman okuyabilir,birbiriyle paylaşabilir.

Anlayan anlamıştır anlamayanda zaten anlamaz.

Forumumuzu tebrik ederken,aslında sonuncu bile olsa benim için hiç bir öneminin olmadığını benim gönlümün birincisinin daima forumumuz olduğunu belirtmek isterim.

Daima var ol benim gönlümün birincisi forumum.

.