13 Mart 2009, Çizgi Diyarı!..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Çok şey biriktirdik bu 12 yılda; pek çok çizgi roman, pek çok kitap, dergi... Ama en kıymetlisi biriktirilen dostluklardı, anılardı herhalde...

Çok şey yaşandı; çoğu iyi, azı kötü pek çok şey...

Çok güzel insanlar aramızdan ayrıldı. Hatıraları en büyük tesellimiz.

Yani diyeceğim o ki; hayatın kendisi Çizgi Diyarı...

Diyar'ımızın doğum günü kutlu olsun.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Nereden Nereye
Çizgi Diyarı 21 Mart 2009
Resmi açılıştan tam 8 gün sonrasına, yani 21 Mart 2009 tarihine ait ekran görüntüsü. Üye sayısı tam 17 (onyedi)! Online Rekorumuz 33 Üye olmuş bir ara. 434 konu açılmış, onların da çoğunu "tsubasa" açmış. Site banner'ımız o zaman da fiyakalıymış.

Nice 12 yıllara huzur içinde erişmek temennisiyle, çok yaşa "Çizgi Diyarı".

Çizgi Diyarı'nın açılış sayfasının 21 Mart 2009'daki ekran görüntüsü
22NBIZ.jpg

Bu da ilk üyelerimizden sevgili "Baltimora"nın doğru çıkan öngörüsü:
k2Vqlz.jpg

Son düzenleme:

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Çizgi Diyarı yeni yaşını kutlar ve daha nice nice yıllar dilerim. İyi ki varsın ve iyi ki ben de ailenin içindeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul

Bu da ilk üyelerimizden sevgili "Baltimora"nın doğru çıkan öngörüsü:
k2Vqlz.jpg

Böylesine özel ve güzel bir sitenin parçası olduğum için çok mutlu ve gururluyum zira aradan geçen 12 senede o kadar kıymetli insanlarla tanışıp, paylaşımlarından istifade ettim ki Çizgi diyarı'na ömür boyu vefa borcum vardır. Bu siteyi kuran, yöneten, yayın hayatına devam etmesi için gayrette bulunan ve paylaşımlarda bulunan herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyor, bu vesileyle aramızdan ayrılan üyelerimizi de rahmetle anıyorum. İyi ki doğdun Çizgi diyarı, nice güzel onlarca yıllara!

Sevgili Scanfan'ın 12 yıl önce yazdığım mesajı paylaşması benim için hoş bir sürpriz oldu. Ayrıca öngörümün gerçekleşmesi de mutluluk verici. Kendisine çok teşekkür ederim. Bu arada, geçen 12 senede imla yönünden de kendimi geliştirmişim, eski paylaşımımdaki ufak bir yanlışlığı fark edince hemen düzeltiverdim. :) Mühim olan hata yapmak değil, hatada ısrarcı olmamaktır ne de olsa..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Bir bahar günü kurulan çizgi diyarı, yazın gelişinin müjdecisi oldu.
Geçen uzun yılların yanında çizgiler için kış, bir daha hiç gelmedi.
İyi ki doğdun çizgi diyarı. Hayallerimiz oldun, mutluluğumuz oldun. Olmaya da devam ediyorsun.
Çok teşekkürler seni kuranlara, emek verip bu zamana getirenlere. Herkese ayrı ayrı teşekkürler.
Mutlu yıllar diliyorum. Nice 12. yaşlara...

Moderatör tarafında düzenlendi:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Ben 2012 yılında sitemize üye oldum. Açılışının gerçekleştiği 2009 yılında bilgisayarımı yeni almıştım. Ama böyle bir sitenin varlığından hiç haberdar değildim.
Küçük Prens çizgi romanının dijital sayılarını internette bulmak için araştırırken tesadüfen birden sitemiz karşıma çıktı.
Çıkış o çıkış, bundan sonrası patladı gitti !.. Para ile bile bulamayacağımız harika bir arşivimiz oldu.
Bütün bu güzelikleri yaşamamızda öncelikle bu değerli siteyi bize kazandıran yönetim kadrosuna, birbirinden değerli gerek tarama, gerekse çeviri balonlama ile katkıları olan tüm özverili arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Çizgi romanın, ülkemizin önemli bir kısmınca şu sıralarda gereksiz bir ayrıntı gibi görünüp, yok olup gitmesini önleyen, nefes aldıran Çizgiroman Diyarı Sitesi'nin daha uzun yıllar hep var olmasını dilerim.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,035
317,834
ÇİZGİ DİYARI
Sadece bugün değil,
seninle geçen her gün çok değerli.
Hayatımın parçası olduğun için çok mutluyum.
İyi ki doğdun!​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Çizgi Diyarının 12 nci yılı hepimize kutlu olsun. Bu özel gününde hiçbirimizin hakkını ödeyemeyeceği sevgili rahmetli Profösörümüzü (Haluk YÜCESOY) anmadan geçemeyeceğim. Onun izinde bir nebze gidebiliyorsak ne mutlu bize. Mekanı cennet olsun, ışıklar içinde uyusun.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Bu platformda, dostların belirttiği
gibi çok şey öğrendik, çok dost
kazandık, çok eğlendik. İyi ki varsın
Çizgi Diyarı. Siteyi bunca yıldır teknik
olarak ayakta tutan adminlerimizle,
emeği geçenlerle, paylaşımlarıyla,
bilgi ve birikimleriyle katkıda bulunan
tüm üyelerle nice nice keyifli,
güzel yıllar dileğiyle.

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
12 Güzel yıl geride kalmış, daha uzun yıllar Çizgi Diyarında buluşmak üzere, nice yıllara.
Emeği geçen herkese teşekkürler.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Benim altıncı yıldönümünde küçük kardeşimin sayesinde haberdar olup sana katıldığım Çizgi Diyarı daha nice yıllara.Seninle tekrar eski çizgi romanlı yıllarıma dönüş yaptım.

Son düzenleme: