Sevgili yazicizahmet'in "Onursal Üye"liği

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sevgili üstadımız yazicizahmet'in statüsü hepsi birbirinden değerli katkıları nedeniyle "Onursal Üye" olarak değiştirilmiştir.

Varlığıyla ve katkılarıyla Çizgi Diyarı'nı yani bizi zenginleştiren üstadımıza çok teşekkür ediyoruz.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Üstadım sizi en kalbi duygularımla tebrik ediyor, yaptığınız birbirinden kıymetli paylaşımların ardı arkasının hiç kesilmemesini temenni ediyorum.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Selamlar,Merhabalar,Günaydınlar...Adminlerim,Üstadlarım,Dostlarım,Arkadaşlarım...
9 yıla yaklaşan üyeliğim süresinde,sadece dosya indirip,beğenmek, kuru teşekkür(ki bunu bile kurallar gereği yapamıyordum) ve bu paylaşımları arşivimde listelemekle uğraştım.Sonra biranda karar verip paylaşmaya başladım.
Bu kadar kısa bir zamanda(ki ne zaman aktif üye olduğumun farkında değilim),bana verilen bu değerli paye için,Tüm Çizgi Diyarına Teşekkürler.
Çocuklar gibi sevinçli,bir yetişkin olarak;gururluyum.
Sevgi ve saygılar.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Tebrikler sevgili yazicizahmet. Foruma renk katan paylaşımlarınızın devam etmesi dileğiyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
yazicizahmet tebrik ederim. Düşünceli tavırlarından dolayı sayın yöneticilere de şükranlarımı sunuyorum.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Sevgili "yazıcıahmet", tebrik ederim
onursal üyeliğinizi. Forumun büyümesi,
paylaşımların çoğalması, bazen iletişimi
azaltıyor gibi görünebilir ama yapılan
her iş mutlaka yerini buluyor. Sevgi ve
saygılarımı sunarım bu vesile ile iyi ki
varsınız üstadım...

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Bu yazı aylardır aklımda, yazmayayım diyorum ama bu üzüntü beni bırakmıyor. Elimden geldiğince kimseyi kırmadan yazmaya gayret edeceğim.

yazıcıahmetabiye ayıp edildiğine inanıyorum Site adına size çok faydası olacak birini, sitenin adını her yerde duyulmasına sebep olacak birini küstürdünüz ve en büyük acısını da o arşivden yoksun kalan bizler çekiyoruz. Üç taneden fazla paylaşırsan sileriz yazıldı.

Ben ya da @misterno arkadaş olsa neyse yaşlarımız o kadar çok değil fakat yazıcıahmet abi ki, çocukları ona doğum gününde tarayıcı alınan biriydi. Bu kadar çok seviyordu taramayı. Bu siteye çok şey borçluyum ama biraz da kızgınım. Bütün adminler ile aram iyi. dirençabi, scanfan abi, ertugrul abi, scanfan abi. Hepsi abim gibi ki abim 1997'de araba kazasında 24 yaşında evlenmesine birkaç hafta kala vefat etti. Hiçbirine karşı kötü hisler beslemiyorum hepsi abim sayılır o şekilde görüyorum. Savok bey (buradaki bey alay amaçlı değil onu da belirteyim) hariç. Halen saygı duyuyorum büyük şeylere imza attı ama bunu yaparken diğer kısımdakileri küstürdü. Bütün bunların sebebinin o olduğuna inanıyorum.

Bana ceza verilebilir sorun değil ama şu an zaten berbat durumdayım. Çocuk, ölümcül kas hastalığndan kurtuldu fakat izler bırakarak. Ablam kanser. Saçlar gitmiş. Bakamıyorum yüzüne. Bu kadar karmaşanın içinde boşanmanın eşiğinden döndüm. Tüm kapılar kapandı. Etrafına ateş yakılan akrep en sonunda çıkamayınca kendini sokup öldürürmüş. Şu an her tarafım ateş. Kendimi niye yazdım ki. Büyük bir değeri kaybetti site.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Bu yazı aylardır aklımda, yazmayayım diyorum ama bu üzüntü beni bırakmıyor. Elimden geldiğince kimseyi kırmadan yazmaya gayret edeceğim.

yazıcıahmetabiye ayıp edildiğine inanıyorum Site adına size çok faydası olacak birini, sitenin adını her yerde duyulmasına sebep olacak birini küstürdünüz ve en büyük acısını da o arşivden yoksun kalan bizler çekiyoruz. Üç taneden fazla paylaşırsan sileriz yazıldı.

Ben ya da @misterno arkadaş olsa neyse yaşlarımız o kadar çok değil fakat yazıcıahmet abi ki, çocukları ona doğum gününde tarayıcı alınan biriydi. Bu kadar çok seviyordu taramayı. Bu siteye çok şey borçluyum ama biraz da kızgınım. Bütün adminler ile aram iyi. dirençabi, scanfan abi, ertugrul abi, scanfan abi. Hepsi abim gibi ki abim 1997'de araba kazasında 24 yaşında evlenmesine birkaç hafta kala vefat etti. Hiçbirine karşı kötü hisler beslemiyorum hepsi abim sayılır o şekilde görüyorum. Savok bey (buradaki bey alay amaçlı değil onu da belirteyim) hariç. Halen saygı duyuyorum büyük şeylere imza attı ama bunu yaparken diğer kısımdakileri küstürdü. Bütün bunların sebebinin o olduğuna inanıyorum.

Bana ceza verilebilir sorun değil ama şu an zaten berbat durumdayım. Çocuk, ölümcül kas hastalığndan kurtuldu fakat izler bırakarak. Ablam kanser. Saçlar gitmiş. Bakamıyorum yüzüne. Bu kadar karmaşanın içinde boşanmanın eşiğinden döndüm. Tüm kapılar kapandı. Etrafına ateş yakılan akrep en sonunda çıkamayınca kendini sokup öldürürmüş. Şu an her tarafım ateş. Kendimi niye yazdım ki. Büyük bir değeri kaybetti site.

Sevgili "ertuga" kardeşim,

Bazı sıkıntıların olduğundan bahsetmiştin, ama bu kadar ağır olduklarını bilmiyordum. Büyük geçmiş olsun. Abinin vefatına üzüldüm, ama yavrunun iyileştiğine çok sevindim, ablan için de acil şifalar diliyorum. Anlattıkların çok ağır şeyler, birçok insanın katlanamayacağı kadar ağır. Ama sen metanetle bunları göğüslemişsin zaten. Herkes bunu beceremez. Sakın kendini bırakma. İnancını kaybedip çılgınca şeyler yapma.

Belki farketmişsindir, yaş ortalaması oldukça yüksek olan Çizgi Diyarı'nda üyelerin çoğunun ağır sorunları oldu, oluyor. Ölümler, hastalıklar, geçim sorunları vs. Bazı üyelerimizin sorunlarından "duyurular" bölümü aracılığıyla haberimiz oluyor toplulukla paylaşılan bu acılar, dostların acılarını biraz da olsa hafifletiyor sanırım. Kimi de hiç haber vermiyor, acısını içine atıyor. Sonuçta zaman hepsinin en iyi ilacı. Zamanla en büyük acılar bile unutuluyor.

Başka forumlara kısa da olsa şöyle bir girip çıktıysan, Çizgi Diyarı'nın onlara kıyasla ne kadar hoşgörülü, demokratik, sıcak bir havası olduğunu farketmişsindir. Bazı forumlara sadece kayıt için bile neredeyse devletten iyi hal kağıdı isteyecekler! Bizde ise küfürbaz bir trolün yakın zamanda onlarca kez başka başka isimlerle diyara kaydolmasına bile uzun süre göz yumuldu. Adminler'imizin hepsi iyi niyetli ve yapıcı insanlardır. Çok aşırı olmadıkça ve siteye zarar getirmedikçe genelde isteklere olumlu cevap verirler. Uyulması gereken basit birkaç kural vardır, o kadar. Onlar siteyi yaşatmak için azami gayreti gösteriyorlar. Yöneticiler de adminlere yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Adı üstünde Çizgi Diyarı bir çizgi roman sitesi olduğu halde, çizgi roman dışındaki paylaşımlara da makul ölçülerde yer veriliyor. Ama bunun da kuralları var tabii. Mesela bu kurallar olmasa ben de birkaç hafta içinde on binlerce kitap yükleyebilirim, bir o kadar da film. Geniş kütüphanemde çizgi roman bölümü nispeten daha mütevazi, onların da çoğu yabancı dilde (Mad, Lampoon). Türkçe olanlar da (Leman vs) zaten paylaşılmış durumda. Ben de kurallara uyarak bazı dergileri günde birkaç taneyi geçmeyecek şekilde paylaşıyorum.

Değerli katkılarının devam etmesini dilerim. Kendine iyi bak.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Allah razı olsun scanafan abi ve diğer abiler. yazıcıahmet abi önemli biriydi. keşke öm yoluyla bir şeyler denilseydi. direkt başlık açmak kalbini kırmış.

Sorunlara gelince birkaçı daha var. Her gün bir önce günü aratıyor. Fena halde yalnız bırakıldım. Son noktayı koyan da bu yalnız bırakılmak oldu. Burda çok güzel günler geçirdim . Günde 300 sayfa taradığım şeyler oldu. Yine de mutluydum. Keşke yukarıdaki mesajı yazmak zorunda kalmasaydım. Burdaki herkese uzun ömür değil de huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum. Mutsuz olduktan sonra uzun bir ömrün hiçbir değeri yok.

Dertleri anlatma yerine dönderdim burayı. Kusura bakmayın iyi günler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,322
Sevgili "ertuga" üzülerek okudum yazdıklarını. Ama inan çoğumuz çok zor günler geçiriyoruz. Sabır ve direnç gösteriyoruz her şeye rağmen.
Psikolojimizi sağlam tutmaya çalışıyoruz.
Freud "insanlar birbirlerine taş atmayıp laf atmaya başlayınca uygarlaştı" demiş.
Çizgi roman severler olarak azımsanmayacak kadar büyük bir aileyiz, zaman zaman aile içinde her şey olur.
Önemli olan bu ruh haliyle birbirimizi destekleyerek ilerlememiz.
Yaşam zor bir süreç. İletişim ve bağ kurmak ta çok zor. Forumlarda bir nevi kamusal alan kuralları ve çizgileri var. Uymak zorunluluğu gerektiren kurallarda bir yaptırıma bağlanmış. Genelin devamı için art niyetli olunmadan yapıldığını biliyorum. Şahsen tanıştığım forum yöneticileri gerçekten iyiniyetli insanlar. Çizgi roman denilince gözleri sevgiyle parlayan insanlar.
Zaman zaman sorunlar hepimizin başına gelebilir.
İnsanız kızabiliriz, korkabiliriz, endişe taşıyabiliriz, fiksasyonlarımız, obsesyonlarımız insana dair her türlü, duygu, düşünceyi deneyimleyebiliriz. Ama aileyiz biz sonuçta herkes çok önemli ve değerli kırılan herkeste bizim bir parçamız. Küsmek, ayrılmak, kırılmak ta bizler için, onlar da tanımamız gereken duygular. Ne olursa olsun forum kapıları herkese açık sonuna kadar. Çizgi Roman büyüsü hepimizin içinde.
Ortak duygu ve düşüncelerimiz her şeyin üzerinde.
Yaşam zor hem de çok zor.
Kırılan, bilmeden üzdüğümüz herkes bizim bir yanımız değil mi ki Hz. Mevlana "Cam türlü türlü suretini görmek isteyen aynaya baksın, içini görmek isteyen cana " demiş.
Hangi duygu ve düşünce içinde olursak olalım, nasıl bir sınama içinde bulunursak bulunalım ayrı değiliz, gayrı değiliz biz biriz ve aynıyız.
Bütün forum her zaman tek yürektir.
Bütün içtenliğimle inanarak.
Değerli üyelerimiz göz bebeğimizdir.
Foruma emek veren herkes başımızın tacıdır.
Çizgi Roman severler benim için en özel insanlardır.
Kırılabiliriz ama hedeflerimiz daha önemli.
Yolumuza hep birlikte devam edebiliriz.
Birbirimize ihtiyacımız var.
Esen kalın değerli dostlar.
Değerli dostum bütün sorunlar için yüce yaradan dan şifa diliyorum.
Dervişler "rabbim sana sıkıntı versin" diye dua ederlermiş.
Biz de çok zor günler geçiriyoruz emin ol.
Bir gün bitecek hepsi.
Hepsi bizim Dünya okulumuzun bir parçası.
Yalnız değilsin Her şeyi yaratan "Kadir-i Mutlak Yüce Yaratan" hep bizimle.
Sağlıcakla kalın lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sevgili dostum seninle bir çok konu hakkında özelden mesajlaşarak konuşmanın daha doğru olacağını düşünerek, buraya hiç bir şey yazmadım, biliyorsun. Sadece insanların beni yazdıklarına duyarsız kaldığımı düşünmemesi adına buradan da geçmiş olsun ve baş sağlığı dileklerimi iletmek istiyorum zira benim için çok saygıdeğer ve değerli birisin. Dualarım ve kalbim daima seninle, canın ne zaman isterse 7/24 bir telefon açman yeter.. Allah yardımcın olsun ve sabırlar versin..

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Gelen cevapları gördükçe mahcup oluyor ve kendimi suçlu hissediyorum. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Yıllar önce scanfan abi durumu bana çok güzel anlatmıştı.
Ana yemeğin çizgi romanlar olduğunu, diğer bölümlerin ise baharatlar olduğunu ve bu baharatlar aşırıya kaçarsa yemeğin tadını bozacağını söylemişti. Evet haklıydı. Diğer yerlerde fazla paylaşım yapmamak gerekiyordu. Devam edince de mecburen böyle kararlar alındı ama burada kurunun yanında yaş da yandı. Ahmet abi yani.

Başta belirttiğim gibi cevapları gördükçe mahcubiyetim artıyor. Bu yüzden herkesten özür diliyorum. Baharatı çok fazla kaçırıp böyle kararlar almak zorunda bıraktırdığım için başta savok bey olmak üzere bütün yönetimden özür diliyorum.