4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda
"4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kutlu olsun arkadaşlar.

2527972_810x458.jpg

Dünyanın en geri kalmış ülkelerinde bile bizdeki kadar başı boş sahipsiz sokak kayvanı görmezssiniz. :S Batı ülkelerinde sokakta bir tane bile kedi köpek görmek imkansız. :eek: Hayvanları sevmeyen insanı da sevmez.:8: Hayvanları koruyalım. :cool:
Hayvanlara sahip çıkalım. ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Bir kedi hizmetkarı olarak (kedi sahibi demiyorum, çünkü olay tam tersi hahahahah);
ben şahsen hayvanlara insanlardan daha çok güveniyorum...
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününüz Kutlu olsun

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Hayvanlar asil yaratıklardır. Karınları doyduğu zaman çok iyi bir dost olurlar. Aç olunca kapınızdan ayrılmazlar ama size düşman da olmazlar. Karnı doyan insanların dünyaya ne yaptıkları belli. Dünya hayvanları koruma günü kutlu olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Çocuklarımızı hayvan sevgisiyle büyütelim ki o sevgi tüm dünyayı güzelleştirsin. Bir gün gecikme ile de olsa "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kutlu olsun.

raak

Kıdemli Üye
8 Mar 2014
146
291
Ben evlerinin önüne su ve yiyecek konan çok yer gördüm. Halkımız cana yakın ve merhametli, bir kaç kendini bilmezin yaptıklarını topluma mal etmeyelim. Bence Avrupalı ve Amerikalı toplumlardan daha ileri ve çağdaşız. Saygılarımla.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda
"4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kutlu olsun arkadaşlar.
Hayvanları korumak insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve onların daha iyi koşullarda beslenmelerini ve barınmalarını sağlamak amacıyla Hayvan Koruma Birliği'ni kuruldu. Bu kurum bilinen ilk hayvan koruma kurumudur. Aynı amaçla Hollanda'da Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu kuruldu ve 4 Ekim hayvanları koruma günü ilan edildi. Biz de her yıl 4 Ekimde Hayvanları Koruma Günü'nü kutluyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Hayvanların doğal yaşam alanlarını yakarak, yıkarak yada kirleterek bozmadığımız, suni müdahalelerle doğal dengeyi bozmadığımız, tüm canlılarla uyum içinde yaşadığımız bir dünya hayaliyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.
Sevimli dostlarımızı koruduğumuz gibi sevelim de...
Onlara bir kap suyu ve yemeği esirgemeyelim.