Sevgili Haluk Abi;

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Sevgili Haluk Abi;
Biz bıraktığından bu yana yokluğunu çok hissettik, hissettim.
Ne zaman başım sıkışsa, yardım istemem gerekse arardım, konuşup çözümler üretirdik.
Şimdi pek öyle birisi kalmadı.
Alışıyoruz yokluğuna ama zorlanmıyor da değiliz.
Zeki hala komutan, maşallahı yerinde... Her zamanki yol göstericiliği devam ediyor.
İlker kaptanımız, hoş bu sıralar yüzyüze görüşemesekte bizi çizgi romanda yeni ufuklara taşıyor, yaptıklarını muhakkak görüyorsundur.
Hüseyin bizim çocukken tanıdığımız teknik adminimiz şimdi koskoca diş hekimi..
Nadir emekli oldu, Almanya'ya yerleşecek.
Nihat Rusya'daydı, hasretimize dayanmadı döndü, valla onsuz iyice çuvallamıştık.
Şerif hala mahallenin şerifi..
Ali İzmir'i derleyip topluyor.
Kara Mustafa bildiğin gibi her zaman yakışıklı...
Güngör dersen, o olmayınca pano bile asamıyoruz.
Murtaza coştu. Tek başına siteyi aldı, büyüttü.
Bazı dostlarımız halen bizimleler, ama hayat gailesi onları zorluyor.
Beni sorarsan görüyorsundur işte ortada öyle çilli horoz gibi dolanıyorum, pek bir şey yaptığım yok.
Ama bize gösterdiğin hedefte ilerlemeye devam ediyoruz, gözün arkada kalmasın.
Çizgi Diyarı artık tek başına çizgi roman alanında bir numara, bunu ukalalık olarak söylemiyorum.
Geçenlerde Çizgi Romanla ilgili bir Belçikalı ile konuşurken Çizgi Diyarından bahsettim, fazla konuşmama gerek bırakmadan biliyorum dedi. Adamcağız yazdığı kitapta kullandığı görselleri bizden almış, o kadar yani...
Abi dernek demiştin kusura bakma sen buradayken epey bir oyalamıştım seni ama şimdi izleyip gurur duyduğuna eminim, İki yılda büyük işler yaptık. Dergi çıkardık, sergiler düzenledik, sponsor olduk, imza günleri düzenledik, söyleşiler yaptık, çizgi roman adına çok keyifli işleri becerdik.
Tabi yerine aday olarak bıraktığın Önder dostumuz yokluğunu bizlere hissettirmedi. Gürdal dostumuz değme dergi editörlerini kendine hayran bıraktı. Şimdi bu alanda da başarılıyız.
Abi işte böyle, seni özledik, senin mirasını yukarılara taşımaya devam ediyoruz.
Seni saygı ve hürmetle selamlıyoruz.
Emanetin sağlam ellerde.
Huzur içinde uyu...

7 Eylül 2017- 7 Eylül 2019
Savaş Okutan

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,025
317,529
HALUK ABİ,
Bizler senin attığın bu YOLDA yürümeye devam ediyoruz.
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz dedin.

k2CNBE.jpg

Senin hayallerin olan ÇİZGİ DİYARINI bir dünya markası yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sensiz geçen ,sessiz geçen bir yıl daha,
seni her zaman özleyeceğiz.
Yattığın yerde rahat uyu.
Rabbim Cennetin yedi kapısını açsın.

Mekanın cennet olsun.
SENİ SEVGİ,SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Yattığın yerde ışıklar içinde uyu abi, senin yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Mekanın cennet olsun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,431
hiçbiryerde :)
Haluk abiyi, düşüncelerini hep yanımızda hissediyorum.
Onun yaptıkları ve düşüncelerini bilen, yaşayan
birinin ondan etkilenmemesi mümkün değil.
Onun yolunda güzel işler yapan dostlara ne mutlu.
Umarım bir gün bir yerlerde buluşuruz yine...

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Yazacak çok şey var.
Savaş mektubunda çok güzel ifade etmiş buraları.
Bende çok özledim gülüşünü.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,446
8,391
İzmir
- Yaa Haluk abi çok içiyorsun şu sigarayı. Bu kadar içmesen!
- Dindar kendi paramla içiyorum, boşver, sen dert etme.
- Abi senin sağlığın için diyorum, Allah korusun, anjio geçirdin kaç kez.
- Boş veeer!

Seni çok özledim, Haluk abi...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Tanımaktan onur duydum.

Keşke hayatı ve insanları anladığını, ama daha önemlisi olduğu gibi kabul ettiğini belli eden aydınlık yüzünü daha çok görmek için sık sık ziyaret etseydim seni, açıl susam açıl misali çizgiroman hazinenin bir kısmını sakladığın çalışma ofisini.

Aramızdan ayrıldığın fikrinin dillendirilmesine dahi içim el vermiyor. Keşke hiç haberim olmasaydı gittiğinden. Bir yerlerde halen var olduğunu düşünüp kendi vefasızlığına hayıflanmayı yeğlerdim.

Neyse Hocam, buralardayız biz. Emanetine; çizgiromana elimizin yettiğince destek vermeye devam ediyoruz.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
Müsaade ederseniz ben, forumumuzun iki değerli insanını birlikte anmak istiyorum. 'İyi ki tanımışım' dediğim iki güzel insan. Dilerim Manitu'nun yeşil çayırlarında birlikte at koşturuyordurlar. Şimdiden çok özledik ikisini de...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Sevgiyle,saygıyla ve duayla her zaman hatırladığımız koca yürekli insan.
Seni hiç bir zaman unutmayacağız.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Allahuteala rahmet eylesin. Çizgiroman sevdasına her gördüğümde, konuştuğumda yakinen şahit olduğum biriydi. Kendisini her zaman hayırla yad ediyorum.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,991
Tanışma şerefine erişebildiğim mütevazi insan,ağabey.
Ruhun şad,mekanın cennet olsun.Nurlar içerisinde uyu...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,739
İstanbul
Haluk Abi çok özel bir insandı. Onunla ilgili ne söylenirse söylensin eksik kalacağını biliyorum. Bu yüzden çok şey söylemeye çalışmayacağım. Sevgili Savaş, belki de hepimiz adına, duygu yüklü bir mektup göndermiş zaten abimize. Onunla epeyce şey paylaştık, epeyce zaman geçirme fırsatımız oldu. Tesellim, her bir anı son derece kıymetli olan bu anıları biriktirmiş olmak, Çizgi Diyarı'nın sayfaları arasında gezerken hemen her köşe bucağında onun izine, imzasına rastlamak.

Huzur içinde yat, abi.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Savaş Bey o kadar duygusal şeyler yazmış ki, etkilenmemek olanaksız. Aramızdan ayrılan sevdiklerimizle dünyadaki gibi haberleşebilseydik ne müthiş olurdu. Ama tabii olanaksız. Onlarla yaşadıklarımız hep hatırımızda kalacak. Haluk Bey ile tanışıp görüştüğüm için ben de o şanslı kişilerdenim. Hepimizin bir gün gideceği yere o bizden önce gitti ve dostları tarafından hiç unutulmadı. Hep de öyle olacak.