Selçuk Yula Mezarı başında anıldı

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
6 Ağustos 2013 tarihinde aramızdan ayrılan Fenerbahçe'nin Türk futbolunun efsane isimlerinden "bay gol" lakaplı Selçuk Yula mezarı başında anıldı.

Yaşı bana yakın olanlar Fenerbahçe'li olduysa bunda en büyük pay Cemil Turan ve Selçuk Yula ikilisinindir. İlk evliliğinden sonra bizim mahalleye taşınmasından dolayı tanışmamız benim çocukluk dönemlerine denk gelmişti ama samimiyetimiz Fenerbahçemizin 100. yıl belgeselinde beraber oynadığımız 2006-2007 yıllarına dayanır. Önceki ismiyle Karagöz ardından yeni ismiyle Feder'de az kafa çekmedik beraber. Hep o ısmarlardı, en son ölmeden evvel oynadığımız ve 2-1 kazandığımız Fenerbahçe - Galatasaray maçı sonrası yine beraberdik Feder'de. "Selçuk Ağabey bira ısmarlayayım mı? diye kızdırmak istediğimde bana gülerek "sen kimsin ki bana bir ısmarlıyorsun, biri bira ısmarlanacaksa ben ısmarlarım" şeklinde cevap vermişti. Bu kendisiyle son görüşmemiz olmuştu.
Yanında misafirleri olduğu zaman dahi hiçbir hayranının resim çektirme yada tanışma isteğini kırmayacak kadar mütevazi, zorla kopartıldığı Fenerbahçesine Sarıyer formasıyla attığı gollerden sonra sevinmeyecek kadar Fenerbahçeli. Transfer olduğu Galatasaray takımında Fenerbahçe'ye karşı forma giymemek için futbolu bırakacak kadar fanatikti...
Sözlerini kendi yazdığı birde tribün bestesi vardır. Hani kalemizde İvançeviç var diye başlayan. Onu hep güler yüzü, mütevaziliğiyle hatırlayacağım. Birde hep beraber her Kadıköy maçları öncesi ve sonrası klasikleşen Feder kutlamalarıyla.

Ama en çok o dönemde en çok sevindiğimiz ve TRT canlı olarak televizyondan vermediği için attığı golle bizi radyo başında ağlattığı en meşhur golüyle...

Mekanın cennet olsun Kaptanım, Ağabeyim. Huzur içinde yat emanet bizde. Bu can bu bedenden çıkana kadar...

Ekli dosyalar

• selcuk_yula_mezari_basinda_anildi_h52551_9b87c.jpg
    selcuk_yula_mezari_basinda_anildi_h52551_9b87c.jpg
    21.6 KB · Görüntü: 6
Moderatör tarafında düzenlendi:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858
Allah rahmet eylesin çok genç kaybettik kendisini..Çocukluk kahramanımız Cemil Turan sa ilk gençlik dönem kahramanımız da Selçuk Yula idi.Sonraları Rıdvan,Aykut,Alex diye gider..Benim için unutulmaz sezonlardan biri olan 1982-83 sezonunun(diğeri tartışmasız 1988-89) şampiyon kadrosunun en iyi futbolcusu idi.1980 ler unutulmaz olunca o dönem F.Bahçe maçları ve futbolcuları da öyle oldu benim için.Şimdi artık o heyecanlar yok tabi yaşlandığımızdan mıdır nedir.Ama Fenerbahçe sevgisi ilelebet olacaktır.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
ivançeviçle başlayan tribun bestesinin ona ait oldugunu bilmiyordum... ama Bordeoux maçını elimizde pilli bir radyo ile istanbulda mahallede sokakta (çocuklugum istanbulda geçti) heyecandan dolaşarak dinledigimizi çok iyi hatırlıyorum hatta üçüncü golumuzde karşılıklı iki pastanenin oldugu yerden geçiyorduk, varın siz o sevinç çıglıklarını ve zıplamaları düşünün...bu vesileyle bir kez daha mekanın cennet olsun güzel insan,büyük fenerbahçeli Selçuk Yula

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye
Allah rahmet eylesin, tam bir karizmaydı, mekanı cennet olsun.

Rahmetliye Galatasaray forması da bayağı yakışmıştı....

cc170295e490c34c7ca33a40c0c18483_3.jpg