Çizgi Diyarı Yeni Bannerı Hayırlı Olsun

12 Şub 2010
15,006
543,715
Şu gavurcayı bir çözsem çiftetelli ve göbek atacağım.

Daha doğrusu Türkçe bir karşılığı bulunsa çifte göbek ve çifte çiftetelli oynayacağım

Canım hani şu alameti farikamız var ya, en üstte Çizgi Diyarı diye bizi karşılayan güzellik

Arada bir değişiklik olsun diye değişiyor
Tebdili mekanda ferahlık gibi, evde tadilat yapılmış gibi

Çok güzel olmuş
Sevgili Gürdal dostumun eline sağlık

Bütün kahramanları sığdırmak mümkün değil elbette
Hepimizin gözünün aradığı bir kahraman vardır, o niye yok diyen dostları duyar gibiyim

Nöbet değişimini bekleyin derim öyle diyen dostlara
Rodi, Boncuk, Avni çok yakışmış
Hele Co Dalton'a bittim, harika bir fikir ve ilk sanırım
Darısı Camoka'nın, Binbirsurat'ın ve diğer kötülerin başına diyerek sevgili Gürdal dostuma yürekten tebrik ve teşekkürlerimi sunayım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Sevgili hggurak (H. Gürdal Gürak) dostumuza çok teşekkür ederim.
Beni kırmadı ve güleryüzlü bir banner hazırladı.
Sevgili yönetmenimiz Tsubasa da çabucak yerine yerleştirdi.
Çok keyifli olmuş.
Usta işi çalışma için çok teşekkürler sevgili dostum.
Saygı ve sevgilerimle.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,439
hiçbiryerde :)
Corto Maltese, Nathan Never, Dampyr gibi mesela :).
Gürdal üstadımın eline, aklına sağlık. Arada bir biraz
değişiklik her zaman iyi gelir, sağ olun üstatlarım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Sevgili Gürdal ağabeyim'in hazırladığı yeni banner çok yakıştı.
Işıl ışıl parlayan bir tabela gibi... Eline sağlık üstat.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Frankofon karakterlerin hak ettikleri yeri aldığı yeni kompozisyon harika olmuş. Gürdal üstadımı tebrik ediyorum. Bu arada yeni "banner"ı benim gibi ilk başta göremeyenler olabilir. "F5" tuşuna basarak önbelleği temizlediğimde hemen göründü.

Bu arada eski "banner"ları bir hatırlayalım dedim. Daha önce de yapmıştım, ama bu bir güncelleme olacak. Arada gözden kaçırdığım yoksa şimdiye kadarki tüm Çizgi Diyarı "banner"larını bir araya topladım. Mümkün olduğu kadar kronolojik sırayı gözettim sanırım:

CD_bannerlar.jpg

Sevgili "The_DarknesS"ın kendi mesajlarının altında kullandığı hareketli Çizgi Diyarı "banner"ını da es geçmemek istedim:

cizgidiyari_banner_comedian.gif

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,642
Gaziantep
Çizgi Diyarı'nın gelişip güzelleşmesine uygun olarak anasayfanın başlığı da iyiye doğru gelişme gösteriyor.
Çok güzel olmuş.
Elinize sağlık Halil Bey.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Yüzbasi Volkan ve bir iki kadin kahraman eklense daha iyi olur sanki. Elinize saglik.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim sevgili diyardaşlarım. Çizgi Diyarı yönetimindeki dostlarımın önerisi üzerine elim erdiğince bir şeyler hazırlamaya çalıştım. Kompoziyonu tasarlarken öncelikli kıstasım canlı ve coşkulu bir renk cümbüşü oluşmasıydı. Sanırım bunu bir nebze başardım.
Daha önce de olduğu gibi çizgi karakter seçimiyle ilgili bazı eleştiriler olmuş. Şu an 30 bin küsur üyesi olan bir foruma banner hazırlamak ve herkesi hoşnut etmek zor iş... Ben, seçimimi klasikleşmiş kahramanlardan yana kullanmaya çalıştım. Sizin de farkına varacağınız gibi bunun bir tek istisnası var: Karabala... Ona da, klasikleşmeye aday bir kahraman gözüyle kompozisyonda yer verdim. Umarım sizler de bu düşüncemi paylaşıyorsunuzdur.
Bunun yanı sıra, daha önce pek kullanılmayan frankofon karakterler, yan karakterler (Rodi ve Milou) ve sevgili Profesör'ün de belirttiği gibi bir kötü karakterimiz bile var (Joe Dalton)...
Umarım bir sonraki banner hazırlanırken, adını andığınız ve görmek istediğiniz diğer kahramanlara da yer verilir. Görüşlerinizi belirtmeniz işte bu açıdan önemli...
Tekrar teşekkürlerimle.
Sevgiler, saygılar hepinize...

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
Gerçekten çok hoş, şık ve "cici" bir banner olmuş. Öncekini de seviyordum ama sanki bu, daha bir canlı gibi duruyor. :)

Ellerinize sağlık, Sayın hggurak. Bu güzel çalışmanız için çok teşekkürler...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Bunda en çok Joe Dalton sürprizini sevdim.:)
Ortada uçan roketi görünce hemen bilinmeyenler çağrışımı yaptı.
Tebrik ederim.:)

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,223
âcizane... Bizimkileri en öne.... Arkaya teks, tommiks, teksas, swing vs... Vampirellayi kaldirsak... En arkaya da amerikalilari alsak... Saygilarimla...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
âcizane... Bizimkileri en öne.... Arkaya teks, tommiks, teksas, swing vs... Vampirellayi kaldirsak... En arkaya da amerikalilari alsak... Saygilarimla...

Bunda en çok Joe Dalton sürprizini sevdim.:)
Ortada uçan roketi görünce hemen bilinmeyenler çağrışımı yaptı.
Tebrik ederim.:)

Sanırım benim gözler iyice köreldi... Ne Vampirellayı, ne de Dalton'u göremedim...
Gördüklerim: Üst sıra: Zagor, Teksas, Tommiks, Martin Mystere, Conan, Karaoğlan, Avanak Avni, Batman
Alt sıra: Mister No, Tex,Tarkan, Wonder Women, Sanırım Cat Woman yada Black Widow, Gırgır Karakteri (unuttum adını), Spiderman, Süperman...

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu

Sanırım benim gözler iyice köreldi... Ne Vampirellayı, ne de Dalton'u göremedim...
Gördüklerim: Üst sıra: Zagor, Teksas, Tommiks, Martin Mystere, Conan, Karaoğlan, Avanak Avni, Batman
Alt sıra: Mister No, Tex,Tarkan, Wonder Women, Sanırım Cat Woman yada Black Widow, Gırgır Karakteri (unuttum adını), Spiderman, Süperman...

Sevgili dostum, gündüz ben de göremiyordum. Ön belleği temizledikten sonra görebildim. Aşağıdaki gibi;

Bu arada; Hggurak dostumuzun çalışmasını çok beğendim. Elbette bütün kahramanları sığdıramayız bu kadraja. Bu bakımdan şu karakter yok, bu karakter de olsaydı demeyeceğim. Bu konuda diğer arkadaşlardan da anlayış beklemek gerek...

Ayrıca bannerın kalabalığa boğulmaması, sade oluşu, gözü yormaması güzel bir özellik olmuş. Bu bakımdan Hggurak dostumuzu tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsun, var olsun...​

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Göremeyen arkadaşlar, forumdan çıkış yapın ve Ccleaner ile pc yi tarayıp tüm çerezleri temizleyin.
Sonra tekrar giriş yaptığınızda Joe Dalton sizi bekliyor olacak.:)

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Herkesi memnun etmek gercekten zor ama benim serzenisimde pek yersiz degil, istedigim erkek egemen bir bannerden bir iki kadin ekleyerek kurtulmak ve zaten cok az olan yerli kahramanlarimizada biraz torpil gecmek.

Venus ve Volkan yeterli olabilir.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Sanki özel istek üzerine yapılmış gibi tam gönlüme hitap eden tarzda bir banner olmuş, ellerinize sağlık..

Son düzenleme:

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,459
Yalova
Banner çok güzel olmuş. Site açılınca hemen dikkati çekiyor. Bir süre gözlerimi alamadım. Emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkürler.