Mesaj fontları

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Forum da yazmış olduğum mesajlar yazarken Forumun çizgi roman karakterleri gibi fakat paylaşınca normal yazı fontu çıkıyor. ben forumdaki gibi font kullanmak istiyorum ne yapmam gerekli. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,319
Forum da yazmış olduğum mesajlar yazarken Forumun çizgi roman karakterleri gibi fakat paylaşınca normal yazı fontu çıkıyor. ben forumdaki gibi font kullanmak istiyorum ne yapmam gerekli. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgili "OZERTOPSOY",
Forumun ana sayfasında görülen comics fontu "CCComicrazy dir ("yazıtürü" seçenekleri alanında en alttaki font). Mesaj yazarken zaten 23 çeşit font kullanabiliyorsunuz. Bunlardan sadece ikisi comics fontudur: "CCComicrazy" ve "Comic Sans MS". İlki aynı zamanda forum'un ana sayfasında da kullanılmış olan fonttur. Font çeşitleri seçeneğini görememenin nedeni, default olarak "basit mesaj paneli"nin açılıyor olmasıdır. "Gelişmiş"e tıklayarak daha çok özelliği olan "gelişmiş mesaj paneli"ne erişirsiniz. Comiccrazy en alttaki 23. font.
Umarım sorunuzu yanlış anlamamışımdır. Bunu sormuştunuz, değil mi?

02_04_2017_14_47_35.jpg

Son düzenleme:

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Sevgili scanfan doğru anlamışsın. Dediğin gibi yaptım ve şimdi bu mesajı senin dediğin gibi yazdım.Bakalım olacakmı?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,319
Sevgili scanfan doğru anlamışsın. Dediğin gibi yaptım ve şimdi bu mesajı senin dediğin gibi yazdım.Bakalım olacakmı?

Ne yazık ki eskisi gibi çıkmış. Şimdi denemek için ben bu satırları comics yazısıyla yazayım bakayım olacak mı. Önizlemede olmuş gözüküyor. Yazınızın üzerini seçtikten sonra yazı tipini seçin bir de bakalım.

@edit: son mesajınız doğru çıkmış. Tebrikler. Renkleri ve boyutu da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz haliyle (Ama hepsi büyük harf olacak çekilde yazmayın! Biliyorsunuz bu forumlarda "kabalık" olarak düşünülüyor!

Son düzenleme:

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Tamam Üstadım Öyle yaptım ve oldu Tekrar yardımın için sağol.Ayrıca vermiş olduğun bilgi içn ve beni uyardığın için sağol. Ben bu forumu ve üyelerini çok seviyor ve saygı duyuyorum. Asla öle saygısızlık gibi bir düşüncem olamaz.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Her seferinde yeniden font seçimi yapmamak için aşağıdaki anlatımı takip edebilirsiniz.

1. adım: Profiliniz yazısını tıkla.

2. adım: Sol paneldeki Ayarları Değiştir yazısını tıkla.

3. adım: Açılan sayfanın en altındaki Varsayılan Biçimlendirme Ayarları kısmından dilediğimiz fontu seçtikten sonra Değişiklikleri Kaydet deyip bir daha font ayarı yapmadan mesaj yazmaya devam ediyoruz.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Sevgili shoryuken vermiş olduğun bilgi için çok teşekkür ederim. Beni büyük bir yükten kurtardın sağol . İnşallah becerebilmişimdir.