Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun!

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
en-guzel-kandil-mesajlari.jpg

Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi,
"Recep Allah'ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır."
Bu mübarek günleri duasız geçirmemek dileğiyle,
Dostların Regaip Kandili kutlu olsun.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
knlkwmvm.gif

Tüm dostların kandilini gönülden kutluyor,
Türk-İslam alemi için hayırlara vesile olmasını
Allah(CC)'tan diliyorum.

52308R.gif

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
bu mübarek üç ayların ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim.günahlarımıza bir mağfiret ve iyiye-iyiliğe doğru bir adım olması dileğiyle daha güzel yıllara ulaşmamızı temenni ederim.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Ellerin duaya uzandığı,
Sinelerin dostlara açıldığı,
Bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle
Hayırlı Kandiller.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Her gördüğünü Hızır her geceyi Kadir bilenlerden eylesin Yüce Mevla.Hayırlı kandiller.

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır:
"Beş gece vardır ki onlarda yapılan dua kabul edilir: Cuma gecesi, kurban ve ramazan bayramı geceleri (arefe gününü bayrama bağlayan geceler), recebin ilk (cuma) gecesi (Regaib kandili), şabanın ortasında bulunan gece (Berat kandili)."
( Beyhakî, Şuabü'l-İmân, nr. 3711; a.mlf., es-Sünenü'l-Kübrâ, nr. 6518; Abdürrezzâk, el-Musannef, nr. 7927)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İslam dünyası olarak sorunlarımızı aşabilmek için; nefret yerine sevgiyi, ayrımcılık yerine eşitliği, düşmanlık yerine kardeşliği, bilim dışılık yerine bilimselliği güçlendirmemiz gerekmektedir. Mübarek Regaip kandili vesilesi ile, yukarıda saydığım güzelliklerin ülkemizden başlayarak, dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, hidayetlerine vesile olmasını, huzur ve barış dolu bir dünyada yaşamamızı yüce Allah'tan niyaz eder, tüm inananların kandilini tebrik ederim.