03.04.2017 Ankara'da Karikatür Yarışması Ödülleri

12 Şub 2010
15,006
543,642
Karabala 2. Cildi münasebetiyle Karargah'taki buluşmamızda Hikmet Yamansavaşçılar usta, Ramazan Türkmen'e iletilmek üzere PARÇALANMIŞ YURTLAR VE DELİCESİNE TAKİP cildini bana emanet etmişti.

Emaneti teslim etmek üzere Ramazan Türkmen ustayı ziyaret ettim ve teslimatı yaptım. Yanında Halil İ. Yıldırım usta da vardı. Birlikte poz verdik.
halukabi4.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 23. katındaki Ramazan Türkmen ve Halil İ. Yıldırım ustaların odasındaki eserlerden aşağıdakini Karargah envanterine kaydedilmek üzere sevgili Ramazan Türkmen'in nefis Afşin bey çalışmasını kamulaştırdım. En kısa zamanda Karargaha teslim edeceğim.
halukabi2.jpg

Hoş bir tesadüf eseri o gün, Ankara Zabıta Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu Ortaokul ve Liseler arası Tüketici Hakları konulu Karikatür Yarışması'nın ödül töreni de varmış.
Ramazan Türkmen ve Halil İ. Yıldırım ustalar da jüri üyesi olduklarından onlara da plaket takdim edilecekmiş.
Kaçar mı bu fırsat:) Çizgi Diyarı'nı temsilen ben de maydanoz oldum törende.

halukabi8.jpg

halukabi10.jpg

halukabi11.jpg

halukabi12.jpg

halukabi15.jpg

halukabi16.jpg

Ödül töreni sona erdikten sonra salondan çıkışta öğrencilere Ramazan Türkmen ustanın ZAFERLERİMİZ (1) kitabı hediye olarak verildi. Törende daraldığım için barış çubuğu işlerini halletmek için dışarı çıktığımızda öğrenciler Ramazan Türkmen ile Halil İ. Yıldırım ustaları kuşattı ve imza istediler.
halukabi18.jpg

halukabi19.jpg

halukabi20.jpg

Ortaokul 2. lik ödülünü kazanan kızımız meğerse çekirdekten karikatürcüymüş ve karikatürlerinin yer aldığı koca bir defteri ustalara gösterdi, fikirlerini ve yardım vaadlerini aldı ustaların.

20170403_154516.jpg

20170403_154532.jpg

Salonu hınca hınç dolduran öğrenciler ve öğretmenlerinin ödül alırken yüzlerindeki mutluluğu görmek beni daha fazla mutlu etti.

Yarışmayı düzenleyen Ankara Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü yetkililerini ve tabii ki, jüride yer alan Halil İ. Yıldırım ile Ramazan Türkmen ustaları yürekten kutluyorum.​

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
j86Xnn.jpg
[/url][/IMG]

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığı'mızın düzenlediği, jürisi olduğumuz Ankara İli Ortaokul ve Liseler arası "TÜKETİCİ HAKLARI" konulu karikatür yarışmasına ilgi büyüktü.

Dereceye giren karikatürleri seçmek bizi terletse de :) ödül alan ve katılan tüm çocuklarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

17435932_10155132783233351_2052795459148082202_o.jpg

17359389_10155132783228351_3858674679912175975_o.jpg

17359293_10155132783338351_2010112590849292309_o.jpg

Haluk abinin paylaştığı resimlerde görüldüğü üzere ödül töreni çok güzel geçti. Tören sonrasında katılımcılara çizgi roman kitaplarımın hediye edilmesi hoş bir sürpriz oldu. Etrafımı çeviren çocuklara kitaplarımı imzalamak heyecan ve mutluluk vericiydi.:)

Yarışmada derece alan kızımızın (imza atmaktan ve çocukların otobüslerinin beklediğinden) göstermeye çalıştığı harika eskiz defterine detaylı olarak bakamadım. Halil abi ve Muzaffer kardeşim baktılar. Fakat bu çok doğru ve kendisini geliştirecek harika yöntemi kullandığı için kendisini tebrik ettim ve bizim de çizgi roman çizerken önce eskiz defterine çizdiğimizi söyledim. Çok doğru bir yolda ilerlediğini ve işin doğrusunun bu olduğunu belirttim. Önce eskiz defterine taslaklarınızı çizeceksiniz. Ki ne yapacağınız ortaya bir çıksın. Bu iş "göç yolda düzülür" mantığı ile olmaz çünkü. Bu iş aynı zamanda bir mühendisliktir... Bu kızımızın ileride çok başarılı bir çizer olacağını söyleyebilirim.

Ve bizde yarışma sonrasında ne kadar iyi seçimler yaptığımızı böylece görmüş olduk.:)

Tüm emeği geçenlere ve katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Çok güzel bir o kadar da duygu dolu anlar yaşadığım bir tören oldu, öğrenciler ödüllerini alırken... Onların o mutlulukları gerçekten gözlerimi yaşarttı. Bu tür etkinliklerin çoğalmasını diliyorum.

Çizginin olduğu bir çok etkinlikte buluştuğumuz gibi bu etkinlikte de bizleri yalnız bırakmayan ve sizlerle de paylaşan Haluk Abiye ayrıca teşekkür ediyorum.

8MzZmn.jpg
[/url][/IMG]

Karabala'yı merakla bekliyorduk. Haluk abi ayağının tozuyla kitabı getirdi sağ olsun. Çok beğendim. Hikmet abiyi kutlarım, çok güzel bir iş çıkarmış. Eline sağlık olsun. Allah emeklerinin karşılığını versin. Kitabı okuduktan sonra düşüncelerimi kendisine ileteceğim.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,880
Çok güzel resim kareleri.
Her biri değerli.
Hele can dostları görünce ayrı bir mutluluk oldu.
Ustalara selamlar ve sevgiler.
Asıl önemlisi üstadın karargah için Haluk abi tarafından kamulaştırılan Afşin Bey'i.:D
Karargahta baş köşede yerini alacaktır.
Ramazan Türkmen ustaya teşekkür ederim.
Her gününüz hep böyle neşe dolu olsun.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Ben teşekkür ederim sevgili Ertuğrul, çizimlerime olan ilgi ve desteğinizden dolayı.
Bizden de tüm dostlarımıza gönül dolusu selamlar ve sevgiler.
İsteğin üzere Afşin Bey'imizin yanında bir de Tarkan çalışmamı göndereceğim.:)

Bir gün ofisini ziyaret etmek kısmet olursa, bu neşemizi hep birlikte de yaşarız İnşallah.

Her şey gönlünüzce olsun.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Ne kadar güzel ve yararlı bir etkinlik bu.Ramazan Bey'in çocuklara ilgisi ve çocukların ona ilgisi beni çok sevindirdi.Ona ve Halil İbrahim Bey'e böyle anlamlı bir etkinliğe katkıda bulundukları için teşekkür ederim...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Çok güzel kareler. Bu fotoğraflar vesilesiyle tüm dostlarıma sevgi ve selamlarımı gönderiyorum..