Kull The Destroyer v1#16 (Renkli & Balonlama)

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
Evet arkadaşlar! Kral Kull ile artık yolumuza "Kull The Destroyer" olarak devam edeceğiz. Kull The Conqueror ismi 10.sayı ile sona eriyor ve 11-29 arası sayılar Kull The Destroyer olarak isimleniyor. Farkedeceğiniz üzere 9. sayıdan 16. sayıya bir sıçrama yapmış oldum nedeni de bu aradaki sayıların yurdumuzda yayınlanmamış olmasından kaynaklı olarak çeviri yapılmamış olması. Çeviri konusunda yardımcı olacak bir arkadaş olursa bu aradaki farkı da kapatıp eşsiz bir koleksiyona hep birlikte sahip olabiliriz. Yeni haliyle Kull'un bu sayısını okumak isteyenleri daha fazla bekletmek istemiyorum, afiyetle okuyunuz...

Karşınızda "AYDAKİ KAPLAN"

Moderatör tarafında düzenlendi:

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
Güzel bir seri ama inşallah burada son bulmaz ve çeviri yapacak bir arkadaş bulunur. Kendi adıma seriye katkınız için çok teşekkür ediyorum üstadım. Ellerinize sağlık. Emekleriniz için teşekkürler :)

Marvel'in bu ilk Kull serisi bildiğiniz üzere toplam 29 sayıdan oluşuyor. Bu sayı ile 29.sayı dahil tamamını balonlayıp burada paylaşacağım. Aradaki sayılar için de çeviri yapacak biri olursa yine tamamlayıp paylaşma niyetindeyim. Selamlar...

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
13-14-15-inci sayıları marvel yayınlarının 1ve2 sayısında var

Marvel yayınlarının 1 ve 2. sayılarında yayınlanan maceralar her ne kadar Kull The Destroyer'in bu sayısı ile bağlantılı olsa da bu dizide değil; TEETH OF THE DRAGON - Kull And The Barbarians #2'de, THE OMEN IN THE SKULL - Kull And The Barbarians #3'de ve WHEN A TIGER RETURNS TO ATLANTIS - The Savage Sword Of Conan #9'da siyah beyaz olarak yayınlanmışlardır. Yurdumuzda da son olarak 2 cilt olarak yayınlanan Kull'un ilk cildinde bu sayılar tekrar yayınlanmışlardır. Haftaya Kull The Destroyer #17'de görüşmek üzere esenlikler dilerim...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Daha önce okumamış olduğum bu macera için teşekkür ediyorum.

Ridondo'nun tüm eski ihanetlerine karşın krallıktan düşen Kull ile dostluğu ilginç geldi. Satır arasında Kull'un tekrar kral olmasına kadar süreceğini belirtmesi de ayrı bir ilginçlik.

Şairin dostluk ölçüsü mezara kadar değil, tahta kadarmış:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Çizgi Diyarı'nda bazı dostlarımız bazı çizgi romanlarla özdeşleşmiş durumda. Mesela nasıl Martin Mystere denince Mehmet Ali hocam, Conan denince prospero üstadım ilk akla gelen isimlerse, Kull denince de ilk akla gelen isim sevgilli BRAN MAK MORN üstadımız oluyor.

Hem kitabın kendisi, hem de verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum.