Kull The Conqueror v1#01 (Renkli & Balonlama)

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,220
Karabatağınız geri döndü. Çok önceden vermiş olduğum sözümü biraz gecikmeli de olsa yerine getiriyorum. Evet huzurlarınızda "Kull The Conqueror v1#01" "Barbar Çizgi Romanlarının Kralı"
Bir BRAN MAK MORN & CONQUEROR sunumudur. Afiyetle okuyun, selamlar...

Balonlama için kullanılan font Comic Sans MS

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
80'li yıllarda artık teksastomikisten başka çizgi roman okumam, sevmem dediğim günlerde önce Conan geldi... Bu ne dedim kendime, bir hoşuma gitti anlatamam, peşine Atlantisli Kull geldi abov dedim... O kadar hoşuma gitti.. Kargacık burgacık alfalarda arar oldum hep onu... Sonra Kull'un orjinallerini gördüm, okkalı bir küfür salladım bize o kötü baskıları okutanlara... Yıllardır da hayalimdir bu güzel baskıları ile Kull'u Türkçe'de görmek.. Bu hayalim böylece gerçekleşiyor... Sağolunuz, umarım hevesinizi hiç bitmez ve tüm Kull'lara bu şekilde sahip oluruz.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Sevgili BRAN MAK MORN inan adını yazabilmek için bayağı bir efor sarfettim......
Değerli kardeşim çok teşekkür ederim Kull için.Conan'a göre biraz daha ağır abi gibi gelmiştir bana.Sanki daha oturaklı,ama Conan kadar çok yayınlanmamış nedense.Keşke daha çok yayınlansa idi.
Değerli kardeşim tekrar teşekkürler.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Türkiyede Kull'un tedavülden kalktığı bir döneme denk geldiğim için Kull'un çizgiromanlarını bulamıyordum, sadece Conan'ın arka sayfalarında okuma şansım olmuştu. Bu macerasını o arka sayfalardan toplamış, ve yine Conan'ın arka kapaklarından bir Kull resmi bularak kendi kendime bir Kull kitabı üretmiştim :) Çok teşekkürler, umarım devamı gelir ve düzgün sıralı bir şekilde maceralarını okuma şansımız olur.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
427862

Yıllar sonra Türkçe yayınlanan Kull ciltlerinin ikisini de alıp keyifle okudum.
Kull Conan kadar olmasa da çok beğendiğim bir karakter.
Çalışmanız için teşekkür ederim.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,112
İstanbul
Teşekkürler BRAN MAK MORN ve CONQUEROR dostlar.
Güzel bir çalışma olmuş. Emekleriniz için teşekkür ederim.
Katkı olması adına balonlamada satır aralıklarını biraz daraltırsanız yazıların yerleşiminin
daha güzel olacağı düşüncesinde olduğumu söyleyebilirim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Birkaç önerim olacak, sanırım balonlamayı PhotoShop ile yapmadınız. Eğer isteğiniz varsa her konuda yardımcı oluruz. Çünkü bu şekilde yazdığımız yazıları eğip bükme, satır aralarına istediğimiz ölçüyü verme, harflere genişlik yükseklik gibi ölçülendirebilme şansımız var. Biraz yardım alarak kitapçıda satılandan daha iyisini yapmanız mümkün. Kaldı ki ilk denemeniz için oldukça başarılı. Biz bildiğimizi aktarmaya hazırız dilerseniz. Yeni sayıyı da bekliyoruz.:)

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Ne kadar etkileyici fiziki görünüşleri göz renkleri dışında benzese de, Kull ile Conan arasında ciddi farklar vardır.

Conan dürtüsel bir eylemciyken, Kull, nedenleri sorgulayan bir düşünürdür. Conan hiçbir şeyin nedenini sorgulamaz. Kull ise nedenleri bulmak için en umulmadık yolculuklardan sakınmaz.

Bunun dışında Conan'ın simgesi Aslandır, Kull'unki ise kaplan. Conan Kılıç'ı temsil eder, Kull baltayı... Conan özgürlüğün timsalidir, Kull gerçeğin...

Robert E. Howard açısından baktığımızda, hiçbir kadının aşkını tanımayan Kull, iletişim problemleri olan 20'li yaşlarında bir gencin fantezisidir, Conan ise artık yazdıklarından para kazanmaya başlamış, görece özgüveni yüksek bir yetişkinin...

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Kull'un bu serisi yıllar önce Ali Recan tarafından kurulan Marvel çizgi roman yayınlarında Marvel Kull adıyla yayınlanmıştı. Siyah beyaz olarak okuduğumuz bu seri renkli kanlı canlı hali ile karşımızda. Emeklerinize binlerce kere sağlık, çok ama çok teşekkürler.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,407
İzmir
Bu kitap ilk çıktığı yıllarda Conan'ın alternatifi olmuştu benim için. Tabii ki Conan'ı tercih ederdim ilk önce almak için. Ama Kull'u da severdim hani...

Uzun yıllar sonra ilk kez bir Kull macerası okuyacağım. Hem de sıralı olarak...

Çok teşekkür ediyorum değerli paylaşımlar için, dostum.

cenkkk

Yeni Üye
1 Ocak 2023
21
15
Karabatağınız geri döndü. Çok önceden vermiş olduğum sözümü biraz gecikmeli de olsa yerine getiriyorum. Evet huzurlarınızda "Kull The Conqueror v1#01" "Barbar Çizgi Romanlarının Kralı"

alexs

Yeni Üye
27 Mar 2009
37
49

slm,
sunumun icin tesekkürler ama forumda komple 10 bölümü mevcut
saygilar