BROCELAN ORMANI - Sergio TOPPI - Büyülü Dünya 01

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,808

11 HİKAYEDEN BİRİNCİSİ

Toppi'den bir, Cadı hikayesi.

Efsane çizer Sergio Toppi'nin "Büyülü Dünya" albümü toplam 11 kısa hikayeden oluşuyor. Çözünürlük çok yüksek olduğu için hikayeleri ayrı ayrı yükleyeceğim. Hikayeler tamamlanınca, albümün kapak sayfalarını da ekleyeceğim.

Toppi'nin efsanevi çizimlerinin tadını bozmamak için, 2700x3600 piksel çözünürlüğe dokunmadım.

Son düzenleme:

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
437
1,541
Çizgilerin efendisi Toppi. Harika bir eser kazandırıyorsunuz. Bir çizimle bir çok şey anlatan biri

Harika. Umarım tüm Toppi eserlerini kazandırırsınız. Çok çok teşekkürler

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,981
8,393
üstadım yeni bir seriye başladınız. Hayırlı olsun, sizlere kolaylıklar dilerim. Eliniz yüreğiniz dert görmesin, Sağlıklı günler dileklerimle.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Flaneur kitapevinin yayınladığı muhteşem Sharaz-De adlı kitaptan sonra ikinci Toppi öyküsü okuyacağım...
Teşekkürler dostum, mükemmel bir seçim...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Sergio Toppi deyince aklıma çizimin
farklı boyutları geliyor. Ve Flaneur'dan
sonra ikinci bir örneği Kudret Sabancı
bizlere sunuyor. hayatımıza katılan bu
güzellik için çok teşekkür ederim üstadım.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Sizi şahsen tanıyan biri olduğum için izninizle dostum diyeceğim. Toppi'nin çizimleri de eserin adı gibi büyülü.Hikaye de sanki sırf o çizsin diye yazılmış gibi.Siyah-beyaz kontrastlarla, gölgelerle, uzayan, kısalan, dalgalanan, genişleyen çizgilerle; orman, göl, bir aile, bir cadı, ve ilk uçaklardan biri sanat eserine dönüşüyor...Çok sağolun.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Yüksek kaliteli işlere her nedense ülkemizde gereken değer verilmediği gibi bir izlenimim var, Toppi'nin Türkiye macerası da bu izlenimin oluşmasında etkenlerden biri. Çizgiroman'ı eğlencelik okumaların ötesine taşımaya çalışan bir çok girişimin de benzer akıbetlere uğrayıp kısa ömürlü yayınlar olarak kaldığına şahidiz coğrafyanın bu yakasında. Heavy Metal TR, Joker, Hipnoz vb... Bizimki gibi forumların en güçlü yanı, tam da bu eksikliği duyanların hüsranını giderecek zevk sahibi girişimcileri de barındırıyor olması. Toppi atağınız için çok çok teşekkür ederim Kudret Bey. Kıymetini bilenler için harika bir müjde oldu bu..

Son düzenleme: