DESERT STAR - BİRİNCİ KİTAP

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,875

Yetişkinler İçin

io3jt5c03fpbkiszg.jpg

PEK YAKINDA

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
437
1,541
Duymayan kalmasın. Hem frankafon hem de Marini (Odenat'ın kulakları çınlasın )

Teşekkürler kudretsabancı

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,197
2,108
''Duymayan kalmasın. Hem frankafon hem de Marini'' (Odenat'ın kulakları çınlasın ) diyen Aster01 arkadaşımızın dediği gibi.. Mükemmel bir paylaşım...
kudretsabancı dostumuza sonsuz teşekkürler!

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Marini için çizgi romanın şımarık çocuğu derler ama gerçekten çiziyor arkadaş.Emeğinize sağlık üstad.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Kapak resmindeki karakteri
Sean Connery'ye benzettim :)
Çizeri bilmiyordum, Kudret
Sabancı da bu seriyi seçtiğine
göre demek ki bizi bir çizgi
roman şöleni daha bekliyor.
Teşekkürler, saygılar üstat.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
190 mb boyutu görünce bir tereddüt ettim ama arkadaşların yorumlarını okuyunca bu kaçmaz dedim. Paylaşımınız için teşekkürler.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,875

Yazar Stephen Desberg, 2010 yılında Fransa'nın en çok satan çizgiroman yazarı olmuş.
Çizimlerin yanısıra, hikaye ve senaryo da çok iyi. Çok klasik gibi ilerleyen bir hikaye, özellikle ikinci kitapta hiç tahmin edilemeyecek sürprizlerle açılıyor.
Kahraman, çok ilginç bir karakter. Karşılaştığı durumların, karakteri değiştirmesi, son derece ustaca ve derinlikli verilmiş.

Desberg - Marini ikilisinin Scorpion isimli serisi de daha önce sitede, Odenat çevirisiyle yayınlanmıştı.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Kudret bey gördüğüm kadarıyla Photoshopun azizliğine uğramış, nasıl derseniz, şimdi 190 mb olarak paylaştı, Kapakla beraber 55 sayfa, orjinali tahminim 80-90 mb olsa gerek hadi 100 mb olsun, 55 sayfa 100mb iken siz elden geçirince 190 mb olmuş, peki siz de bir 50 sayfa mı eklediniz yok yine aynı 55 sayfa, kontrast ışık ayarlarını mı düzelttiniz yok, resmin çözünürlüğü mü arttı, Hayır, peki ne oldu, Photoshop size en yüksek kaliteyi sunduğunu iddia ederek resimlerin boyutlarını şişirdi, siz ne yaptınız İngilizcelerini silip yerlerine Türkçelerini yazdınız. Bu işlem sonucunda boyutlar aynı olamaz tabi ama orjinal resme yakın boyutta olan kalite ayarını seçerek kaydederseniz Phhotoshopun bu resim şişirmesinden kurtulursunuz.

Bakın ben sadece Kontrast ayarını düzeltince boyutu ne oldu aşağıdaki linkten indirip bakabilirsiniz.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,875
Çok teşekkürler. İnsan her gün yeni bir şey öğreniyor. Dosyayı değiştiriyorum.

Kudret bey gördüğüm kadarıyla Photoshopun azizliğine uğramış, nasıl derseniz, şimdi 190 mb olarak paylaştı, Kapakla beraber 55 sayfa, orjinali tahminim 80-90 mb olsa gerek hadi 100 mb olsun, 55 sayfa 100mb iken siz elden geçirince 190 mb olmuş, peki siz de bir 50 sayfa mı eklediniz yok yine aynı 55 sayfa, kontrast ışık ayarlarını mı düzelttiniz yok, resmin çözünürlüğü mü arttı, Hayır, peki ne oldu, Photoshop size en yüksek kaliteyi sunduğunu iddia ederek resimlerin boyutlarını şişirdi, siz ne yaptınız İngilizcelerini silip yerlerine Türkçelerini yazdınız. Bu işlem sonucunda boyutlar aynı olamaz tabi ama orjinal resme yakın boyutta olan kalite ayarını seçerek kaydederseniz Phhotoshopun bu resim şişirmesinden kurtulursunuz.

Bakın ben sadece Kontrast ayarını düzeltince boyutu ne oldu aşağıdaki linkten indirip bakabilirsiniz.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,988
8,411
kudretsabancı üstadım boş durmuyor bizlere güzel eserler kazandırmaya devam ediyor. Sonsuz teşekkürler tüm emekleriniz için yüreğiniz dert görmesin.