Kral Conan Alfa Yayınları Sayı 12 Fatihin Dönüşü

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020

file
file

300 dpi. orjinal taramayı paylaşıyorum.

Güzel bir hafta dileğimle dostlarım...

Conan ve çizgilere gönül vermiş dostlarıma saygılarımla...

Mediafire

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Her zamanki gibi mükemmel bir tarama ve paylaşım daha... Çok teşekkürler sevgili Prince...

12 Şub 2010
15,006
543,776
Bu sayıya kadar Kral Conan maceraları, Barbar Conan maceraları kadar güzel ve sürükleyici.
Conan ise bildiğimiz Conan.

Bu sayıdan itibaren Conan'ın karakteri değiştiriliyor yazarlar tarafından. Conan'ın bitmek bilmez aptalca kararları başlıyor, bildiğimiz barbar yerine Zenobya faktörü ile birlikte giderek farklılaşan bir Conan görüyoruz.

Kırılma noktası, Tarascus'un boğazını kesmeyip onunla saçma sapan anlaşmalar yapması ile başlıyor ve bundan sonra da aptalca kararlar vermeye başlıyor.

Şimdiye kadar herkesten uzak görüşlü, zeki ve kurnaz olan Conan, Tarascus'un aleni olan tuzaklarına kolayca düşüyor. Bu macerayı ilk okuduğumda bile Conan'ın bu kadar aptalca davranmasına akıl erdirememiştim. Kaltotun ve Tutamon dahil tüm büyücüleri sadece kol kuvvetiyle değil aynı zamanda kurnazlık ve zekasıyla alt etmiş olan Conan, bir kasaba kurnazından fazla zeki olmayan Tarascus'un tuzağına düşsün? Hayret ki, hayret.

Yazarların Conan için hazırladıkları ibret dolu maceralar bu sayı ile başlıyor ve canımı sıkıyor:)

Bereket bir yandan Barbarlık dönemi öyküleri de sürüyor da teselli buluyorum:)

Sevgili prince dostumuzun şahane taramasıyla bu sayı Çizgi Diyarı arşivinde yerini almış oldu. Teşekkür ediyorum dostum.