Kral Conan Alfa Yayınları Sayı 01 Kara Nehrin Ardında

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
file
file

Mutlu Yıllar Çizgi Diyarı

300 dpi. orjinal taramayı paylaşıyorum.

Conan ve çizgilere gönül vermiş dostlarıma saygılarımla...

mediafire

mega.co

Assad dostumuz tarafından düzenlenmiş tarama

Eksik olan 24. sayfa linki

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Barbar kolu kaptırmış.
Muhtemelen bir sıyrıkla atlatır.:)
Teşekkürler Prince, itinalı çalışmalarınızı keyifle takip ediyorum.:)

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
KARA NEHRİN ARDINDA... BÖLÜM 2 açılış

Bu hikaye bence en iyi üç Conan öyküsü arasında yer alır. (Diğerleri Kızıl Kale ve Ejderin Saati'dir)... Editörlerin kadın eli girmesi için yaptığı zorlamalardan azade kalmış öykülerden biridir bu...

İkinci bölümü inanılmaz bir mekan duygusu yaratan bir pasajla açılır:

...

BÖLÜM 2-
GWAVELA BÜYÜCÜSÜ

Tuscelan Kalesi, dalgaları surun dibini yıkayan Kara Nehir’in doğu sahilinde duruyordu. Duvarlar, aralarında dış duvara ve kasvetli nehre hâkim vali karargâhı da bulunan—ismi ona haşmet katardı—Hisar Kulesi de dâhil olmak üzere, içerisindeki tüm yapılar gibi tomruktandı. Nehrin ardındaysa humuslu sahiller boyunca, cangıl yoğunluğunda devasa bir orman uzanır. Adamlar yoğun orman duvarını gözleyerek, kütük siper boyunca pistleri adımlardı. Arada sırada tehditkâr bir figür belirirdi. Ancak onların da ezeli bir nefretin merhametsizliğiyle kızgın, aç gözlerle kendilerini izlediğini bilirdi nöbetçiler. Nehrin ötesindeki orman, ıssız, yaşamsız bir yer gibi gelebilirdi bilmeyene; oysa sadece kuşlar, hayvanlar ve sürüngenlerle değil; tüm avcı hayvanların en vahşisi olan insanlarla da kaynardı.

Uygarlık kalede son buluyordu. Laf-ı güzaf değildi bu. Tuscelan Kalesi sahiden de de uygar dünyanın son sınır karakolunu, hâkim Hyboria kavimlerinin girdiği en batıdaki noktayı temsil ediyordu. Nehrin ardında, loş ormanlarda ilkel bir sessizlik hüküm sürerdi; sırıtan insan kafatasları asılı kamış kaplı kulübelerde ateşler titrer, çamur duvarlı meydanlarda davullar gürler, karkarmakarışık siyah saçlar ve yılan gözleriyle esmer, sessiz adamların ellerindeki mızraklar bilenirdi. Sık sık çalıların arasından nehrin karşısındaki kaleye bakardı o gözler. Kalenin bulunduğu yerde, esmer adamlar kulübelerini inşa etmişti bir zamanlar. Evet, evvelce Thunder Nehri sahilindeki çiğ, çalkantılı sınır kasabası Velitrium’un gerisinden, Bossonia sınırlarını belirleyen diğer nehrin sahillerine dek, şimdi tarlalarla sarışın göçmenlerin kütük kulübelerinin kapladığı yerlerde de onların kulübeleri yükselmişti. Sonra tacirler ve çıplak ayaklı, boş elli Mitra papazları gelmiş, çoğu korkunç şekilde can vermişti; oysa peşlerinden askerler, ellerinde baltalarla erkekler ve öküz arabası katarlarındaki kadınlarla çocuklar gelmişti. Yerli halk, katliam ve soykırımla önce Thunder nehri gerisine, sonra da Kara Nehrin ötesine püskürtülmüştü. Ama esmer tenli ahali Conajohara’nın eskiden onların olduğunu hiç unutmamıştı.

Doğu kapısının içindeki muhafız, bir parola seslendi. Parmaklıklı bir delikte çelik bir başlık ve altındaki şüpheci gözlerde ışıldayarak titredi meşale ışığı.

“Kapıyı aç,” Conan homurdandı. “Bu benim, görüyorsun, değil mi?”

Askeri disiplin sabrını taşırıyordu.

...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Assad üstadım nefis bir düzenleme olmuş.Keşke imkanınız olsa da bundan önceki ve bundan sonraki Conan'larda da düzenleme yapabilseniz.
İzninizle düzenlemesini yaptığınız konunun linkini ana konu içerisine de kopyalıyorum.
Çok teşekkür ediyorum...

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Assade, dragi prijatelju svaka ti cast.
Vidim da smo dobili folpijevog naslednika.

Uzgred, prince te moli da mu sredis sve skenove od Conana.
Prosle i sledece.

Pozdrav

dıgılmıgıl

Kıdemli Üye
2 Mar 2016
186
580
Esad düzenlemeleri yapacakmış prince yaşadın ve de asıl biz yaşadık!:d
Her ikinize de saygılar ve sevgilerimi sunuyorum,çok teşekkür ederim.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Esad düzenlemeleri yapacakmış prince yaşadın ve de asıl biz yaşadık!:d
Her ikinize de saygılar ve sevgilerimi sunuyorum,çok teşekkür ederim.

Assad dostumuz sadece orjinal taramalar üzerinden beyazlatılmış sayfaları yüklüyor sevgili dostum.Bu bile destek anlamında gerçek bir yardım.
Dileyene orjinal renklerde,dileyene beyazlatılmış okuma keyfi.
Maksat bu çamur gibi serinin tekrardan taranma gereğinin kalmaması.

Bu hikaye bence en iyi üç Conan öyküsü arasında yer alır. (Diğerleri Kızıl Kale ve Ejderin Saati'dir)... Editörlerin kadın eli girmesi için yaptığı zorlamalardan azade kalmış öykülerden biridir bu...

İkinci bölümü inanılmaz bir mekan duygusu yaratan bir pasajla açılır:

Üstadım şiir gibi anlatımınızla verdiğiniz konuları büyük bir dikkatle takip ediyor ve teşekkür ediyorum...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Okurken dikkat ettim 24. sayfa yani 24.jpg eksik... ben SSOC 26 dan ekledim ama düşük kalitede sayfa... Eklerseniz sevinirim sevgili Prince...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Okurken dikkat ettim 24. sayfa yani 24.jpg eksik... ben SSOC 26 dan ekledim ama düşük kalitede sayfa... Eklerseniz sevinirim sevgili Prince...

Uyarınız için teşekkür ediyorum.Bilgisayarım ve kitaplarım evde,ama tarayıcım işyerinde. Bu hafta sonu üçünü bir araya getirip eksik sayfayı tamamlayıp eklerim...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Eksik olan sayfayı ekledim.Teknik aksaklık için kusuruma bakmayın. :)
İyi arşivler dileğimle...