Bülent Üstün - Kötü Kedi Şerafettin Cilt 01

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,222
İzmir

PD9Qk6.jpg

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,981
8,393
üstadım bu güzel ve değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Özellikle pdf formatındaki dosyaların boyutu çok büyük, bunları cbr olarak düzenlemeniz mümkün mü? 100 sayfalık bir cilt boyutu 200 mb. üzerindedir. Mutlaka sizin bir bildiğiniz vardır ki bu büyük boyutta tarama yapmaktasınız. Afınıza sığınarak bilmediğimden yazıyorum. bir jpg resim 1 mb boyutunda olması okunmak açısında yaptığım kontrollerde okuma açısında hiç bir sıkıntı görünmüyor. Tabi dijital ortamda arşivlemede nasıl bir hal alır bundan hiç bir bilgim yoktur. Tekrardan tüm emekleriniz için sizlere ve tüm paylaşımcı dostlara teşekkür ederim. Sizlere kolaylıklar dilerim. Saygılarımla.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,222
İzmir
üstadım bu güzel ve değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Özellikle pdf formatındaki dosyaların boyutu çok büyük, bunları cbr olarak düzenlemeniz mümkün mü? 100 sayfalık bir cilt boyutu 200 mb. üzerindedir. Mutlaka sizin bir bildiğiniz vardır ki bu büyük boyutta tarama yapmaktasınız. Afınıza sığınarak bilmediğimden yazıyorum. bir jpg resim 1 mb boyutunda olması okunmak açısında yaptığım kontrollerde okuma açısında hiç bir sıkıntı görünmüyor. Tabi dijital ortamda arşivlemede nasıl bir hal alır bundan hiç bir bilgim yoktur. Tekrardan tüm emekleriniz için sizlere ve tüm paylaşımcı dostlara teşekkür ederim. Sizlere kolaylıklar dilerim. Saygılarımla.
Merhaba; taramalarımızı 300dpi olarak taramaktayız, ne kadar çok resim ve renk varsa boyut o kadar büyüyor. pdf,cbr ya da rar olarak paylaşmak boyutu çok farkettirmiyor. Düşük boyutlarda da paylaşabilirim ama çözünürlük düşecektir. Küçük ekranlarda ya da cep telefonlarda farketmeyebilirsiniz ama büyük ekranlarda düşük çözünürlükteki fark çok bariz ortaya çıkmaktadır. Ki biz kendimizin okuması kadar gelecek nesillere de bu kitapları aktarmak amaçlı taradığımız için onlara en iyisini bırakmak çabasındayız. şuan 200mb çok büyük gibi gelebilir ama ileride düşük bile kalacaktır. iyi okumalar.

tayfun3434

Yeni Üye
29 Haz 2021
8
12
diğer taramalarınız da renkler tam çıkmış fakat bu taramada tüm renkler beyaza dönmüş gibi. elinize sağlık