Köroğlu Kıral Neşriyat Yurdu Cilt 01 Sayı 03 / 16 Kasım 1953

12 Şub 2010
15,006
543,640
krolu304.jpg

krolu321.jpg

Sayın Sarkomer şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Anlaşılan üstadım bu seriyi bitirecek. Bundan mütevellit Köroğlu'nun ana başlık altına alınması gerektiği kanaatindeyim. Ellerine sağlık ağabey; teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Bulunmaz kitapları tarayıp,tadına doyulmaz işler çıkarıyorsunuz elinize sağlık. Bay_x 1.sayıyı tarayıp devamını getirmemişti.Devamına el attığınız için teşekkürler.
Bu arada Bay_x Karaoğlan-Yeşil Ejder'in(ilk çizim) sözünü vermişti.Biz unutmadık.

Son düzenleme:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Bu arada Bay_x Karaoğlan-Yeşil Ejder'in(ilk çizim) sözünü vermişti.Biz unutmadık.

Merak etme ağabey; benimde hatırımda, unutmadım. Bu günlerde diyarımıza pek vakit ayıramadım; kusuruma bakma. İlk fırsatta tarayacağım. Saygılarımla.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Anlaşılan üstadım bu seriyi bitirecek. Bundan mütevellit Köroğlu'nun ana başlık altına alınması gerektiği kanaatindeyim. Ellerine sağlık ağabey; teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Yeter ki isteyiniz..
Hemen ana sayfaya başlığını açtım..
Savulun Bolu Beyleri..
Köroğlu geliyor..

Teşekkürler..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,859
Bu paylaşıma teşekkür az gelir.
Hele arkasının olduğunu bilmek ayrı bir keyf.
Gönül dolusu teşekkür abi,iyiki varsın.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Abi bu seri de inanılmaz güzelliklerle dolu benim çok hoşuma gitti, kahramanları photoshopta kesip png formatına dönüştüreceğim. Bir sürü yerde bu resimleri kullanabiliriz.

Her şey için teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Abi bu seri de inanılmaz güzelliklerle dolu benim çok hoşuma gitti, kahramanları photoshopta kesip png formatına dönüştüreceğim. Bir sürü yerde bu resimleri kullanabiliriz.

Her şey için teşekkürler.

Sevgili gandor08'in bu yorumu düşüncelere sürükledi

Keskin gözler, Galip Bülkat ve Ayhan Başoğlu resimleri ve kaliteli renkleri ayırdediyor..
Şahsen bendenizin önceliği kurgu ve senaryodur ve ilk dikkatimi onlara verir, değerlendirmemi ona göre yaparım, tabii ki çizgiler de çok önemlidir, iki bileşken arasındaki çizgim kalın değildir.
Çizgi roman forumlarının yarattığı milattan sonra daha bilinçle okumaya başladığımızın yanında yazar çizerleri de tanımaya başladığımız malum.
Çizgileri dostların yorum ve bilgilendirici mesaj ve yorumlarıyla amatör seviyede tanımaya çalışıyorum. Özellikle sevgili Ramazan Türkmen gibi çizgi üstadlarının sohbetlerinde bulunmakla daha önce hiç bilmediğim, aklıma bile gelmeyen hususlarda kırıntı kabilinden fikir edinmeye başladım.
Köroğlu hakkında ilk olarak sevgili bay_x 'in paylaşımı ve bilgilendirmeleri yararlı oldu. Bay_x dostumuz Köroğlu çizgi romanındaki renklerde kök boya kullanıldığını ve bu nedenle renklerinin solmadığını söyleyip duruyordu ve ben de kök boyayı ilk kez halı, kilim muhabbetlerinde duymuştum.

Taramaya başladığım Köroğlu dergisinden ilk 15 sayı mevcut bende ve kısmet olursa paylaşacağım. Taramak için sayfalarını çevirdiğimde diğer çizgi romanlardan daha kalın ve kaliteli kağıt kullanılmış olduğunu gördüm. Hele kapak neredeyse karton kalınlığında.

Aynı tarihlerdeki benzer çizgi romanlardan daha özenli bir baskı, daha kaliteli malzeme
ve daha canlı renklerini ben bizzat elimde tuttuğum için anladım

Ama sevgili gandor08 gibi keskin gözlü:) dostlar için tarama bile kafi geliyormuş kaliteyi anlamak için

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "Profesör",
öncelikle bu harika armağan için yürekten teşekkür ediyor,
Anadolu Türklüğünün yüreğinde yaşayan tutku ve inançların sembolü olan "Köroğlu"nun bu serisinin tamamlanmasını gönülden arzu ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif