Köroğlu Kıral Neşriyat Yurdu Cilt 02 Sayı 23 - 5.Nisan.1954

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Bizden de selam olsun Köroğlu ve kudretsabancı üstadımıza.
Pırıl pırıl çizgi roman tarihi yazılmaya devam ediyor.
Çok teşekkür ediyorum...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Hiç bir zaman eskimeyecek galiba iyi ve kötünün mücadelesi.
Tarih boyunca devam etti ama devam ediyor kesintisiz.
Şimdilerde ekonomik olarak küresel para oligarklarının tekeli ile ulus devletlere karşı küresel sermaye imparatorluğu savaşları devam ediyor.
Faiz lobisi olarakta adlandırılan bu süper kapitalistler daha doğru ifadesiyle süper kötü şirketler ve onların sahibi hanedanlar yüzünde dünya siyasal sistemi tepe taklak olmuş vaziyette.
2008 ekonomik krizininde tek kazananı bunlar.Kendilerine göre siyasal sistemlere bir ayar operasyonu yaptılar.Krizin neden çıktığını halende bilen bir ekonomist ekranda görmedim.Mort olan mortage bağlayanlar çıkacak ama aslında öyle bir şey yok tabi.
2016 yılında dünyanın milli geliri sadece 90 trilyon dolar iken bu küresel para babaları ve onların yavrusu şirketler ile üvey evlatları ulus devletlerin bu milli gelirden payları devede kulak.Zenginin malı züğürdün çenesini yorar ancak bu küresel egosantrik yapıların tek derdi herkesi züğürt yapmak.Adam Smithin dediği gibi devlet zengini fakire karşı korumak zorundadır.Ancak süper kapitalistler eğer süper devletleri ele geçirirse bizi kim koruyacak bu süper şerlilerden.( Şİmdi aklıma geldi Örümcek adam süper hainler neden süper şerliler olarak çevrilmez.:)
Yada Örümcek Adam Manhattan hududunda kenti temaşa eylerken meskul mahallerde cirit atarken zulmünden kentin ileri gelenlerinin dahi illallah ettiği zalimlere karşı iman dolu göğsü ile tekamül etmiş cismani bedeni ile müdafaaya ve taaruza devam eylemekteydi.)
Durum vehamet ötesi bizde ki enflasyon artışının nedeni konusunda bakmayın kimsenin bir şey bildiği yok.Yorumlara kendileri bile inanmıyorlar.
Nedeni küresel finans sistemi.
Neyse konu çok dağılmadan nereden nereye geldik.Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,879
Herkes biraz köroğlu galiba.
Zamanından fedakarlık yapılarak yapılan paylaşımlar.
Tarama kalitesiyle teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.
Teşekkürler üstadım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Yıl 1954...
"Boşuna zahmet edip de hiç arama, bulamazsın"
türünden bir paylaşım
ve harika bir düzenleme...

Teşekkür ediyorum;
gönülden, yürekten...