Süper Korku Alfa Yayınları 100 Lira'lık Seri Sayı 15 ( Dax Özel Sayısı )

12 Şub 2010
15,006
543,642
image000ovo.jpg

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
çok teşekkürler tarama yapmaları için bir ekip kurduğunuzdan ciddi ciddi şüplhelenmeye başladım...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Esteban Maroto! Bu isim bazı çizgiseverler için her daim akan suları durdurur...

Teşekkürler Profesör...

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Üstadımi, bir şey sormadan geçemeyeceğim.
Alfa Süper korku 100 Liralık seri ile Dax serisi arasında fark nedir.
Aydınlatırsan sevinirim.

Bu arada neredeyse teşekkür etmeyi unutuyordum
Ellerin dert görmesin Sayın Profesör.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Üstadımi, bir şey sormadan geçemeyeceğim.
Alfa Süper korku 100 Liralık seri ile Dax serisi arasında fark nedir.
Aydınlatırsan sevinirim.

Bu arada neredeyse teşekkür etmeyi unutuyordum
Ellerin dert görmesin Sayın Profesör.

Sevgili Neco50,
Alfa Yayınları Korku çizgi romanlarından farklı formatlarda çeşitli seriler yayınladı. Bir de aynı formatta olduğu halde zaman içinde fiyatları zamlandığı için aslında aynı seri olmasına rağmen farklı seri olarak nitelendirilen seriler var. Dax Özel bir sayıdır, seri değildir.
Korku çizgi romanlarının özelliği malum, kısa öykülerdir. Kahramanları da genelde tek öykülük kahramanlardır.
Ancak kimi kahramanlar tek öykülük değildir ve öyküleri kısa kısa ama çok sayıdadır. Bunlara örnek olarak ilk anda aklıma gelenler Vampirella, Solomon Kane, Dax, Simon Garth (Zombi), Drakula, Panta 'dır.
Korku Magazin ile başlayan korku çizgi romanlarına olan müptelalığımda, bu kahramanların öykülerinin toplu olarak yer aldığı bir kitap yayınlanmasını içten içe hep dilemişimdir
( Malum:) Çizgi Diyarı ile tanıştığım zamana kadar çizgi roman üzerine sohbet edebileceğim bir çevrem olmadığından içimden kendi kendimle sohbet etmekten başka seçeneğim yoktu).
Alfa Yayınları da benim gibi içinden dilekte bulunan okuyucuları olduğunu tahmin:D ettiğinden bu özel sayıları yayınlamış ve çok iyi etmiştir. Dax, ilginç bir kahramandır. Çizeri Esteban Maroto çizgi roman dünyasında ünlü ve itibarlıdır.

Bunlar benim ezberimden aktarmaya çalıştığım bilgiler sevgili neco50.
Daha ansiklopedik bilgiler için abartman ve zamangezgini dostlara sorabilirsin:)

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
566
değerli üstadım profesör. estaban maroto'nun bu güzel çizgi romanını bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ederim. yalnız çözünürlüğü düşük olduğu için yazılar net görünmüyor (bulanık ve kalın) mümkünse bu çizgi roman yüksek çözünürlükte yeniden tarama yapılabilirse ben dahil binlerce estaban maroto hayranı site üyeleriniz çok memnun olacaktır. teşekkürler.