Korku Magazin Sayı 136 (10 Mart 1970)

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Korku Magazin Sayı 136 (10 Mart 1970)

135.sayıyı takiben 136,137 ve 138. sayıları paylaşacağım. Sevgili dostum Bakuninin 77.sayıyı da paylaşınca bu seriyi sonlandırmış olacacağız.Bu sayının bazı sayfaları çok koyu basılmış ham sayıyı paylaşıp düzenlenmiş halini ise sonradan ekleyeceğim.Bu seriden elimde epey sayı vardı ama önceden paylaşılmışlardı.İyi olmayan taramaların elimde olanlarını yeniden tarayabilirim belki...demiştim bugün sıra 136. sayıda..
İyi okumalar...

ZAMANGEZGİNİ_BAYHUN ÖNTÜRK

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Korku duygusunun zayıflatıcı etkisi olduğu saptanmış. Bir tür diete girmiş gibi oluyormuş insan korkunca. İşin garibi aynı etkiyi komedi de sağlıyormuş vucutta.

O günlerin Korku dergilerinin konuları bugünlerin çocuklarına gülünç gelse de işlev sürüyor demek ki. :)

Teşekkürler Zamangezgini.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Serinin tamamlanma müjdesini zamangezgini paylaşımıyla birlikte almak katmerli sevinç nedeni...

Teşekkürler Sevgili Zamangezgini...

12 Şub 2010
15,006
543,758
Geriye sayım hep heyecanlı oluyor. Karakoç Teks'lerin finaline yaklaştığımız günler geldi aklıma.

Kutlamasını yapmamız lazım Korku Magazinlerin.

Teşekkürler dostum.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Klasik korku hikayeleri formatının dışında öyküler anlatılmış bu sayıda. İlk öykü, hayat dersi verir nitelikte. Adanın adını neden Girit olarak çevirmeyip Krete olarak isimlendirmişler merak ettim. Bu arada eski Giritliler duvara İngilizce olarak yazmalarına rağmen, kasanın lanetinden falan bahsetmemişler. Çeviren oturma yerinden sallamış, konuya uygun olsun diye herhalde.

2. hikaye de bir fantastik bilimkurgu, pek ürkünç de değil.

Uzak doğuda geçen 3. öykü de anafikir olarak bilmediğin işe kalkışma diyor ama korkutmadan.

4. öyküdeki Vampüs neymiş öğrenmek istiyorsanız önce 135. sayıya bakacaksınız ama bu da bence korkutmayan bir hikaye.

Teşekkürler, üstad.