Korku (Aylık) - Özel Sayı

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
cd01.jpg

İHTİRAS (THE QUEST!), Eerie-7, Yazan: Donald Norman, Çizen: Archie Goodwine
KARAKEDİ (THE SQUAW), Creepy-13, Yazan: Reed Crandal, Çizen: Archie Goodwine
KUYUDAKİ ESRAR (THE THING IN THE PIT), Creepy-6, Yazan: Gray Morrow, Çizen: Larry Ivie
AŞK VE VAMPİR (VAMPIRES FLY AT DUSK!), Creepy-1, Yazan: Reed Crandal, Çizen: Archie Goodwine
KORKUNÇ MİRAS (HERITAGE OF HORROR!), Creepy-17, Yazan: Donald Norman, Çizen: Archie Goodwine
MEZARDAN DÖNÜŞ (RETURN TRIP), Creepy-3, Yazan: Joe Orlando, Çizen: Arthur Porges
KESİK BAŞ (OUT OF HER HEAD), Creepy-18, Yazan: Jack Sparling, Çizen: Clark Diamond&Terry Brisson
KUŞLAR! (FOR THE BIRDS!), Eerie-10, Yazan: Çizen: Archie Goodwine
CANAVAR (MONSTER), Creepy-10, Yazan: Çizen: Archie Goodwine

Daha önce Korku Magazin dergisinde yayınlanmış olan maceraların derlemesiyle özel bir sayı oluşturulmuş.
Vampirella poster niyetine.
Herkese keyifli okumalar.

12 Şub 2010
15,006
543,750
Aylık Korku serisi sanırım tamamlanmış bulunmakta.

Türkiye Çizgi roman tarihine ışık tutacak bir arşivin oluşturulması yolunda önemli bir viraj alınmış oluyor

1001 Romanlar, Ceylanlardan sonra Aylık Korkular da arşivde yerini almış oldu

Süper Tekslerin eli kulağında, gün sayıyor, 186 lık, 69 luk Teksler kolay tamamlandı

Bundan bir kaç yıl önce bu noktaya gelineceğini asla tahmin etmiyordum.

Milli Kütüphanede bile böyle bir arşiv olmadığı gibi, Teksas Tommikse istihza ile bakan kütüphanelerimiz böyle bir şeye teşebbüs dahi etmemişti

Çizgi Diyarı, devletin, milli eğitimin, kütüphanelerin büyük ayıbını gideren bu hamleleri, gayretleri ile çok çok önemli bir fonksiyon icra etmiş oldu

Umarım çizgi romana kör olan etkili ve yetkili kurumlar, kurumları temsil eden gerçek kişiler ayılır, çizgi romana fransız tutumdan sıyrılırlar

Bu açıdan çizgi roman forumlarını bir sivil toplum kuruluşu olarak nitelendirmekteyim

Devletin ihmal ettiği, göz ardı ettiği konularda topluma yararlı işler gören, açıkları kapatan, kamu yararına gönüllü çalışan kuruluşlar, kültüre katma değer kazandıran gönülüler topluluğu

ve bunun öncülerinden, uç beylerinden yaşayan efsane olmuş bakunin

tanımaktan mutlu olduğum, gurur duyduğum çizgi diyarı kaptanı

bakunin

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,474
Sevgili kardeşim böylesine değerli ve böylesine erişilmesi güç eserleri kıskanmadan bizlerle paylaştığınız için sevgiler ve sonsuz teşekkürler.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Arkadaşlarımızın üstün çabalarıyla oluşan çizgi kütüphanesinin çok ilgi çekici olduğuna ben eminim.Bu diyar ı kütüphaneyi halen görememiş insanlara ise acımaktan başka bir şey elden gelmiyor.Başta Bakunin ve diğer değerli arkadaşlara saygılar sunarım.Profesör abimizin yazdıklarına ise tamamen katılıyorum.

lion4535

Yeni Üye
23 Kas 2010
8
8
Gerçekten bizi yıllar yıllar öncesine götüren tüm değerli katılımcılara sonsuz şükranlarımı sunarım...

kayamtky

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
116
138
Aylık Korku serisi sanırım tamamlanmış bulunmakta.

Türkiye Çizgi roman tarihine ışık tutacak bir arşivin oluşturulması yolunda önemli bir viraj alınmış oluyor

1001 Romanlar, Ceylanlardan sonra Aylık Korkular da arşivde yerini almış oldu

Süper Tekslerin eli kulağında, gün sayıyor, 186 lık, 69 luk Teksler kolay tamamlandı

Bundan bir kaç yıl önce bu noktaya gelineceğini asla tahmin etmiyordum.

Milli Kütüphanede bile böyle bir arşiv olmadığı gibi, Teksas Tommikse istihza ile bakan kütüphanelerimiz böyle bir şeye teşebbüs dahi etmemişti

Çizgi Diyarı, devletin, milli eğitimin, kütüphanelerin büyük ayıbını gideren bu hamleleri, gayretleri ile çok çok önemli bir fonksiyon icra etmiş oldu

Umarım çizgi romana kör olan etkili ve yetkili kurumlar, kurumları temsil eden gerçek kişiler ayılır, çizgi romana fransız tutumdan sıyrılırlar

Bu açıdan çizgi roman forumlarını bir sivil toplum kuruluşu olarak nitelendirmekteyim

Devletin ihmal ettiği, göz ardı ettiği konularda topluma yararlı işler gören, açıkları kapatan, kamu yararına gönüllü çalışan kuruluşlar, kültüre katma değer kazandıran gönülüler topluluğu

ve bunun öncülerinden, uç beylerinden yaşayan efsane olmuş bakunin

tanımaktan mutlu olduğum, gurur duyduğum çizgi diyarı kaptanı

bakunin

Sayın Profesör ve Bakunin merhaba,

tam yılını hatırlamıyorum ama tahminen 1975 - 1980 yılları arasında ki bir tarihte, bir arkadaşım da bir kaç cilt korku çizgi romanı okumuştum. Bu okuduğum korku çizgi romanlarını fiziksel olarak tarif etmem gerekirse, büyük dergi boyutların da (Günümüz de satılan Chip bilgisayar dergisi, Elele dergisi gibi büyük boyutlarda), renkli ve çizimleri inanılmaz güzel, gerçekçi ve iyi bir ressamın elinden çıktığı besbelliydi. Renkli derken, içeriğin de en fazla 2-3 renk vardı. çizgi romanda en fazla 2 ya da 3 renk olmasına rağmen, o mükemmel çizimlere inanılmaz yakışmıştı. Bugün bu romanları görsem hemen tanırım.

Geçmiş zamanda okuduğum bu enfes korku çizgi romanlarını hiç unutamadım. Bugün bulsam yine okurum. Çizgidiyarı.com arşiviniz de korku romanları bölümün de, bu romanları çok aradım ama bulamadım. Ya da ben bulamadım.

Tarif ettiğim korku çizgi romanları arşiviniz de varsa, linkini rica edebilirmiyim. Arşivde yoksa, yarın bir gün elinize geçerse ve bunu sitenizde yayınlarsanız, çizgi roman severlere büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Çizgi roman severlere bu siteyi kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Saygılar...

Son düzenleme:

kayamtky

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
116
138
cd01.jpg

İHTİRAS (THE QUEST!), Eerie-7, Yazan: Donald Norman, Çizen: Archie Goodwine
KARAKEDİ (THE SQUAW), Creepy-13, Yazan: Reed Crandal, Çizen: Archie Goodwine
KUYUDAKİ ESRAR (THE THING IN THE PIT), Creepy-6, Yazan: Gray Morrow, Çizen: Larry Ivie
AŞK VE VAMPİR (VAMPIRES FLY AT DUSK!), Creepy-1, Yazan: Reed Crandal, Çizen: Archie Goodwine
KORKUNÇ MİRAS (HERITAGE OF HORROR!), Creepy-17, Yazan: Donald Norman, Çizen: Archie Goodwine
MEZARDAN DÖNÜŞ (RETURN TRIP), Creepy-3, Yazan: Joe Orlando, Çizen: Arthur Porges
KESİK BAŞ (OUT OF HER HEAD), Creepy-18, Yazan: Jack Sparling, Çizen: Clark Diamond&Terry Brisson
KUŞLAR! (FOR THE BIRDS!), Eerie-10, Yazan: Çizen: Archie Goodwine
CANAVAR (MONSTER), Creepy-10, Yazan: Çizen: Archie Goodwine

Daha önce Korku Magazin dergisinde yayınlanmış olan maceraların derlemesiyle özel bir sayı oluşturulmuş.
Vampirella poster niyetine.
Herkese keyifli okumalar.

Sayın Bakunin ve Profesör merhaba,

tam yılını hatırlamıyorum ama tahminen 1975 - 1980 yılları arasında ki bir tarihte, bir arkadaşım da bir kaç cilt korku çizgi romanı okumuştum. Bu okuduğum korku çizgi romanlarını fiziksel olarak tarif etmem gerekirse, büyük dergi boyutların da (Günümüz de satılan Chip bilgisayar dergisi, Elele dergisi gibi büyük boyutlarda), renkli ve çizimleri inanılmaz güzel, gerçekçi ve iyi bir ressamın elinden çıktığı besbelliydi. Renkli derken, içeriğin de en fazla 2-3 renk vardı. çizgi romanda en fazla 2 ya da 3 renk olmasına rağmen, o mükemmel çizimlere inanılmaz yakışmıştı. Bugün bu romanları görsem hemen tanırım.

Geçmiş zamanda okuduğum bu enfes korku çizgi romanlarını hiç unutamadım. Bugün bulsam yine okurum. Çizgidiyarı.com arşiviniz de korku romanları bölümün de, bu romanları çok aradım ama bulamadım. Ya da ben bulamadım.

Tarif ettiğim korku çizgi romanları arşiviniz de varsa, linkini rica edebilirmiyim. Arşivde yoksa, yarın bir gün elinize geçerse ve bunu sitenizde yayınlarsanız, çizgi roman severlere büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Çizgi roman severlere bu siteyi kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Saygılar...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Son düzenleme:

kayamtky

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
116