Süper Korku Alfa Yayınları 2000 Lira'lık Seri Sayı 04

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

yıllar içinde elimden çok Korku ve Süper Korku geldi geçti. Forumda 2000 TL lik ve 3000 TL lik 2 farklı Süper Korku serisi varmış gibi duruyor ama bana sanki 2000 Tl ile başlayıp 3000 Tl ile devam eden tek bir seri varmış gibi geliyor. Herhalde bu konuda Profesör büyüğümüz ile Bakunin üstadın edeceği bir çift laf vardır.

Bu sayı Profesör ağabey'in çok sevdiğini bildiğim "Duygusuz ama hisli" zombi Simon Garth'ın bir macerası ile başlıyor. Değişik serilerde en az 2 kere daha okuduğum bir Simon Garth macerası ile devam ediyor. Kısacası 84 sayfanın 44 ü zombimizin.

"Dehşetin Bedeli" nde macera arayan bir gazeteci Amazon'da ilkel yerlilerin peşine düşüyor.

"Dehşetle Evlenen Kız", panayırda gösteri yapan "yakışıklı" bir "hilkat garibine" (hemen yakışıklı hem garip nasıl oluyor öğrenmek için okumanız gerekiyor) aşık olan bir kızın kısa hikayesini anlatıyor.

"Hans Bruder'in son günleri" bizi toplama kamplarında yaşanan gerçek korku ortamına götürüyor.

"Görüş farkı" nda bilinmeyen bir gezegende karşılaşan iki farklı yaşam türünün birbirlerini nasıl algıladığı irdelenmiş.

"Ölüler Cennete Gider" benim bu sayıda en beğendiğim hikaye oldu. Ölüm ve cennet aynı kefeye konduğunda bir çocuğun ölüme nasıl yaklaştığı anlatılıyor bu keyifli öyküde.

Sevgi & saygı

sk401.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,776
Süper bir Süper Korku, sunum da süper sevgili süper gulyabani, saygı, takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Alfa Yayınları söz konusu olduğunda liste kavramı altüst oluyor. Conan, Korku ve diğer yayınlarında liste yapmaktansa, Da Vinci Şifresi'ni çözmeyi tercih ederim.

Aynı kapakta değişik maceralar, değişik kapaklarda aynı maceralar, ikisi de aynı ama fiyatı farklı kitaplar saç baş yoldurur Alfa Yayınları.

Ben listeleme kaygısı taşımadığımdan benim için farketmiyor, ben okumaya bakıyorum. Daha önce anlatmış mıydım, horoza sormuşlar, tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar diye

Ben polemiğe girmem, işimi yaparım demiş:D

o misal benimkisi:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili dostum
korku konusunda :Z
özellikle de Alfa yayınları konusunda
şunu iyice anladım ki :cool:
üzümü ye bağını sorma
sana ne veriyorsa kabul et
yoksa akıl sağlığını zorlamaya başlıyor kurcalamak..:eek:
Korkuyu seviyorum
Bulduğumda okuyorum
Ben bunu hep yapıyorum
Emek ve usta işi paylaşım için teşekkür ederim.
Saygılarımla..:9

Hamiş: gülen yüzleri yapmamı 8 yaşındaki kızım Sueda istedi..

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Off ki of:)
Sunum muhteşem Korku süper eh birde benim sevdiğim karakter Simon Garht var daha ne olsun ki?
Profesörümüz bilgi hazinesi gibi gerekli mercii konumundan açıklama yapmış..
Savok banal ,cahil ben bilmem çoçuk yaptı dümeni yapmış :D
Ccahitkar masum köylü olmuş :)
Eh ortalığı karıştırmakda bana kalmış:D
Teşekkürler ederim abicim:)

Not: Sezonun ilk ördeğini bu akşam vurabildim dün akşamda domuz vurdum bir ara av partisi düzenleyelim yine:D

12 Şub 2010
15,006
543,776
Off ki of:)
Sunum muhteşem Korku süper eh birde benim sevdiğim karakter Simon Garht var daha ne olsun ki?
Profesörümüz bilgi hazinesi gibi gerekli mercii konumundan açıklama yapmış..
Savok banal ,cahil ben bilmem çoçuk yaptı dümeni yapmış :D
Ccahitkar masum köylü olmuş :)
Eh ortalığı karıştırmakda bana kalmış:D
Teşekkürler ederim abicim:)

Not: Sezonun ilk ördeğini bu akşam vurabildim dün akşamda domuz vurdum bir ara av partisi düzenleyelim yine:D

Aman diyeyim şerifamca, ördeğe tamam da domuzu yedirmeyeceksin değil mi

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
serifengin kusura bakmasın
ben polemiğe girmem, işimi yaparım!
Amca kara kışa dikkat et, mazallah çığı var, tipisi var..
Geçenlerde bir haber;
"Gidengelmez Dağı"na ava giden avcılardan bir kaçı çığ altında kalıp geri gelemediler!..
Ey benim Türkiyem..

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Sorma yahu bu akşamda dünde belime kadar kara battım üşüdüm dondum ama değdi yahu:)
Domuzu bu gün sattık parası hemen yerine gitti ve çooook makbule geçti desem inanırmısınız?
Kış günü yakacak ve sıcak çorba oluyor insanlara...Yanlışta anlamayın tek başıma değilim sevabı yapan 3-4 kişinin uğraşıdır.
Ama ermeni vatandaşımızın parası müslümanın karnını doyuruyor ya? en büyük keyif o zaman oluyor:)
Eh bizde zevkimizi yapmış oluyoruz o arada:D

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
gezinirken tesadüfi denk geldim. bu sayıyı görünce bi hüzünlendim ... eskiden gazete bayilerinde boy boy çizgi romanların asıldığı zamanlarda, teksas ,tommikslerin arasından gözüme çarpmıştı bu sayı. ilk aldığım süper korkuydu. kapağına bakıp erotik dergi diye almıştım
bayağı yakınmıştım o zamanlar, sevmemiştim süper korkuyu. yanlış dergi çıkınca , bunu alana kadar kızılmaske alsaydım keşke diye bayağı bi canım sıkılmıştı. tekrar aynı sayıya denk gelince indirip bi göz atayım dedim, teşekkürler paylaşım için.