bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,914
NeverLand
cd0001mlm.jpg

Bu sayı ile 1972 yılına ait yayınlanmış tüm Korku sayıları tamamlanmış oluyor.
Dolu dolu bir sayı olmuş.
Kapaksız olduğunu hatırlatmak isterim.
Görülen kapak tamamen benim icadımdır.
Hakikisini bulunca kaldırırız.
Herkese keyifli okumalar.

DEHŞETE KİLİT VURULMAZ (GENDER BENDER), Vampirella (Warren)-20; Yazan ve Çizen: Esteban Maroto
AŞK VE ÖLÜM OYUNU (LOVE IS NO GAME), Vampirella (Warren)-20; Yazan: Steve Skeates, Çizen: Luis Garcia
DEHŞETİN GÖZLERİ (EYE OPENER!), Vampirella (Warren)-20; Yazan: Douglas Moench, Çizen: Auraleon
IŞIKTAN KILIÇ (THE SWARD OF LIGHT), Vampirella (Warren)-14; Yazan ve çizen: Sam Glanzman
ÖLÜM KAPIYI ÇALMAZ (HEIR POLLUTION), Eerie-41; Yazan: John Wooley, Çizen: Jose M. Bea
ÖLDÜREN HAZİNE (I AM DEAD, EGYPT, DEAD), Eerie-42; Yazan: Douglas Moench, Çizen: Victor Fuente
KİM ÖLECEK KİM DÖNECEK (THE IMPERSONATION!), Creepy-40; Yazan: Steve Skeates, Çizen: Pablo Marcos
HER SON BİR BAŞLANGIÇTIR (ESCAPE FROM NOWHERE WORLD), Creepy-42; Yazan: T. Casey Brennan, Çizen: Jerry Grandenetti
CANAVARIN PORTRESİ (THE DORIAN GRAY SYNDROME), Vampirella (Warren)-18; Yazan: Don Glut, Çizen: Felix Mas
KEMİK KANAMAZ (THE LAND OF BONE), Creepy-47; Yazan: T. Buddy Saunders, Çizen: Esteban Maroto
ATEŞTEN DAMGA (MARK OF THE PHOENIX), Creepy-47; Yazan: T. Casey Brennan, Çizen: Reed Crandal
DRAKULA'NIN GÖLGESİ (SHADOW OF DRACULA), Vampirella (Warren)-19; Yazan: T. Casey Brennan, Çizen: Jose Gonzales

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Söylemesen bir an bile bu kapağın gerçek olmadığını düşünmem, hoş şimdide öyle ya..
Görseydi bu kitapları basan arkadaş bundan başkasını kapak olarak kullanmazdı..
Ellerine sağlık kaptan..
Ben de iki tane korku eklemek istiyorum ama -Mayıs ve Haziran 73- böyle açıklamalar yok..
belki de sana yollamak en iyisi..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
forumumuz ker türlü icatlara açıktır.:)
vampir kızımızda ne giyse yakışıyor.
eline sağlık muhterem.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Evet, Korku paylaşımlarının en beğendiğim yönü dergi dökümlerinin çıkarılması. Taramaktan çok daha zahmetli bir iş çünkü bu karşılaşkırmalı listeyi hazırlamak. Sadece Creepy, veya Eerie kaynaklı olsa yine iş kolaylar biraz ama Warren yayınlarından çıkan bir sürü dergiden yararlanmış bizimkiler. O da büyük bir külliyatın gözden geçirilmesi anlamına geliyor. Zor iş.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Kapak resmi yayınevinin çıkartacağından daha güzel olmuş...
Eline sağlık üstadım,teşekkür ederim.
Kapaksız tüm kitapların kapaklarını sanamı yaptırsak:D:D

12 Şub 2010
15,006
543,758
Korku Magazin fasiküllerinin ikinci eline paramız yeterdi veya takas yoluyla edinir okurduk, ama bu ciltler pahalı olduğu için alamaz, kapaklarına bakarak iç çekerdik. İkinci eline de sık rastlanmazdı.

Sürükleyici ve edebi eser niteliğindeki öyküleri, sürpriz sonuçları ve usta çizerlerin ürünü olan Korku'ların ülkemizde hakettiği ilgiyi görmediğini düşünmüşümdür.

Her zaman büyük keyifle okuduğum Korku'ları bakunin ustanın tarama ve sunumlarıyla daha bir bilinçlenerek keyfin doruğuna ulaşıyorum.

Sana giderek borcumuz artıyor kaptan

İlk taksidi yürekten bir teşekkürle ödeyeyim.:88:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Korku hikayelerini, bunları okuduktan sonra korkup bodruma kömür almaya inemediğim yaşlardan beri okurum ve severim. Burada üstad Bakunin'in taramaları ile yine ve yeniden okumak büyük keyif. Eerie ve Creepy nin son aylarda çıkan koleksiyon sayıları da çok kaliteli basılmış tam arşivlik eserler. 25 Tl 5 sayılık cilt alınabiliyordu kitap fuarı sırasında.

Arşivlik paylaşımlar için teşekkürler dostum.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Teşekkürler Kaptan 1972 yılının ciltleri de sayende tamamlandı.
Emeğine ve bize ayırdığın (ailene veya yakınlarına ayırabilecekken) zamana çok teşekkür ederim.