Korku (Aylık) - Mayıs 1975

scorpion

Süper Üye
13 Eki 2009
523
2,657
i5316669_korku-1.jpg-k

Tarayan arkadaşa teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,175
Sadece kapaktan kompozisyon yazılır.
Size ve emek veren arkadaşa gönülden teşekkürler...
Saygılarla...

bayrakzaf.gif

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Hernedense 1975 de her kapağı Vampirella ile süslemişler, yeni çıkcaka bir yayına hazırlama stratejisimiydi acaba?

Paylaşana da, tarayana da teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Sevgili arkadaşım
ben bu sayıyı atlamışım,
kusuruma bakma ,
gecikmiş teşekkürümü kabul et..
Saygı ve sevgilerimle.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Çıplak kadın her zaman sattırır, gazeteyi, dergiyi

Yayıncılar da bunu mu düşündü bilmem

Ama Vampirella'nın kapaklarda çokça yer almasından hiç şikayetçi olmadım

Vampirella öykülerindeki vampir, kurt adam, iblisler, korku literatüründeki aynı karakterlerin imajlarıyla uyumludur.

En büyük düşmanı olan Kaos ile sürekli bir mücadelesi vardır ve genelde iyiler kazanır. Yan karakter Pendragon Vampi'nin başını sık sık derde sokar.

Vampirella erkeklerden çabuk etkilenir ve kısa süreli de olsa pek çok aşığı olmuştur. En büyük aşkı olan Adam olduğu halde başkalarından da kolayca etkilenmesi şaşırtıcı gelmiştir bana.

Yeniden ve daha küçük formatta basılan Vampirella'lar, öyküleri sıralı olduğundan cazip ama Korku'lardaki kadar güzel değil. Tıpkı büyük boy Conan'lar ile küçük boy Conan'larda olduğu gibi.

Gerilim ve korku filmlerinin en büyük kozu masum görünüşlü güzel kadınlar ve tablo gibi mekanlardır.

Vampi kapaklı Korku için tarayan ve paylaşana teşekkürler.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Malesef, tekrar taranması gerekli bu sayının. Malesef hem çokça yırtık kesik var sayfalarda hem de içerik açısından problemli sanki. Başka sayılarla karışmış olabilir iç sayfalar.

Kurcalarken fark ettim, bu sayıdaki Vampirella'yı 1973 Eylül sayısıyla harmanlayarak okumak lazımmış. öykünün başlangıcı bu sayıda, ama izleyen 1975 Haziran sayısında sonu yok. Hikayenin sonunu merak edenler iki yıl önceki Eylül sayısına bakmak durumunda. Okuyacak olanlara not niyetine... :)

Son düzenleme:

sanan88

Yeni Üye
31 Tem 2009
30
23
bu dergi benim doğduğum yıl ve ayda çıkmış 19.05 1975 emeği geçenlere teşekkür yetmez sağolun