bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
IMG_0001-88.jpg

"Savaş Hikayeleri Özel Sayısı" kapağı ile çıkan bu sayı içerisinde 1.Dünya Savaşı'ndan Kore'ye, Amerikan iç savaşı'ndan 2.Dünya savaşı günlerinin anlatıldığı pek çok savaş öyküsü bulacaksınız. Savaş öykülerinin bir bölümü 1965 yılında yayınına başlayan Warren Yayınevi tarafından çıkartılan Blazing Combat isimli dergiden alınmış. Alex Toth, Angelo Torres, John Severin ve Joe Orlando gibi müthiş çizerlerin imzalarını taşıyan kareler bulacaksınız. Kapaklar Frank Frazetta tarafından hazırlanmış.

Yine Eerie, Creepy ve Vampirella dergilerinden alınan öykülere de yer verilmiş. Beğenilesi bir sayı olmuş bana göre.
Profesör abimiz olmasaydı bu güzelliklerden kim bilir ne kadar daha mahrum kalacaktık. Arşivini bizlere açtığı için sonsuz teşekkürlerimi yinelemek istiyorum kendisine.
Herkese keyifli okumalar.

İçindekiler:

TOPRAK (LANDSCAPE), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Joe Orlando
ÖLÜM VAHASI (THE OASIS), Eerie-31; Yazan: Buddy Saunders, Çizen: Carlos Garzon
KASSERİNE GEÇİDİ (KASSERINE PASS), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Al McWilliams&Angelo Torres
KANIN SESİ (THE BLOODSTAFF), Eerie-29; Yazan ve çizen: Rich Buckler
SAVAŞIN ETKİLERİ (OUT OF THE FOG…), Vampirella (Warren)-8, Yazan: Steve Skeates, Çizen: Ken Barr
DUVARI AŞMAYIN (A WALL OF PRIVACY), Creepy-32, Yazan: Nicola Cuti, Çizen: David StClair
DÜŞMAN ÖLDÜRMEK (HOLDING ACTION), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: John Severin
GÜZEL EJDER (DRAGON WOMAN), Vampirella (Warren)-11, Yazan ve çizen: Sanho Kiim
BÜYÜK BAŞARI (LONE HAWK), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Alex Toth
KARŞI KARŞIYA (FACE TO FACE), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Joe Orlando
BARBARIN LANETİ (THE DRUID'S CURSE), Creepy-35, Yazan: Buddy Saunders, Çizen: Ciochetti Brothers
BEKLENEN KUMANDAN (SARATOGA), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Reed Crandal
ÖLÜM YERDE BEKLİYORDU (MIG ALLEY), Blazing Combat-2; Yazan: Archie Goodwin, Çizen: Al McWilliams
SAVAŞ DELİSİ (WHOM THE GODS WOULD DESTROY), Eerie-33; Yazan: Marvin Wolfman, Çizen: Ken Barr

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Bakunin üstat ( War & Horror ) paylaşımı için teşekkürler . Ellerine sağlık , gecenin bu vakti güzel bir sürpriz oldu .

Alchollica

Yeni Üye
2 Mar 2011
27
2
Gerçekten çok önemli bir paylaşım olmuş. İçten teşekkür ediyor, yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyoruz.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Bakunin usta ellerin dert görmesin.
İlginç korku öyküleri le dolu bir cilt.
Sana ve profesör dostumuza çok teşekkür ederim.

aytekincelen

Süper Üye
15 May 2010
726
192
çok teşekkürler seriyi izlemeye devam ediyorum ama artık okumaya yetiştiremiyorum :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bu güzel sunumu az kalsın görmeyecektim,
Her zamanki gibi mükemmel.
Gerçekten bu kadar korkuyu bir arada görmek imkansızdı.
Dostlar sağolsun.
Saygı ve sevgilerimle.