Kral Mürşil'in Hazinesi - Remzi Türemen

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,834
Fatih İstanbul

Dün Paylaştığım Plevne Müdafaası ve İntikam Yemini çizgiromanlarından sonra Remzi Türemen 'in Hürriyet'te yayınlanan 3.tefrikası.

Bunlardan başka, Hedef Merih,Beyaz Cehennem ve Bakireler Adası var.

Remzi Türemen'in Akşam Gazetesinde 1963-1964 yıllarında günlük çizdiği Yıldızlı Gece ve Aşka Dönüş isimli uzun soluklu maceraları da vardır.
Bunlar Faruk Geç üstadın çizdiklerine benzemektedir.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
dünkü paylaşımlarınızı az önce indirdim sayfayı kapatmadan bir daha baktım ki yeni bir paylaşım ne diyelim üstad emeğine sağlık teşekkurler..

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,092
Ellerinize sağlık sevgili Kolibri dostum.
Paylaşımlarınız buram buram tarih kokuyor.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,519
Adam ne kibar, hırsızın bile emeğini düşünüyor! Şaka bir yana elinize sağlık.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Remzi TÜREMEN çok yetenekli ve dünya çapında bir çizer kesinlikle.Çizimlerin sadeliği ve içtenliği kendisine has dokusu ile bence eşsiz çalışmalara imza atmış büyük usta.
"Kolibri" dostumuz ise her zaman yazdığım gibi bulunması imkansız eserlerin olağan paylaşımcısı eşsiz bir arşivi bizimle paylaşma nezaketi gösterdiği için kendisine ayrıca minnettarım.
Ne mutlu ki bu eserleri şimdiye kadar muhafaza edebilmiş ve koruma altına alabilmiş.
Kendisine çizgi sanatına verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Bu çalışmalar çok şükür digital olarak artık ölümsüzleşti.
Bizden sonraki nesiller için birer kültür hazinesine dönüştü.
Saygı ve selamlarımla.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Kandraks53 çok haklı. Yalnız kazmakürek bu kitapları sanki çıkaramaz gibi. Bu olsa olsa belki kepçe ile çıkarılır. Teşekkürler, Kolibri. :)